12.06.2011 | Czytano: 1994

Klasa B: Granit pokonany(+zdjęcia)

Wielką sensacją zakończył się meczy pomiędzy Grom Morawczyna a Granitem Czarna Góra. Granit Przez 18 spotkań był niepokonany. Dobra passe przerwała drużyna z Morawczyny, która na własnym boisku pokonała rywala 3:2. W Grupie Zachodniej Podhale Nowy Targ Gromi 12:2 Grel Trute i jest coraz bliżej awansu.

KLASA B - WSCHÓD
Grom Morawczyna - Granit Czarna Góra 3-2 (2-1),
To był piękny mecz w wykonaniu obu drużyn, ale lepsza okazała się Morawczyna. W pierwszej połowie było wiele niespodzianek. Już na początku meczu Granit oddawał bardzo groźne strzały na bramkę przyjezdnych lecz nasz bramkarz miejscowych był na posterunku. W 19 min sędzia podyktował jedenastkę dla Czarnej Góry, którą pewnie wykorzystują. W 25 min sędzia podyktował rzut wolny dla Gromu. Paweł Krupa dośrodkowywał piłkę w światło bramki, bramkarz wybija piłkę, która odbiła się od poprzeczki następnie Jan Błachuta dobił ją z główki i mamy 1:1. Goście zawzięcie atakowali bramkę Gromu, ale bez skutecznie. Przed końcem pierwszej połowy z wolnego Michał Cisoń dośrodkowywał piłkę w pole karne, gdzie Dawid Duda strącił piłkę głową która znalazła drogę do bramki przyjezdnych. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa zapewniła nam wiele emocji i nerwów. Szybko bramki nie zobaczyliśmy, ale za to wiele sytuacji pod bramkowych z obu stron. Granit przeważał w drugiej połowie. Tworzyli oni groźne sytuacje pod bramkowe, ale brakło im ostatecznego strzału w światło bramki. W 70 min goście przeprowadzają szybką akcję prawą stroną i wyrównują wynik na 2:2. Od tego momentu mecz się zaostrzył i zrobił się nerwowy. Posypały się żółte kartki i doszło do przepychanek. Czarna Góra robiła wszystko by wygrać ten mecz. 87 min zadecydowała o wszystkim. Grom wykonywał rzut rożny, gości wybijają piłkę jak najdalej od swojej bramki, piłka wpadła pod nogi Jacka Błachuty ten strzela z woleja w światło bramki, a tam pożytek z piłki zrobił Dawid Duda, który strzałem z głowy umieszcza futbolówkę w lewym górnym rogu bramki i ustanawia wynik 3:2. Strzelił on piękną bramkę, która zapewniła sensacyjne zwycięstwo z liderem.

Tekst M. Fierdor

W pozostałych meczach:
Krokus 2000 Łapsze Niżne - Gorc Ochotnica Dolna 8-1 (3-1),
Lepietnica Klikuszowa/Obidowa - Dunajec Ostrowsko 2-1 (2-1),
Łęgi Nowa Biała - Spływ Sromowce Wyżne 2-5 (1-1),
Spisz Krempachy - Trzy Korony Sromowce Niżne 2-5 (2-2),
Przełęcz Łopuszna - Błyskawica Kacwin 1-1 (0-1).

Podhale Nowy Targ - Grel Trute 12-2 (4-2),
Bramki: Ojrzanowski (1, 6), Bibro (24 karny), Sulka (38), G.Hajnos (49, 74), Sowada (50, 56, 81), Gołuchowski (74), Wąchała (78, 85) – Cachro (3), Wijas (33)

Żółte Kartki: Twardosz, Bibro – Węglarczyk
Czerwone kartki:Szeliga (61min), Węglarczyk (84), Król (87), Żółtek P. (87)

NKP:Rabiasz-Ojrzanowski, Bobek, Kubicz, Bibro, Hajnos G., Kikla (60Gołuchowski), Mastalski, Twardosz (46Ślusarek), Hajnos A.(46Wąchała), Sulka(42Sowada)
Grel Trute:Król-Wijas, Truty K.,Skotnicki, Węglarczyk, Żółtek D., Górka, Cachro, Chudoba, Żółtek P., Szeliga

Pierwsza akcja meczu w wykonaniu Podhala przyniosła drużynie z Nowego Targu prowadzenie, do piłki bitej z rzutu rożnego najwyżej skacze Ojrzanowski i głową zdobywa gola. Dwie minuty później jest remis 1:1, Cachro wykorzystuje niefrasobliwość w liniach obrony i błąd bramkarza. Gola na 2:1 zdobywa w podobny sposób jak 5 min. wcześniej Ojrzanowski. Od tego momentu mecz się wyrównuje, choć PODHALE nadal ma optyczną przewagę. W 24 min. rzut karny za faul na Twardoszu wykorzystuje Bibro i jest wynik 3:1. W 33 minucie w jednej z nielicznych kontr gości mocne i precyzyjne uderzenie na bramkę Wijas nie daje szans Rabiaszowi i wynik 3:2 dla Podhala. W odpowiedzi Sulka w 38 min. podwyższ na 4:2. Pierwsza połowa z przewagą Podhala, ale goście również mieli dużo do powiedzenia na boisku.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkich ataków Podhala, co przynosi efekty bramkowe. Szybkie zdobycie trzech goli przez gospodarzy zniechęciło drużynę gości do dalszej gry, choć grając już wtedy w 10 starało się ambitnie walczyć do końca o zmianę rezultatu niestety bramki zdobywali tylko zawodnicy Podhala. Od 84 min. Grel Trute grał już w dziewiątkę czerwień ujrzał P.Węglarczyk, minutę później padła 12 bramka dla Podhala oraz dwie czerwone kartki ujrzeli zawodnicy drużyny Grel Trute. W protokole widniej adnotacja przy każdej czerwonej kartce cyt.: „Niesportowe zachowanie, słowna obraza sędziego” po 4 czerwonej kartce zawodnicy opuścili plac gry, a sędzia zakończył zawody. Przyznać trzeba, że mimo tego incydentu goście grali ambitnie zwłaszcza pierwsze 45 min. Podhale natomiast potwierdziło kolejny raz ambicje drużyny A-klasowej. Nadmienić należy, że na trybunach odnotowano ok.100 kibiców. Kibice gości zachowywali się kulturalnie i spokojnie to samo można powiedzieć o kibicach gospodarzy, których była większość na trybunach w tym było ok.50-ciu kibiców z „bębnem” prowadzących sportowy doping, policja nie interweniowała wszyscy po meczu opuścili boisko i udali się na niedzielne obiady.