27.09.2011 | Czytano: 1725

O Puchar Prezydenta Krakowa(+zdjecia)

W ostatni weekend (17-18 września) 12-tu najmłodszych Wiaternych pod nieobecność swoich starszych kolegów, którzy w tym czasie startowali w Kamieniu Pomorskim wzięło udział w regatach o Puchar Prezydenta Krakowa. Regaty odbyły się na zalewie Bagry Wielkie i dla niektórych były to pierwsze w życiu regaty, ale przy wsparciu rodziców i pod przewodnictwem pana trenera Grzegorza daliśmy radę.

W sobotę na wiatr musieliśmy poczekać do 17-stej, bo wcześniejsze dwa starty zostały przerwane ze względu na jego brak. Udało się rozegrać 2 wyścigi, a z łódek schodziliśmy już przy zachodzie słońca. W niedzielę wiatr był łaskawszy i od rana można było rozegrać kolejne dwa wyścigi.  I tak Wiaterni wywalczyli dwa pierwsze miejsca w klasie Optimist UKS, które należą do Ani Stanaszek i Daniela Legutko, trzecie miejsce dla Michała Wojciechowskiego, a drugie miejsce wśród dziewczyn w grupie B dla Ani Petryli. Gratulujemy.

Regatom towarzyszyły różne atrakcje na lądzie, które wypełniały nam bezwietrzny czas. Braliśmy udział w biegach z przeszkodami, puszczaliśmy bańki mydlane, a największym powodzeniem cieszyła się trampolina zaraz po kibicowaniu rodzicom i trenerowi, którzy wzięli udział w wyścigu żółwia. Dla niektórych rodziców był to pierwszy kontakt z łódką i tuż przed wyścigiem musieliśmy przeprowadzić im szybkie szkolenie na sucho. Wszyscy ukończyli wyścig i to w nie byle jakim stylu, bo w żółwim tempie!