19.04.2011 | Czytano: 4553

Zwycięzcy byli nieobecni(+zdjęcia)

W sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zakopane w obecności władz UM i Starostwa Powiatowego odbyło się zakończenie i podsumowanie wyników XXXIV edycji Ligi Sportów Zimowych. Jako pierwsi nagrody odebrali młodzi alpejczycy. Właśnie zakopiański UM w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym organizuje cykl zawodów dla młodych alpejczyków oparty o punktację pucharu świata.

W Lidze Sportów Zimowych w kategoriach dzieci i młodzików startują zawodnicy z klubów całej Polski. W tym sezonie w zawodach ligi uczestniczyło ponad 220 młodych adeptów narciarstwa alpejskiego. Rozegrano wszystkie zaplanowane sześć zawodów a cztery najlepsze wyniki zaliczane były do klasyfikacji końcowej. Do punktacji klubowej wliczone były wszystkie punkty zdobyte przez zawodników danego klubu. Młodzicy mieli tylko troje zawodów i dwa najlepsze wyniki brane były pod uwagę do klasyfikacji generalnej. Główną imprezą dla młodzików jest, bowiem Puchar Polski. Na spotkanie w zakopiańskim UM przybyli zawodnicy, trenerzy i rodzice zawodników głownie z klubów Małopolski. Zabrakło tylko zwycięzców z Warszawy. A WKN Warszawa wygrał rywalizację klubową dzieci w sposób nie podlegający dyskusji. Warszawiacy z WKN zdobyli dwa razy więcej punktów niż kolejny w tej klasyfikacji zakopiański klub SS-R Frajda. Na trzecim miejscu znowu warszawiacy z WTS DeSki. Jeżeli przypomnimy, że w PP też bezkonkurencyjny był WKN to wychodzi na to, że Warszawa jest stolicą także narciarstwa alpejskiego w Polsce. Z naszych podhalańskich klubów na 4 miejscu uplasowali się narciarze z Firnu Zakopane, szósty był MUKS Śmig Harenda Zakopane. Indywidualnie w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: w roczniku 2002-03 Karolina Król z Narciarni Nowy Sącz. Na podium w tej kategorii stanęły dwie narciarki z klubów zakopiańskich: Liwia Zimon z AZS i Danuta Kolasa z Firnu. Szósta w tej kategorii była koleżanka klubowa Kolasy Katarzyna Hreśka. W nieco starszej kategorii dziewcząt triumfowała Ewa Toruńska z Jaworzyny Krynica przed nowotarżanką Karoliną Pieprzak i Zofią Zdort z DeSki Warszawa. Piąte miejsce w tej kategorii zajęła Sabina Kowalczyk z AZS Zakopane. W młodszej kategorii chłopców zwyciężył zakopiańczyk Miłosz Marciasz z Frajdy przed pochodzącym z Kościeliska Markiem Zwijaczem zawodnikiem UKS Zakopiań Ski. Trzeci w tej kategorii był Bartłomiej Santera z klubu Skrzyczne Szczyrk. W roczniku 2000-01 najlepszy był Bruno Łukaszyk z Ustrzyk Dolnych przed zakopiańczykiem Jakubem Toporowskim ubiegłorocznym zwycięzcą w młodszej kategorii. Na najniższym stopniu podium w tej kategorii stanął Mikołaj Buoso z AZS Zakopane.

Rywalizację młodziczek zdominowały Podhalanki. Najlepszą z nich była Justyna Sikora, która wygrała dwoje zawodów a w trzecich wyprzedziła ją tylko mieszkanka Kościeliska Aleksandra Michalik. Trzecie miejsce wśród młodziczek zajęła Weronika Kopytko z AZS a piąta była jej imienniczka z Nowego Targu Weronika Świst. Justyna Sikora zwycięstwem w LSZ potwierdziła swój nieprzeciętny talent, bowiem w PP zajęła 2 miejsce ustępując tylko Marice Cąkale z WKN. Rywalizację chłopców zdominowali reprezentanci klubu Siepraw Ski. Trzech przedstawicieli tego klubu znalazło się w pierwszej szóstce. Najlepszy był Kamil Oramus zwycięzca tegorocznej edycji trzecie miejsce zajął Piotr Pyjas a piąte Ksawery Jaros. W PP z uczestników LSZ najwyżej sklasyfikowany na 5 miejscu był Pyjas. Z naszych podhalańskich alpejczyków w lidze na 2 miejscu uplasował się Marcin Sichelski z Firnu (7 w PP) a szósty był Alex Chyc z AZS (17 miejsce w PP). Punktację klubową wygrał oczywiście Siepraw Ski.

Wyniki. Zawody: Witów-Ski, Zakopane-Harenda, Bukowina Tatrzańska–Rusiński Wierch, Białka Tatrzańska-Kotelnica, Jurgów-Hawrań Ski, Kluszkowce–Czorsztyński Ski.

Kategoria dzieci. Dziewczęta. Rocznik 2002-03: 1. Karolina Król (Narciarnia Nowy Sącz) 195, 2. Liwia Zimoń (AZS Zakopane) 182, 3. Danuta Kolasa (Firn Zakopane) 179, 4. Melania Rewerelli (WKN Warszawa) 177, 5. Katarzyna Kabulska (WKN) 170, 6. Katarzyna Hreśka (Firn) 154. Sklasyfikowano 24.

Rocznik 2000-01: 1. Ewa Toruńska (Jaworzyna Krynica) 195, 2. Karolina Pieprzak (SPSZ Nowy Targ) 185, 3. Zofia Zdort (DeSki) 182, 4. Ariana Cąkała (WKN) 162, 5. Sabina Kowalczyk (AZS Zakopane) 160, Weronika Gazda (Magura P&P Gorlice) 160. Sklasyfikowano 38.

Chłopcy. Rocznik 2002-03: 1. Miłosz Marcisz (SS-R Frajda Zakopane) 195, 2. Marek Zwijacz (UKS Zakopiań Ski) 180, 3. Bartłomiej Santera (Skrzyczne Szczyrk) 175, 4. Rafał Figiel (WKN) 174, 5. Jan Ruszel (WKN) 151, 6. Patryk Dziembaj (WTS DeSki Warszawa) 148. Sklasyfikowano 52.

Rocznik 2000-01: 1. Bruno Łukaszyk (UKN Laworta Ustrzyki Dolne) 187, 2. Jakub Toporowski (Zakopane) 173, 3. Mikołaj Buoso (AZS Zakopane) 171, 4. Michał Strzeszewski (WKN) 166, 5. Norbert Wróbel (SKIMA Kraków) 159, 6. Kacper Milczarek (WKN) 149. Sklasyfikowano 56.

Klasyfikacja końcowa klubów: 1. Warszawski Klub Narciarski 2224, 2. SS-R Frajda Zakopane 1023, 3. WTS De Ski Warszawa 973, 4. Firn Zakopane 870, 5. UKN Laworta Ustrzyki Dolne 809, 6. MKS Śmig Harenda Zakopane 783. Sklasyfikowano 21 klubów.

Młodzicy. Dziewczęta. Rocznik 1998-99: 1. Justyna Sikora (AZS Zakopane) 100, 2. Aleksandra Michalik (UKN Zakopiań Ski) 95, 3 Weronika Kopytek (AZS Zakopane) 87, 4. Inga Opalińska (Laworta) 78, Weronika Świst (SPSZ Nowy Targ) 78, 6. Dominika Santera (Skrzyczne Szczyrk) 74. Sklasyfikowano 23.

Chłopcy. Rocznik 1998-99: 1. Kamil Oramus (Siepraw Ski) 100, 2. Marcin Sichelski (Firn) 95, 3. Paweł Pyjas (Siepraw Ski) 87, 4. Maciej Regiel (Laworta) 85, 5. Ksawery Jaros (Siepraw Ski) 78, 6. Alex Chyc (AZS Zakopane) 76. Sklasyfikowano 26.

Kategoria młodzicy: 1. Siepraw Ski Siepraw 372, 2. Laworta 282, 3. UKN Zakopiań Ski 263, 4. AZS Zakopane 258, 5. Stowarzyszenie Popierania Sportów Zimowych Nowy Targ 256, 6. Warszawskie Towarzystwo Narciarskie De Ski Warszawa 218. Sklasyfikowano 15 klubów.