29.05.2011 | Czytano: 1061

I liga JS: Wysokie wygrane liderów

Trójka liderów podhalańskiej I ligi juniorów: Lubań Maniowy, KS Zakopane i Orkan Raba Wyżna w minionej kolejce wysoko pokonała swoich rywali i tabela nic się nie zmieniła. Lider Lubań wygrał w Tylmanowej ze swoim imiennikiem 5-0.

W takim samym stosunku KS Zakopane pokonało na wyjeździe Turbacza a Orkan jeszcze wyżej, bo 6-0 ograł Lepietnicę. Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek maniowianie mają jeden punkt przewagi nad zakopiańczykami. Już w najbliższy wtorek podejmują mających jeszcze teoretyczne szanse na mistrzostwo juniorów Orkana. Zapowiada się ciekawa konfrontacja, bowiem oba zespoły wystąpią chyba w optymalnych składach z zawodnikami grywającymi w zespołach seniorów. Mecz juniorów ze względu na finał PP z udziałem seniorskiej drużyny Lubania odbędzie się we wtorek. W środę seniorzy Lubania podejmować będą w finale PP na szczeblu OZPN Nowy Sącz Limanovię. Pozostałe mecze XX kolejki podhalańskiej I ligi juniorów i trampkarzy starszych zostaną rozegrane w środę 1 czerwca.

Turbacz Mszana Dolna - KS Zakopane 0-5 (0-3)
Bramki: B. Galica 1, 25, Berbeka 22, 85, Floryn 88.

Sędziował: Bogusław Babicz z Załucznego.

Zakopane: D. Paszuda – D. Galica, Piguła, Sawina, Berbeka, Gąsienica-Kaspruś, Floryn, B. Galica, Kozicki, Pawlikowski, Kułach.
Turbacz: K. Potaczek – Grzesiak, Kurek, Jarus, Kołodziej (25 P. Potaczek), Gacek, Piekarczyk, Kozioł, Antosz (85 Nowakowski), Knapik.

Juniorzy Zakopanego pojechali do Mszany Dolnej z połową zawodników z podstawowego składu a mimo to wygrali łatwo i wysoko. Już w pierwszej minucie Berbeka zagrał w „uliczkę” do Bartłomieja Galicy a ten wykorzystał sytuację sam na sam. Drugiego gola B. Galica zdobył bezpośrednio z rzutu wolnego. Dwie kolejne bramki strzelił asystujący przy pierwszym golu Berbeka. W 25 minucie pokonał bramkarza gospodarzy strzałem z rzutu wolnego a w 85 minucie wpakował piłkę do siatki w zamieszaniu pod bramką Turbacza. Piątego gola w tym meczu głową strzelił Floryn po podaniu z rzutu rożnego. Gospodarze też mieli ze trzy stuprocentowe okazje, ale nie byli tak skuteczni jak zakopiańczycy i przegrali bardzo wysoko.

LKS Szaflary – Wiatr Ludźmierz 4-5 (3-1)
Bramki: Cudzich 3, 50, Gąsienica 19, Czajkowski 25 – Gacek 17, 60, 78, 89, Truty 53.

Sędziował: Paweł Folwarski z Rokicin Podhalańskich.
Żółte kartki: Gacek, Zubek.

Szaflary: Cisoń – Kułach, Hajnos, Rusnak, Gąsienica, Kwak, Stanek, Jarząbek, Czajkowski, Cudzich, Sarniak.
Wiatr: Byrnas – Sądelski, Surmiak, Radecki, Zubek, Karwaczka, Wilkus, Truty, Gacek, Rusnarczyk, Borkowski.

Spotkanie miało niecodzienny przebieg. W pierwszej połowie juniorzy Szaflar byli strona dominującą i po 45 minutach prowadzili 3-1. Gdy pięć minut po przerwie Cudzich zdobył dla swoich barw czwartego gola zanosiło się na pogrom gości. Tymczasem ta bramka podziałała na drużynę gości niczym „płachta na byka”. Juniorzy Wiatru ruszyli do zdecydowanych ataków i w 53 minucie Truty szybko odpowiedział na gol Cudzicha. Reszta meczu to był już pojedynek szybkiego Gacka z obroną szaflarzan. Pozostawiony z przodu Gacek otrzymywał dalekie podania od partnerów i z łatwością wygrywał pojedynki biegowe z rywalami, kończąc je z reguły celnymi strzałami w sytuacjach sam na sam z Cisoniem. Na minutę przed zakończeniem spotkania Gacek zapewnił swojej drużynie wygraną 5-4.

Orkan Raba Wyżna – Lepietnica Klikuszowa/Obidowa 6-0 (4-0)
Bramki: Wierzba 6, 33, 73, Kasiniak 14, Kuranda 36, 65.

Sędziował: Antoni Mrugała z Nowego Targu.

Orkan: P. Chorąży – M. Chorąży, Szlachowski, Gacek, Domalik, Kasiniak, Januszek (72 Hosaniak), Wierzba, Kuranda (70 Szklarz), Bogdał, Rzeszutko.
Lepietnica: Obrzut – M. Jaróg, A. Żółtek, Józefczak, K. Chorążak, Buziak, M. Bryja, Antolak, P. Lubera (46 D. Lubera), Liligdon, D. Bryja.

Oba zespoły postawiły w tym meczu na atak niezbyt troszcząc się o zadania defensywne. Zdecydowanie bardziej skuteczni byli gospodarze i rozgromili 6-0 niezły zespół Lepietnicy. Trzy bramki w tym meczu zdobył mieszkający w pobliskiej Sieniawie Łukasz Wierzba, który widocznie chciał udowodnić kolegom z Klikuszowej swoją klasę. Dwa gole dołożył Patryk Kuranda. W tym meczu znowu potwierdził swój nieprzeciętny talent i strzelecki instynkt, szkoda tylko, że nie trenuje w takim wymiarze, jaki jest wymagany od młodego piłkarza.

Lubań Tylmanowa – Lubań Maniowy 0-5 (0-2)
Bramki: Staszel 30, Dudek 40, 55, 58, Klimczak 76.

Sędziował: Jan Pawlikowski ze Stasikówki.
Żółte kartki: Kwit – Jarząbek.

Lubań T.: Gołdyn – Kwit, Zabrzewski, Ligas, S. Ziemianek, J. Ziemianek (55 Ziajkiewicz), Piszczek, Paluch, Kozielec, F. Noworolnik (60 Kluska), Kołodziej.
Lubań M.: Sikora (65 Domian) – Buz, W. Firek, D. Firek (46 Ostachowski), Klimczak, Bednarczyk, Dudek, Jarząbek, Rusin, Staszel, Gorlicki.

Przełęcz Łopuszna - Czarni Czarny Dunajec 7-1 (4-1)
Bramki: A. Montsko 5, Bienias 14, 30, Chmielak 20, Kolasa 60 karny, Hornik 70, Łęczycki 78 karny – Stopka-Studencki 35..

Sędziował: Robert Żądło z Rokicin Podhalańskich.

Przełęcz: Kolasa - Hornik, Ciężobka, D. Montsko, Klamerus, Łęczycki, Chmielak, Zajączkowski, Drożdż, Bienias, A. Montsko (55 Maciasz).
Czarni: Jakubczak – Strączek, Maśnica (65 Szymusiak), Rawicki (72 Bukowski), Hornik, Palarz, Żywioł, Bielak, Bielański (53 Harnik), J. Głowacz, Stopka-Studencki.

Poroniec Poronin – Jordan Jordanów mecz odwołany z powodu zalania boiska.