11.05.2011 | Czytano: 1406

NLPN stuknęło 20 lat (+zdjęcia)

Nowotarska Liga Piłki Nożnej po raz 20 –ty rozpoczęła nowy sezon. 24 zespoły grają systemem wiosna – jesień. Jubileuszowy sezon rozpoczęli pierwszoligowcy. Tytułu mistrzowskiego broni Trans Handel.

Mistrzowie w pierwszej kolejce trafili na beniaminka i musieli się solidnie napracować, by zgarnąć komplet punktów. Trans Handel już po 2 minutach prowadził 2:0 i... - Szybko zdobyte bramki niekorzystnie na nas wpłynęły. Stanęliśmy. Myśleliśmy, że piłka sama będzie wpadać do bramki przeciwnika – powiedział Artur Kasperek, gracz mistrzowskiego teamu.

Piłkarze Hajnosa nie zamierzali płakać po stracie goli i przystąpili do szturmu. Stwarzali groźne sytuacje pod bramką mistrza i jeszcze przed przerwą zdołali zdobyć kontaktowego gola. Po zmianie stron kilka razy bramkarz Trans Handel był w opałach. Beniaminek dążąc do wyrównania, odkrył się i został skarcony. Główka Karpiela ponownie wlała nadzieję w serca fanów beniaminka. Mimo usilnych starań mistrz zdołał dowiedź jednobramkowe zwycięstwo do końcowego gwizdka.

Na drugim boisku Paka Jana długo nie mogła dobrać się do Hreśki, grającej o jednego zawodnika mniej. Dopiero po przerwie „złamała” rywala, aplikując mu trzy gole.

- W pierwszej połowie gra nam się nie kleiła. Za dużo było strat piłek. Brakowało dokładnych podań. To pierwszy mecz w sezonie i widocznie musimy mieć więcej czasu na zgranie. Po zmianie stron było już lepiej. Rywal opadł z sił i mogliśmy wykazać swoją wyższość – mówi kapitan Paki Jana, Jacek Długopolski.

Osiem goli padło w spotkaniu Gazdy z Kunka Team. Ci, drudzy szybko objęli prowadzenie 2:0 i wydawało się, że „powiozą” ekipę „Śliwy”. W drużynie Pawła Batkiewicza grają jednak klasowi piłkarze, którzy tak łatwo się nie poddają, którzy potrafią się znaleźć pod bramką przeciwnika. Wystarczyła chwila nieuwagi w defensywie, by Zięba lub Śmieszek mieli ciut więcej swobody i piłka lądowała w bramce. Jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania, a po zmianie stron nastąpiła bokserska wymiana ciosów. Gdy Śmieszek wykorzystał karnego wydawało się, że Kunka już nie odpowie. A jednak!. Mecz zakończył się podziałem punktów i pretensjami piłkarzy Gazdy pod adresem arbitra.

W ostatnim meczu Supra dopiero w końcówce dwoma trafieniami Możdżenia zapewniła sobie zwycięstwo nad Asami. Po pierwszej połowie prowadziła 1:0, ale rywal po zmianie stron szybko doprowadził do wyrównania. Potem od utraty gola z karnego uchronił ich słupek i dwie kapitalne interwencje trzykrotnego olimpijczyka Gabriela Samoleja.

Paka Jana – Hreśka 3:0 (0:0)
Bramki: K. Grzybek 2, Anioł.

Trans Handel – Piekarnia Hajnos 3:2 (2:1)
Bramki: Gołuchowski 2, Gotkiewicz – Kulesza, Karpiel.

Gazda – Kunka Team 4:4 (2:2)
Bramki: Zięba 2, Śmieszek 2 – Fuła, Marszałek, Klamerus. B. Drożdż.

Supra Team – Asy 3:1 (1:0)
Bramki: Możdżeń 2, Cholewa – Babik.