26.01.2012 | Czytano: 1645

Skoczek narciarski wygrał zawody łyżwiarzy

Dzieci startujące w Lidze Sportów Zimowych w łyżwiarstwie szybkim rozegrały drugie i trzecie zawody. W drugich zawodach niespodzianek raczej nie było no może poza zwycięstwem Adriana Wiśniowskiego w najmłodszej kategorii wiekowej.

W pozostałych kategoriach wygrali zwycięzcy pierwszych zawodów, albo ci łyżwiarze, którzy plasowali się w ścisłej czołówce. Wśród najmłodszych dziewcząt ponownie najlepsza była Emilia żółtek z Białki Tatrzańskiej. W starszej kategorii wiekowej triumfował tez reprezentant z Białki Tatrzańskiej Maciej Budz. Wśród dziewcząt zwyciężyła Julia Sitarz z SP 1 Zakopane, która wyprzedziła swoją przyjaciółkę i odwieczną rywalkę Aleksandre Grabowską też z SP 1 Zakopane. W najstarszej kategorii wiekowej znowu najlepsi byli uczniowie z Białki Tatrzańskiej. W rywalizacji dziewcząt pierwsza była Ewelina Panśzczyk a w zawodach chłopców Grzegorz Kowalczyk. Trzecie zawody przyniosły jednak dwie super sensację, Najmłodszą kategorię chłopców wygrał Bartłomiej Kasperek z SP Kościelisko ze szkoły, która w lidze łyżwiarskiej w zasadzie nie startuje. Drugą sporą niespodzianką było zwycięstwo Damiana Skupnia nad Grzegorzem Kowalczykiem. Wprawdzie Damian Skupień w kategorii chłopców 1999-2000 plasował się w czołówce w poprzednich dwu zawodach, ale to przecież skoczek narciarski syn wielokrotnego mistrza Polski i olimpijczyka Wojciecha Skupnia. Damian bądź, co bądź pokonał zawodnika uprawiającego short track. W tym samym roczniku trwa zacięta rywalizacja pomiędzy Olą Grabowska a Julią Sitarz. Tym razem lepsza była Grabowska i ona teraz w tym pojedynku prowadzi 2-1. W pozostałych kategoriach wygrali jak zwykle reprezentanci Białki Tatrzańskiej Emilia Żółtek, Maciej Budz i Ewelina Pańszczyk.