27.03.2011 | Czytano: 2804

Wiele medali biathlonistów Kościelisko

Wiele medali zdobyli zawodnicy Biathlonowego Klubu Sportowego Wojsko Polskie Kościelisko na mistrzostwach Polski rozgrywanych w Jakuszycach. Plonem naszych biathlonistów było wywalczenie 8 krążków w biegach indywidualnych i dwa w sztafetach. Większość z tych medali zdobyli mężczyźni jednakże przy niepełnej obecności Tomasza Sikory w startach indywidualnych.

Nasz najlepszy biathlonista po chorobie i krótkiej rekonwalescencji zdecydował się na start indywidualny tylko w sprincie. Wygrał po bezbłędnym strzelaniu, drugie miejsce także po bezbłędnym strzelaniu zajął typowany na jego następcę były mistrz świata juniorów młodszych Łukasz Szczurek z BKS WP Kościelisko. Sikora w dwu kolejnych biegach indywidualnych a więc w biegu pościgowym i ze startu wspólnego nie wystartował. Pod jego nieobecność złote krążki wywalczył najcelniej trafiający do tarcz Krzysztof Pływaczyk. W biegu pościgowym Pływaczyk wyprzedził kolegów klubowych: Adama Kwaka i Łukasza Szczurka a w tzw. mass starcie Mirosława Kobusa i znowu Szczurka. Sztafeta BKS WP biegnąca w składzie Kwak, Kobus, Szczurek, Pływaczyk wygrała, ale nieznacznie przed drużyną AZS AWF Katowice w składzie, której pobiegł Tomasz Sikora.

nasz najlepszy biathlonista Tomasz Sikora (z lewej) i typowany na jego następcę Łukasz Szczurek

Naszym biathlonistkom z BKS WP nie udało się wywalczyć ani jednego medalu indywidualnie. Najbliżej tego celu była juniorka młodsza Anna Mąka, która w biegu ze startu wspólnego zajęła 4 miejsce. Dwukrotnie piata była Katarzyna Leja. Kilka medali wywalczyły natomiast biathlonistki AZS AWF Katowice wywodzące się z kościeliskiego klubu. Paulina Bobak była druga w biegu ze startu wspólnego a Karolina Pitoń trzecia w sprincie. Drużyna AZS AWF Katowice w składzie trzech byłych zawodniczek BKS WP: Bobak, Pitoń i Krystyna Pałka wręcz zdeklasowała pozostałe zespoły w biegu sztafetowym. Brąz w tej konkurencji zdobyły biathlonistki BKS WP w składzie praktycznie juniorek młodszych (Mąka, Batożyńska i Mitoraj oraz juniorka starsza Leja). Indywidualnymi zwyciężczyniami w MP zostały Agnieszka Cyl z MKS Karkonosze Jelenia Góra – dwukrotnie i Monika Hojnisz z UKS Lider Katowice.

wychowanki BKS WP Kościelisko Paulina Bobak (z lewej) i Karolina Pitoń zdobywają medale dla AZS AWF Katowice

Mężczyźni. Sprint 10 km + 2 strzelania: 1. Tomasz Sikora (AZS AWF Katowice) 25.10,8 (0 rund karnych), 2. Łukasz Szczurek (BKS WP Kościelisko) +32,1 (0), 3. Krzysztof Pływaczyk (BKS WP) +46,6 (1), 6. Adam Kwak (BKS WP) +1.18,8 (3).

Bieg pościgowy 12,5 km + 4 strzelania: 1. Krzysztof Pływaczyk (BKS WP) 35.15,2 (3), 2. Adam Kwak +25,5 (5), 3. Łukasz Szczurek +1.41,1 (7).

Mas start 15 km + 4 strzelania: 1. Krzysztof Pływaczyk 55.30,5 (3 rundy kary), 2. Mirosław Kobus +2.07,6 (6), 3. Łukasz Szczurek +3.10,8 (8), 6. Grzegorz Jakubowicz +4.47,7 (8).

Bieg sztafetowy 4x7,5 km + 8 strzelań: 1. BKS WP Kościelisko I 1.30.39,5 (Adam Kwak, Mirosław Kobus, Łukasz Szczurek, Krzysztof Pływaczyk), 2. AZS AWF Katowice +33,8 (Maciej Nedza-Kubiniec, Grzegorz Bril, Tomasz Sikora, Rafał Lepel), 3. AZS AWF Wrocław +3.44,0 (Mateusz Stec, Sebastian Witek, Piotr Kotas, Łukasz Witek), 7. BKS WP Kościelisko II +17.14,4.

Kobiety. Sprint 7,5 km + 2 strzelania: 1. Agnieszka Cyl (MKS Karkonosze Jelenia Góra) 21.16,2 (1), 2. Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice) +45,2 (1), 3. Karolina Pitoń (AZS AWF Katowice) +54,6 (0), 5. Katarzyna Leja (BKS WP Kościelisko) +1.45,5 (0).

Bieg pościgowy 10 km + 4 strzelania: 1. Agnieszka Cyl 36.15,3 (6), 2. Paulina Bobak (AZS AWF Katowice) +1.12,7 (2), 3. Monika Hojnisz +1.40,4 (4), 5. Katarzyna Leja +3.27,3 (2)

Mass start 12,5 km + 4 strzelania: 1. Monika Hojnisz 51.27,9 (3 rundy karne), 2. Magdalena Gwizdoń +32,0 (5), 3. Beata Szymańczak +1.36,3 (9), 4. Anna Mąka +1.48,8 (3).

Sztafeta 4x6km: 1. AZS AWF Katowice I 1.26,38,9 (Karolina Pitoń, Beata Szymańczyk, Krystyna Pałka, Paulina Bobak), 2. MKS Jelenia Góra II +5.57,1 (Kamila Buchla, Magdalena Nykiel, Ewa Buchla, Agnieszka Cyl), 3. BKS WP Kościelisko I +6.45,8 (Anna Mąka, Katarzyna Leja, Karolina Batożynska, Kinga Mitoraj), 4. BKS WP Kościelisko II +18.44,4.