22.03.2011 | Czytano: 1950

Kinga Mitoraj bezbłędna

Sześćdziesięciu dziewięciu młodych biathlonistów i biathlonistek z 9 polskich klubów i Czech wzięło udział w ostatnich w tym sezonie zawodach z cyklu Viessmann Cup rozgrywanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biathlonu „Celuj w Igrzyska”.

W dwudniowych zawodach rozgrywanych na Polanie Jakuszyckiej juniorzy młodsi i młodzicy rywalizowali w biegach sprinterskich. W kategorii juniorów młodszych dwukrotnie zwyciężył Czech Lukas Dostal. Z naszych biathlonistów zawodników BKS WP Kościelisko na drugich miejscach uplasowali się Mateusz Leja w pierwszym biegu i Jakub Topór w drugim sprincie. Na 3 pozycji został sklasyfikowany Bartłomiej Styrczula w obu biegach. Punktację generalną, do której zaliczane były wyniki z trzech zawodów wygrał Paweł Lech z MKS Karkonosze Jelenia Góra, drugi był Bartłomiej Styrczula a trzeci Mateusz Leja. Wśród juniorek młodszych niepodzielnie „królowała” nasza biathlonistka Kinga Mitoraj. Wygrała oba biegi i punktację generalną. Warto zaznaczyć, że Kinga Mitoraj w pierwszym biegu miała bezbłędne strzelania, co tej zawodniczce zdarza się niezbyt często a sukcesy odnosiła dotychczas dzięki świetnym biegom. Jeżeli do tego dołoży takie strzelania jak w pierwszych zawodach może stać się zawodniczką światowego formatu. Z dobrej strony pokazały się też Magdalena Pitoń i Beata Lasak. Co dziwne to Pitoń w pierwszym biegu mimo nie najlepszego strzelania zajęła drugie miejsce a Lassak mimo bezbłędnego trafiania do tarczy w pierwszym biegu był dopiero piąta. Odwrotnie w drugim biegu. Beata Lasak nie trafiła aż 5 razy mimo to uplasowała się na 3 miejscu a Pitoń po „tylko” dwu niecelnych strzałach została sklasyfikowana na piątej pozycji. Punktację generalną wygrała oczywiście Mitoraj, Lassak była trzecia a Pitoń czwarta.

W konkurencji młodzików zwyciężyli Mateusz Janik z UKN Melafir Czarny Bór i Czech Jan Burian. Z naszych biathlonistów trzecie miejsca zajęli Krzysztof Pitoń i Tomasz Jakieła. W punktacji generalnej Jakieła był czwarty a Pitoń piąty. Wśród młodziczek triumfowały: Anna Orawiec i BLKS Żywiec i Anna Tkadlecova z Czech. Nasze młodziczki Agnieszka Iwaniec i Catherine Spierenburg zajęły odpowiednio 4 i 5 miejsca. W punktacji generalnej Agnieszka Iwaniec wywalczyła druga lokatę i Catherine Spierenburg zajęła 4 miejsce.

Juniorzy młodsi i młodzicy w praktyce zakończyli sezon, natomiast juniorzy i seniorzy od poniedziałku rozpoczynają na Polanie Jakuszyckiej walkę o medale mistrzostw Polski.

Sprinty. Juniorzy młodsi 7,5 km + 2 strzelania: 1. Lukas Dostal (Czechy) 25.57,7 (3 rundy karne), 2. Mateusz Leja (BKS WP Kościelisko) 27,25,7 (6), 3. Bartłomiej Styrczula (BKS WP) 27.50,7 (6).

II bieg: 1. Lukas Dostal 25.11,9 (3), 2. Jakub Topór (BKS WP) 25.24,4 (4), 3. Bartłomiej Gwałt (Melafir) 25.09,5 (5), 4. Bartłomiej Styrczula 26.43,9 (4), 6. Mateusz Leja 27.39,2 (7).

Klasyfikacja generalna: 1. Paweł Lech (MKS Karkonosze) 200, 2. Bartłomiej Styrczula 188, 3. Kamil Magiera (BLKS Żywiec) 177, Mateusz Leja 177.

Młodzicy 4,5 km + 2 strzelania: 1. Mateusz Janik (ULN Melafir Czarny Bór) 19.02,9 (5), 2. Jan Burian (Czechy) 19.03,7, 3. Krzysztof Pitoń (BKS WP) 20.04,4 (3), 4. Tomasz Jakieła (BKS WP) 20.11,0 (8), 6. Paweł Leja (BKS WP) 21.06,4 (5).

II bieg: 1. Jan Burian 19.13,5 (4), 2. Mateusz Janik 19.28,8 (6), 3. Tomasz Jakieła 20.37,5 (8).

Punktacja generalna: 1. Mateusz Janik 240, 2. Paweł Sosna (UKS Strzał Wodzisław Śląski) 182, 3. Wojciech Kucek (BLKS Żywiec) 162, 4. Tomasz Jakieła 161, 5. Krzysztof Pitoń 160.

Juniorki młodsze 6 km + 2 strzelania: 1. Kinga Mitoraj (BKS WP) 24.21,5 (0), 2. Magdalena Pitoń (BKS WP) 24.53,8 (3), 3. Iga Kardasiewicz (MKS Karkonosze) 24.57,7 (3), 5. Beata Lasak (BKS WP) 26.09,9 (0).

II bieg: 1. Kinga Mitoraj 23.01,3 (4), 2. Ewa Buchla (MKS Karkonosze) 24.03,8 (3), 3. Beata Lasak 24.37,2 (5), 4. Magdalena Pitoń 24.34,3 (2), 5. Monika Ciszek (BKS WP) 25.14,3 (2).

Punktacja generalna: 1. Kinga Mitoraj 223, 2. Ewa Buchla 205, 3. Beata Lassak 196, 4. Magdalena Pitoń 177.

Młodziczki 3 kim + 2 strzelania: 1. Anna Orawiec (BLKS Żywiec) 13.45,2 (1), 2. Anna Tkadlecova (Czechy) 14.54,8 (6), 3. Anna Puskarcikova (Czechy) 15.08,7 (0), 4. Agnieszka Iwaniec (BKS WP) 16.32,7 (6), 5. Catherine Spierenburg (BKS WP) 16.49,3 (7).

II bieg: 1. Anna Tkadlecova (Czechy) 14.04,8 (4), 2. Anna Puskaricikova (Czechy) 15.09,4 (5), 3. Anna Orawiec (BLKS Żywiec) 15.11,1 (5), 5. Agnieszka Iwaniec 15.46,6 (4).

Klasyfikacja generalna: 1. Anna Orawiec 240, 2. Agnieszka Iwaniec 188, 3. Martyna Piech (MKS Karkonosze) 165, 4. Catherine Spierenburg 162.