27.01.2012 | Czytano: 1236

Celuj w igrzyska

Na Kubalonce rozegrane zostały biathlonowe zawody z cyklu programy młodzieżowego "Celuj w Igrzyska". Opady śniegu i uciążliwy wiatr sprawiły, iż warunki na trasach były trudne. Biathloniści z Kościeliska wypadli bardzo dobrze, stawali 18 razy na „pudle”, w tym siedem, na najwyższym jego stopniu.

W biegu seniorów na 20 km z czterema strzelaniami zwyciężył Maciej Nędza Kubiniec, którego pocisk sześć razy nie trafił do tarczy. Na trzecim miejscu zawody ukończył Grzegorz Jakubowicz. Jego pociski aż 12 razy mijały cel. W sprincie, ten ostatni się odkuł. Wygrał konkurencję, będąc szybszy do Nędzy Kubińca o minutę i 18 sekund.

Juniorzy najpierw ścigali się na dystansie 15 km, a nazajutrz w sprincie na 10 km. W pierwszym biegu Mateusz Leja nie znalazł się na podium. Był czwarty, tracąc do zwycięscy trzy i pół minuty, przy siedmiu „pudłach” na strzelnicy. W sprincie na drugim stopniu podium znalazł się reprezentant BKS WP Kościelisko - Andrzej Nędza Kubiniec, który był wolniejszy od triumfatora o 27 sekund.

Ogromny sukces odniosły jego koleżanki z zespołu. W biegu na 12,5 km zajęły cztery pierwsze miejsca. Zwyciężyła Anna Mąka, która tylko dwa razy nie strąciła czarnego krążka z tarczy, wyprzedzając Zuzannę Smolec ( 7 pudeł) i Katarzynę Batożyńską. Zabrakło miejsca na podium dla Iwony Iwaniec.

W sprincie ( 7,5 km) również całe podium zajęły biathlonistki BKS WP Kościelisko, ale zamieniły się miejscami. Tym razem na najwyższym stopniu podium stanęła Karolina Batożyńska, która wyprzedziła o 21 sekund Annę Mąkę i Zuzannę Smolec.

W grupie juniorów młodszych sprinterski dystans (7,5 km) wygrał reprezentant Melafir Czarny Bór, Bartłomiej Gwałt. Trzecie miejsce przypadło Bartłomiejowi Styrczuli z BKS WP Kościelisko. W biegu na 12,5 km tuż za podium, na czwartej pozycji, zawody ukończył jego kolega klubowy Tomasz Zięba, który do zawodnika z Czarnego Boru stracił 2 minuty i 14 sekund.

W juniorkach młodszych bez medalu wróciły Podhalanki. Najwyżej sklasyfikowana została Agnieszka Iwaniec, czwarta w sprincie na 6 km i piąta w biegu indywidualnym.

Kamil Baryczka był najlepszy wśród młodzików w biegu sprinterskim To pierwsze zwycięstwo zawodnika MKS Karkonosze Jelenia Góra. Na drugiej pozycji zawody ukończył Krzysztof Pitoń (był wolniejszy o blisko 2 minuty), a na trzeciej, Paweł Leja (obaj BKS WP Kościelisko). Lider generalnej klasyfikacji, Tomasz Jakieła z BKS WP Kościelisko, uplasował się na czwartej pozycji. Za to najlepszy okazał się w biegu na 8 km. Mimo dziewięciu „pudeł”, świetnie podbiegł i drugiego na mecie wyprzedził o 23 sekundy.

W kategorii młodziczek sprinterski dystans wygrała Ewa Mniszak (BKS WP Kościelisko), a liderka klasyfikacji generalnej, Catherine Spierenburg (BKS WP Kościelisko) była czwarta. Dzień wcześniej wygrała bieg na 6 km, wyprzedzając o 33 sekundy Ewę Mniszek.

W zestawieniu drużyn najwięcej punktów na koncie ma BKS WP Kościelisko – 2782. Na drugiej pozycji sklasyfikowany jest MKS Karkonosze z wynikiem 2467 pkt., a na trzeciej – UKN Melafir Czarny Bór, którego zawodnicy wywalczyli łącznie 1888 pkt.