13.12.2011 | Czytano: 2291

Sukcesy na macie(+zdjęcia)

Z Niepołomic, z turnieju karate kyokushin, wrócili najmłodsi adepci ( rocznik 1998 i młodsi) tego sportu z SSK Yokozuna Nowy Targ. Wystartowało w nim 86 zawodników i zawodniczek z 6 ośrodków. Rywalizowano w kategorii kata i kumite lekki kontakt.

W kumie najlepiej zaprezentował się Maksymilian Rapacz. W kategorii powyżej 35 kg. zajął drugie miejsce. W ćwierćfinałowej walce przed czasem pokonał zawodnika z Wieliczki, zdobywając punkt przez ippon. W półfinale spotkał się z Kamilem Kondysiakiem z Bielska Białej, wygrywając decyzją sędziów 3:2. Najtrudniejszą walkę stoczył z Alexem Dubielem z Bielska Białej, z zawodnikiem dużo cięższym. Po bardzo wyrównanej walce i dwóch dogrywkach, wygrał Dubiel. W obu dogrywkach dwóch sędziów skazało na nowotarżanina, a dwóch na bielszczanina. O wygranej zadecydował sędzia maty.

W tej samej kategorii, Kacper Kulpa odpadł w półfinale i stanął na najniższym stopniu podium. Z kolei Bartłomiej Ryt w walce eliminacyjnej trafił na mistrza i odpadł.

W kategorii wiekowej 2000/01 Damian Wikar zajął trzecie miejsce. Walkę o prawo startu w finale przegrał z Jakubem Krostą z Niepołomic. Łatwo jednak skóry nie sprzedał.

Z dziewcząt bardzo dobrze spisała się Julia Mokracka startująca w kategorii open (2000/01). Julia po bardzo wyrównanej, wygranej półfinałowej walce z Sandra Maśnicą z Niepołomic, głosami sędziów 3:2, w finale spotkała się z Ola Pilch z Niepołomiec. Przeciwniczka lepiej wytrzymała kondycyjnie dogrywkę i jej przypadło zwycięstwo.

W najstarszej kategorii Karolina Gucwa, która w walce o ósemkę bez problemu pokonała zawodniczkę z Wieliczki przez punkt wazaari, uległa Amelii Habryn z Wieliczki. Przeciwniczka Karoliny wykorzystała chwilę jej dekoncentracji w ostatnich sekundach walki, wykonując czystą technikę na głowę, zaliczoną przez sędziów jako wazaari.

Najmłodszym uczestnikiem turnieju, zarówno wiekiem jak i stażem treningowym (3 miesiące treningu), był Michał Stachowiec (rocznik 2004) startujący w kata. Zajął czwarte miejsce, co na długość uprawiania tego sportu jest bardzo dobrym rezultatem.

W kata (2002/03) Kamil Mokracki wywalczył drugie miejsce, a Mateusz Kowalski był ósmy. Oliwer Rzepka, najmłodszy stażem treningowym, w swoim debiucie na macie zajął 11. pozycję.

Tuż za podium (2000/01) znalazł się Maksymilian Rzepka. Zaprezentował bardzo trudny układ kata i sędziowie jego wykonanie ocenili na czwarte miejsce. Na miejscach 12-15 uplasowali się: Kacper Kulpa, Bartłomiej Ryt, Damian Wikar (kata nie jest jego mocną stroną) i Piotr Urbański (debiut, po 3 miesiącach treningu).

W kata dziewcząt 2002/03, trenujące dopiero od 3 miesięcy, Julia Gwiżdż i Julia Nykaza sklasyfikowane zostały na miejscach pięć i sześć. Ich starsze koleżanki Julia Mokracka i Patrycja Nykaza zajęły czwarte i dziewiąte miejsce.

W najstarszej kategorii wiekowej Karolina Gucwa, podobnie jak Maksymilian Rapacz, nie podołała trudnemu pinian kata sono san i uplasowała się na szóstym miejscu.