02.06.2011 | Czytano: 1026

I liga JS: Orkan rozgromiony w Maniowach

Jeżeli juniorzy KS Zakopane mogli liczyć na potknięcie Lubania Maniowy w jakimś spotkaniu to właśnie w meczu z Orkanem Raba Wyżna. Przed tym meczem Orkan miał jeszcze teoretyczne szanse na wygranie ligi.

Te rachuby na nic się zdały, bowiem maniowianie wręcz rozgromili Orkan 7-2. W tej sytuacji rekordowa wygrana zakopiańczyków 10-0 nad Lubaniem Tylmanowa to tylko „pyrrusowe zwycięstwo”. Lubań Maniowy utrzymuje jednopunktową przewagą nad KS Zakopane i chyba tą przewagę „dowiezie” do końca rozgrywek. A pozostało jeszcze dwie kolejki.

Lubań Maniowy Orkan Raba Wyżna 7-2 (1-1)
Bramki: Klimczak 20, 88, Ostachowski 52, 82 Dudek 60, 63, 69 karny - Filipek 25 karny, Kuranda 88.

Sędziował Marek Ciężobka z Nowego Targu.

Lubań: Sikora (75-Domian) - Firek, Gorlicki, Budz, Rusin, Jarząbek, Bednarczyk, Staszel, Klimczak, Ostachowski, Dudek (70 Babiak).
Orkan: P. Chorąży - M. Chorąży, Kasiniak, Domalik, Gacek(55 Chudy), Chrobak, Januszek, Bogdał, Kuranda, Filipek (72 Szklarz), Rzeszótko.

Już po pierwszej połowie Lubań powinien prowadzić wyraźnie, ale Krystian Dudek miał na początku spotkania źle nastawiony celownik. Lubań wyszedł na prowadzenie w 20 minucie, gdy Klimczak przymierzył z rzutu wolnego, a bramkarz Raby Wyżnej nie popisał się przy obronie tego strzału. Parę minut później faul na Filipku popełnił Gorlicki, po którym sędzia wskazał na „wapno” i poszkodowany sam wymierzył sprawiedliwość. W drugiej części spotkania juniorzy Lubania dominowali już niepodzielnie. Worek z bramkami rozwiązał Ostachowski w 52 minucie, gdy wraz ze Staszelem rozmontowali defensywę gości. Następne dziewięć minut spotkania należało do jednego zawodnika, a był nim Krystian Dudek. Bramka zdobyta głową po dośrodkowaniu Jarząbka, wygrany pojedynek sam na sam po prostopadłym podaniu Bednarczyk oraz pewnie wyegzekwowany rzut karny, który sam wywalczył dały pochodzącemu z Nowego Targu piłkarzowi klasyczny hat trick. Po jednej bramce dołożyli jeszcze Ostachowski i Klimczak. Gości stać był już tylko na jedno trafienie. Kuranda w zamieszaniu podbramkowym założył "siatę" bramkarzowi Lubania.

KS Zakopane - Lubań Tylmanowa 10-0 (2-0)
Bramki: Walczak-Wójciak 38, 65, 71, B. Galica 42, 83, 84, Berbeka 49, 80, D. Galica 70, samobójcza 90.

Sędziował: Jerzy Drabik z Nowego Targu.

Zakopane: D. Paszuda – D. Galica, M. Paszuda (50 Bukowski), Sawina, Berbeka, Gąsienica-Kaspruś, Floryn, B. Galica, Kozicki (46 Urbaś), Walczak-Wójciak, Pałka.
Lubań T.: Brzeźny – Bodziarczyk, Gołdyn, Zabrzewski, Ziemianek, Ziajkiewicz, Piszczek, Kozielec, F. Noworolnik, Kluska, Pierzcha.

Wiatr Ludźmierz - Turbacz Mszana Dolna 1-3 (0-2)
Bramki: Truty 75 – Surówka 20, Jamróz 50, Piekarczyk 60.

Jordan Jordanów - Przełęcz Łopuszna 4–0 (1-0)
Bramki: Filipiak 25, Wróbel 50, 66, Koper 84.

Czarni Czarny Dunajec - LKS Szaflary 1-3 (0-3)
Bramki: Szaflarski 68 - Stanek 1, 20, Rusnak 38.

Lepietnica Klikuszowa/Obidowa - Poroniec Poronin 3-5 (1-2)