18.09.2011 | Czytano: 1134

III liga: Zwycięski dreszczowiec

Niezwykle dramatyczne spotkanie obejrzeli widzowie w Maniowach. Ci, którzy mają problemy z sercem musieli się ewakuować. Gospodarze mieli praktycznie mecz pod kontrolą w pierwszej połowie, ale niefrasobliwość w defensywie zaraz po przerwie, kosztowała ich utratę prowadzenia.

- Nie można tak grać – pieklił się trener Lubania, Marek Żołądź. – Mówiłem w szatni, że mamy w garści mecz, tylko trzeba spokoju i konsekwencji. Tymczasem daliśmy się dwa razy zaskoczyć i końcówka kosztowała nas mnóstwo nerwów.

Prowadzenie objęli goście, ale miejscowi szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami. Fałowski dostał piłkę na progu szesnastki, obrócił się i potężnie uderzył. Piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki. W 21 min. Hałgas przeprowadził indywidualną akcję, ograł obrońcę i nie zmarnował sytuacji sam na sam. Gospodarze mieli jeszcze dwie świetne okazje na podwyższenie prowadzenia, ale zabrakło szczęścia w decydującej fazie.

Proste błędy po przerwie i szybko zrobiło się 2:3 dla gości. Przy wyrównującej bramce obrońcy Lubania stanęli, gdyż boczny arbiter podniósł chorągiewkę do góry. Czterech graczy Orlicza było na pozycji spalonej. Główny nie odgwizdał, a wchodzący z drugiej linii Armata pokonał Hładowczaka. 5 minut później goście wykonywali rzut rożny. Gąsiorek wybił piłkę, ale ta niczym bumerang wracała na pole karne gospodarzy, po drodze odbiwszy się kilka razy od zawodników. Piłka trafiła do Armaty, a jego strzał w głowę Żalewskiego i zaskakując golkipera gospodarzy.

Lubań rzucił się do desperackich ataków, które w 67 min. przyniósły wyrównania. Lizak kapitalnie wykonał wolnego z 35 metrów i piłka po rękach golkipera wpadła do bramki. 2 minuty później Mamanow ujrzał drugi żółty kartonik i został przez sędziego odesłany pod prysznic. Od tego momentu przewaga gospodarzy była miażdżąca, lecz wynik nie ulegał zmianie. Dopiero w 88 minucie stadion oszalał z radości. Sral wpadł w pole karne, zagrał na jedenasty metr do Fałowskiego, a ten strzałem po ziemi umieszcza piłkę w bramce.

- Ten mecz kosztował mnie mnóstwo nerwów – twierdzi Marek Żołądź. – Po prostych błędach stracili prowadzenia i potem musieliśmy mozolnie gonić wynik. Niefrasobliwość zrzucam na karb małego doświadczenia. Dopiero uczymy się trzecioligowej piłki.

Postać meczu – Fabian Fałowski.
To był udany transfer maniowan. Wychowanek Sandecji jest sępem pola karnego. Jeśli piłka dotrze do niego, to...drżyjcie bramkarze. Zdobył dwie bramki, ale jakże ważną w 88 minucie, dającą zwycięstwo Lubaniowi.

Wolski Lubań Maniowy - Orlicz Suchedniów 4:3 (2:1)
Bramki: Fałowski 9, 88, Hałgas 21, Lizak 67 - Żelazowski, 5, 62, Armata 57.