02.06.2011 | Czytano: 1042

II liga JS i TS oraz III liga JS

Juniorzy Wierchów Rabka po wygraniu meczu ze Spiszem w Krempachach są już bardzo blisko awansu do podhalańskiej I ligi. Trampkarze niezależnie od zajmowanego w lidze miejsca awansują do wyższej klasy razem z juniorami.

Chyba pora, aby działacze PPPN zmienili ten system rozgrywek. Ale i tak trampkarze Wierchów prowadzą w lidze z dużą przewagą. Mecz juniorów w Krempachach był pojedynkiem lidera Wierchów z wiceliderem Spiszem. Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobyli gospodarze, chociaż goście mieli trzy sytuacje, z których powinni zdobyć bramki. Zadziałała w tym spotkaniu zasada, że niewykorzystane okazje lubią się zemścić. Po remisowej bramce Sularza gospodarze w 35 minucie znowu wyszli na prowadzenie zdobywając gola z rzutu wolnego. Do kolejnego wyrównania doprowadził także z rzutu wolnego Miśkowiec. W drugiej połowie mecz był jeszcze bardziej zacięty i chyba nazbyt ostry, ale tym razem gola w 76 minucie dającego prowadzenie zdobyli juniorzy Wierchów i potrafili obronić tą przewagę do końca spotkania. Teraz Wierchy maja już 9 punktów przewagi nad najgroźniejszym rywalem i w zapasie zaległe spotkanie z Orawą w Jabłonce.

II LIGA JUNIORZY STARSI
Skawianin Skawa - Szarotka Rokiciny Podhalańskie 2-1 (0-1)
Bramki: Knapczyk 50, Wójcik 58 – Kasprzak 25.

Spisz Krempachy - Wierchy Rabka 2-3 (2-2)
Bramki: dla Wierchów: Sularz, Miśkowiec Stachura.

Pozostałe
KS Chabówka - Gorc Ochotnica 2-3 (1-3)
PUKS Syhlec Lipnica Mała - Biali Biały Dunajec 3-1 (1-0)
Jarmuta Szczawnica - Huragan Waksmund mecz się nie odbył
Orawa Jabłonka pauza. Unia Naprawa wycofała się.