09.10.2011 | Czytano: 1127

Klasa B: Pierwsza porażka Wierchów

IX kolejka podhalańskiej klasie B nastąpiły kolejne rozstrzygnięcia. Lider grupy wschodniej Dunajec pewnie wygrywa w Ochotnicy Dolnej. W drugiej grupie pierwszą przegraną w sezonie zaliczyła drużyna z Lasku.

KLASA B - WSCHÓD
Gorc Ochotnica Dolna - Dunajec Ostrowsko 1-4 (1-1)
Grom Morawczyna - ZOR Frydman 2-7 (0-2)
Przełęcz Łopuszna - Bór Dębno 5-1 (2-1)
Krokus 2000 Łapsze Niżne - Spisz Krempachy 3-5 (1-1)
Hetman Leśnica - Trzy Korony Sromowce Niżne 2-4 (1-2)
Łęgi Nowa Biała - Sokolica Krościenko 0-4 (0-2)

KLASA B – ZACHÓD
Skałka Rogoźnik/Stare Bystre - Bystry Nowe Bystre 3-8 (1-4)
Bramki : Ciągwa M. 17min Ciągwa B. 60min, 87min-Salamon 7min, 9min, 46 min, Potrząsaj 32min, 52min, Pajda 69min(karny), 70min, Jaszewski 43 min

Sędziowali: Kostrzewa, Ciężobka, Dusik
Kartki : żółte: Hajnos

SKAŁKA: Gacek, Bukowski S., Halcarz, Bednarz, Miętus, Bienias, Karkula, Ciągwa M., Ciągwa B., Urbaś P.,Hajnos,
BYSTRY:Dziadkowiec, Prokop, Styrczula, Galica, Staszel W., Staszel S., Jaszewski, Potrząsaj, Pajda, Salamon, Mrugała

Mecz od ładnych ataków rozpoczęli goście, którzy po strzale z 25 metrów objęli prowadzenie. Salamon uderzył mocno obok słupka, przy biernej postawie bramkarza. Piłkarze Skałki jeszcze nie ochłonęli po stracie bramki, a już przegrywali różnicą dwóch bramek. Do dośrodkowania z narożnika boiska doszedł Salamon i miał sporo czasu aby wykorzystać sytuacje. Dopiero po stracie dwóch bramek gospodarze rozpoczęli grę w piłkę, lecz popełniali dużo błędów każdej strefie boiska, przez co Bystry miał dużo sytuacji bramkowych. Skałka uzyskała pierwszą bramkę z dużą pomocą bramkarza gości, który po niemocnym strzale Ciągwy M., przepuścił pod ręką piłkę do bramki. Skałka kolejną bramkę straciła po identycznej sytuacji jak w 9 minucie, z tym że w roli strzelca wcielił się Potrząsaj. Ostatnią bramkę w tej części gry Bystry zdobył po strzale Jaszewskiego zza pola karnego.

Druga część spotkania miała podobny scenariusz jak pierwsza. Skałka w odstępie kilku minut traci dwie bramki. Pierwszą bramkę będąc na pozycji spalonej strzela Salamon, a drugą po faulu Bukowskiego z karnego zdobywa sam poszkodowany, czyli Pajda. Skałka odpowiedziała przeciwnikowi bramką Ciągwy B., który wykorzystał podanie w uliczkę od brata Marcina. Gospodarze grali dzisiaj nieporadnie, nie potrafili zatrzymać bardzo dobrze grającego rywala który mógł zdobyć znacznie większą liczbę bramek, lecz napastnicy gości grzeszyli skutecznością. Kolejne bramki dla przyjezdnych po błędach obrońców zdobyli Pajda i Potrząsaj. Skałka jeszcze zmniejszyła rozmiary porażki po strzale Bartka Ciągwy, który dostrzegł iż bramkarz gości wyszedł z bramki i precyzyjnym strzałem wrzucił mu piłkę za kołnierz.

Janosik Sieniawa - Wierchy Lasek 3-0 (1-0)
Żółte kartki Wierchy: Nykaza Jakub, Nykaza Łukasz, Broźny Marek, Gał Bartłomiej, Sojka Mateusz.
Czerwona kartka Wierchy: Fiedor Krzysztof

9 październik 2011 - Ta data zostanie w pamięci sympatyków klubu LKS Wierchy Lasek. Mecz zaczął się dosyć ciekawie, już po 20 minutach Wierchy powinny wyjść na 4-bramkowe prowadzenie. Swoje sytuacje mieli już na początku spotkania Sojka, Nykaza i Gał Marcin, lecz nie zachowali zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Sieniawa grała z kontry, ale dość dobrze zagrała obrona ekpipy Józefa Nykazy. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Janosik zaatakował i zaowocowało to bramką na 1:0.
Drugą odsłonę zaczęli lepiej goście i to oni zanotowali drugie trafienie. Była to samobójcza bramka obrońcy M. Broźnego. Wierchy zaczęły się lekko przebudzać, ale nieskutecznie. Napastnicy Lasku marnowali kolejne sytuacje (2 miał Nykaza, 2 Sojka i Gał). Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Wierchach i w 90 minucie Sieniawa trafiła na 3:0.

Pozostałe wyniki:
Lepietnica Klikuszowa/Obidowa - Szarotka Rokiciny Podhalańskie mecz się nie odbył Szarotka nie dojechała
Korona Piekielnik - Unia Naprawa 2-7 (1-4)
Skalni Zaskale - Skawianin Skawa 2-2 (1-1)
Grel Trute - Delta Pieniążkowice 0-4 (0-1)