21.03.2009 | Czytano: 1031

Rewelacyjni Polacy

Polscy skoczkowie sprawili nam ogromnie miłą niespodziankę. W drużynowym konkursie skoków na mamuciej skoczni w Planicy (HS 215) zajęli drugie miejsce. To najlepszy wynik naszych reprezentantów w historii!

Polacy wystąpili w składzie - Kamil Stoch, Łukasz Rutkowski, Stefan Hula i Adam Małysz. W pierwszej serii najdalej z naszych reprezentantów lądował Adam Małysz - 207 m. Półtora metra bliżej skoczył Kamil Stoch, Stefan Hula uzyskał odległość 194,5 m, zaś Łukasz Rutkowski - 192,5 m. Polacy po pierwszej serii z łączną 761,9 pkt zajmowali drugie miejsce. Pierwsze miejsce zajmowali Norwegowie z łączną notą 793,4 pkt. Za Polakami byli Rosjanie - 734,6 pkt. i Austriacy.

Druga seria rozgrywała się w trudnych warunkach atmosferycznych - na Velikance królował wiatr. Kilkakrotnie przerywano zawody, mimo to organizatorzy zdecydowali się rozpocząć drugą serię. Po trzech rundach klasyfikacja niemal nie drgnęła, a loty Polaków były dalekie. Stoch poszybował na odległość 192,5 m. , a Rutkowskiego - 193,5 m. Lokaty nie popsuł nawet nieudany skok Huli, o długości 174,5 m.

Organizatorzy zdecydowali, że ostatnia grupa z m.in. Adamem Małyszem, nie wystartuje. Jury jako ostateczne zaliczyło wyniki po pierwszej serii.

Stefan Leśniowski

Komentarze

reklama