13.09.2011 | Czytano: 2924

Luboń nie zawodzi w Lubawce(+foto)

Dolnośląska Lubawka gościła w miniony weekend kolarzy górskich z całej Polski na XVII Międzynarodowych Otwartych Zawodach w Kolarstwie Górskim. Zawody te miały charakter dwudniowej rywalizacji. W sobotę rozegrana została dość rzadko spotykania konkurencja – czasówka MTB. Natomiast w niedzielę odbyły się klasyczne wyścigi cross country.

Zawodnicy K.S. „Luboń” pojawili się w Lubawce w nieco skromniejszym składzie w sile pięciorga zawodników. Nie przeszkodziło to im jednak bardzo mocno zaznaczyć swoją obecność. Podczas sobotniej czasówki znakomicie pojechała cała piątka. Monika Żur jak przystało na Mistrzynię Polski pewnie wygrała rywalizację wśród juniorek z przewagą 47 sekund nad drugą zawodniczką. Również Kaja Karkula okazała się bezkonkurencyjna w gronie młodziczek zwyciężając z 13 sekundową przewagą. Bartosz Dziadkowiec w gronie młodzików był 7 tracąc do szóstego miejsca niecałą sekundę! Justyna Latawiec była 9 wśród juniorek młodszych. W tej samej kategorii Agnieszka Bal na niebezpiecznym zjeździe miała groźnie wyglądający upadek i złapała defekt opony. Mimo tego kontynuowała jazdę i zakończyła rywalizację na 11 miejscu.

Natomiast niedzielna rywalizacja została już całkowicie zdominowana przez zawodników „Lubonia”. Monika Żur i Kaja Karkula potwierdziły znakomitą dyspozycję i pewnie wygrały wyścigi w swoich kategoriach sięgając tym samym po zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Bartosz Dziadkowiec zajmując w niedzielę 11 miejsce zapewnił sobie 10 miejsce w generalce. Bardzo dobrze pojechała również Justyna Latawiec, która przyjeżdżając na metę na 6 pozycji w końcowej klasyfikacji również uplasowała się na 6 miejscu. Największe słowa uznania należą się jednak Agnieszce Bal, która mimo obrażeń po sobotnim upadku nie dała szans rywalkom w niedzielnym wyścigu, przyjeżdżając na metę z ogromną przewagą. Dzięki ogromnemu chartowi ducha sięgnęła po drugie miejsce w klasyfikacji końcowej zawodów!!!

Dzielnej piątce „Lubonia” należą się ogromne gratulacje!