15.05.2011 | Czytano: 1050

Klasa B: Pewne wygrane liderów

Mecz rozpoczął się od dogodnej sytuacji dla Skałki. Piłka o centymetry minęła prawy słupek bramki Rabiasza. To była zapowiedź, że będzie ciekawie i przyjezdni postawią się liderowi. Szybko okazało się, że nowotarżanie nie zamierzają fundować sobie i nielicznej publice horroru z przed tygodnia.

Szybko przystąpili do skomasowanych ataków. Już pierwsza sytuacja została uwieńczona bramką. Bibro przejął piłkę w okolicach linii środkowej i pognał z nią na bramkę rywala, zwodem oszukał Pyrka i pewnie ulokował piłkę w siatce. Nie da się opisać radości zawodnika po zdobyciu pierwszej bramki w meczu o punkty dla nowego zespołu. W 6 minucie rzut rożny wykonywało Podhale. Najwyżej do piłki wyskoczył Romanowski i strzałem w lewy górny róg wprawił w amok swoich kolegów. W 12 min. było już 3:0, po pięknym prostopadłym podaniu Ojrzanowski do wybiegającego za obrońców Adama Hajnosa. Ten przebiegł z piłką 40 metrów i w sytuacji sam na sam przelobował lewą nogą interweniującego i bezradnego bramkarza gości.

Od tego momentu każda z drużyn próbowała realizować założenia taktyczne. Skałka za wszelką cenę dążyła do zdobycia gola. Podhale natomiast ograniczało się do gry pozycyjnej i dbało o jak najczęstsze zatrudnianie bramkarza gości strzałami z dystansu. Po jednej z ładniejszej akcji zespołowej w 38 min. Ślusarek z 12 metrów podwyższa wynik na 4:0. Skałka ruszyła z jeszcze większym impetem na bramkę Podhala. W 44 min była o krok od zdobycia bramki jednak Wójciak, z poświęceniem wybija piłkę z linii bramkowej i przy tej interwencji uderza głową w słupek. Podhale do końca tej części gra w osłabieniu i traci w 3 doliczonej czasie bramkę. Sojka wykorzystał błąd defensywy gospodarzy i nie zmarnował sytuacji sam na sam.

Po zmianie stron w 49 min. kopia akcji z 38 minuty. Tym razem bramkę zdobywa Adam Hajnos. W 55 min. kolejny atak na bramkę Skałki i Ślusarek z 14 metrów ulokował piłkę w lewym dolnym rogu bramki Pyrka. W 70 minucie wynik spotkania ustalił W. Bukowski. Skorzystał z prezentu obrońcy i bramkarza. Interweniującemu Rabiaszowi kolega z drużyny wybił piłkę z rąk, a nadbiegający Bukowski nie wahał się ani przez moment i ulokował piłkę w bramce. Nadmienić trzeba, że całe spotkanie grano przy rzęsiście padającym deszczu i niskiej temperaturze, co mogło odbić się na poziomie widowiska.

Podhale Nowy Targ – Skałka Rogoźnik/Stare Bystre 6:2 (4:1)
Bramki: Bibro 3, Romanowski 6, A. Hajnos 12, 49, Ślusarek 38, 55 – Sojka 45, W. Bukowski 70

Żółte kartki: Bibro, Kubicz – Sz. Hajnos, Urbaś

Podhale: Rabiasz - Wójcik(46Świętek), Sewielski, Bobek, Ślusarek, Ojrzanowski, Kubicz, A. Hajnos (60Wąchała), Romanowski, Kikla (46Gołuchowski), Bibro(46Pucharski).
Skałka: Pyrek - Bienias, Sz. Hajnos, Sojka, Bednarz, Babik, Urbaś, W. Bukowski, M. Ciągwa, P. Ciągwa, Bieda

Tekst Grzegorz Wrona

KLASA B – ZACHÓD
Podgórki Krauszów - Szarotka Rokiciny Podhalańskie 1-4 (1-2),
Korona Piekielnik - Bystry Nowe Bystre 1-7 (1-4),
Unia Naprawa - Skawianin Skawa 1-5 (0-2),
Janosik Sieniawa - Grel Trute 5-0 (4-0),
Skalni Zaskale - Wierchy Lasek mecz odwołany.