21.09.2011 | Czytano: 1782

Finisz w Tarnowie(+zdjęcia)

Udanie zakończyli zawodnicy „Lubonia” Skomielna Biała rywalizację o Puchar Tarnowa MTB. Podczas finałowych zawodów, które odbyły się w minioną niedzielę na Górze św. Marcina zapewnili sobie czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Czwarte zwycięstwo odniosła Kaja Karkula w kategorii Kobiety I i tym samym zapewniła sobie najwyższy stopień podium w generalce. Również Agnieszka Bal zwyciężyła niedzielny wyścig w kategorii Kobietety II, jednak startowała tylko w 3 z 5 edycji i ostatecznie zajęła miejsce tuż za podium w klasyfikacji końcowej cyklu. Na 6 miejscu zakończyła rywalizację Justyna Latawiec w kategorii Kobiet II. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Patrycja Lewandowska wśród najstarszych kobiet. Brąz w klasyfikacji generalnej przypadł również w udziale młodzikowi Bartoszowi Dziadkowcowi. Świetnie spisali się juniorzy „Lubonia” – Tomasz Bal i Maciej Bielak, którzy stanęli na dwóch najwyższych stopniach podium w klasyfikacji końcowej. Na sam szczyt podium „wjechał” również Józef Rabski w kategorii Masters III. Warte odnotowania jest również 6 miejsce w niedzielnym wyścigu orlika - Roberta Sroki.

Sukcesów starszym koleżankom i kolegom pozazdrościli najmłodsi reprezentanci „Lubonia”. Wprawdzie w dziecięcych kategoriach nie była prowadzona klasyfikacja generalna lecz w poszczególnych edycja młodzi zawodnicy sięgali po najwyższe laury. Tak było również w minioną niedzielę. W kategorii chłopców 11-12 lat tryumfował Jarosław Żur, Maciej Biedrończyk był trzeci a Dawid Bala zakończył wyścig na 6 pozycji. W tej samej kategorii wiekowej Barbara Buksa stanęła na najniższym stopniu podium. W kategorii chłopców do 10 lat zwyciężył Łukasz Marszałek, tuż za nim finiszował Adam Pędzimąż a na czwartej pozycji na mecie zameldował się Krzysztof Polaniak.

Wszystkim zawodnikom „Lubonia” gratulujemy wspaniałych rezultatów.