12.10.2011 | Czytano: 2572

Długosz i Zatorska pierwsi na Kasprowym

Andrzej Długosz i Elżbieta Zatorska zwyciężyli w IV Tatrzańskim Biegu Pod Górę organizowanym przez Alpin Sport. Bieg rozgrywany był na trasie od Ronda Kuźnickiego na Kasprowy Wierch.

Wystartowało w nim ponad 300 zawodników z Polski i Słowacji. Tatrzańskie zawody było ostatnimi z cyklu Liga Montrail Biegów Górskich.

Tradycyjnie już uczestnicy biegu musieli zmagać się na trasie nie tylko z rywalami, ale i ze śniegiem, który sporą warstwą zalegał większy odcinek trasy. Termin rozgrywania zawodów wcale nie jest późny a mimo to w Tatrach z reguły o tej porze panują już warunki zimowe. Przed rokiem trasa na Kasprowy Wierch pokryta była białym puchem w tym roku w noc poprzedzającą zawody też spadł śnieg. Tegoroczna trasa liczyła 8,5 km a różnica wzniesień wynosiła 1072 metry.

Andrzej Długosz wygrał kategorię open mężczyzn i uzyskał najlepszy czas z pośród ponad 300 uczestników biegu

W kategorii open wśród kobiet zwyciężyła Elżbieta Zatorska. Zawodniczka RMD Montrail Team potrzebowała 1.05,15,8 na dobiegnięcie na szczyt Kasprowego Wierchu. Drugie miejsce wywalczyła nasza czołowa biegaczka narciarska Paulina Maciuszek reprezentująca w tych zawodach Salomon Suunto Team. Maciuszek uzyskała czas 1.05,50,4. Na trzecim stopniu podium uplasowała się Dominika Wiśniewska z RMD Montrail Team. Najszybciej na Kasprowym zameldował się zwycięzca w kategorii open mężczyzn Andrzej Długosz, który uzyskał wynik 54.10,9 i o ponad dwie minuty pokonał swojego kolegę z teamu Daniela Wosika. Trzeci był Paweł Krawczyk z CW Reni Sport. Z zakopiańskich biegaczy najwyższe 16 miejsce zajął Michał Zacharko z Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. W kategorii ratowników górskich zwyciężył Jakub Przystaś z GOPR Krynica przed Piotrem Stolarczykiem Podhalańskiej Grupy GOPR, oraz Adamem Pieprzyckim z TOPR.

Mężczyźni: 1. Andrzej Długosz (RMD Montrail Team) 54.10,9, 2. Andrzej Wosik (RMD Montrail Team) 56.25,3, 3. Paweł Krawczyk (CV Reni-Sport) 58.50,7, 4. Maciej Bierczak (RMD Montrail Team) 59.56,5, 5. Marcin Świerc (Salomon Suunto Team) 1.0056,8, 6. Konrad Rembias (AZS AWF Kraków) 1.01.04,4, 16. Michał Zacharko (TG Sokół Zakopane) 1.05,17,0

Kobiety: 1. Izabela Zatorska (RMD Montrail Team) 1.05.15,8, 2. Paulina Maciuszek (Salomon Suunto Team) 1.05.50,4, 3. Dominika Wiśniewska (RMD Montrail Team) 1.08.18,9, 4. Anna Celińska (Byledobiec Anin) 1.08.30,6, 5. Dominika Stalmach (Puma Ruuning Team) 1.09.22,1, 6. Agnieszka Sypet-Malinowska (Entre. pl.Team) 1.15.48,5.