20.03.2011 | Czytano: 3497

Życiowy sukces szkoły z Cichego(+zdjęcia)

W trzecim ostatnim dniu IMS w biegach narciarskich rozgrywanych w Zakopanem rozdano medale za biegi sztafetowe i puchary za klasyfikację drużynową szkół. Życiowy sukces odniosły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Cichego.

Podhalańskie biegaczki wygrały punktację drużynową. To duże osiągnięcie samych dziewcząt, ale także ich nauczyciela w-f Wojciecha Kosakowskiego. - Jeszcze nigdy nie wygraliśmy punktacji drużynowej na tak wielkiej imprezie krajowej. Na ten sukces zapracowały wszystkie dziewczęta, ale szczególnie Magda Piczura, która dzisiaj kapitalnie pobiegła na pierwszej zmianie sztafety. Mam nadzieję, że to dopiero początek naszych dobrych wyników w narciarskich biegach, bowiem wszystkie dziewczynki ze sztafety to uczennice 5 klasy szkoły podstawowej a większość rywalek była od nich starsza i co tu dużo mówić silniejsza fizycznie. Ja nie jestem trenerem narciarstwa, ale jego pasjonatem. Formę na zimę wypracowywujemy głównie latem w biegach przełajowych i lekkoatletycznych. To nasza baza, na której budujemy podstawy do biegania na nartach. Jestem z urodzenia nowotarżaninem i sam niegdyś uprawiałem lekką atletykę, mieszkam w Łopusznej a pracuję w Cichem, bo tam był dla mnie etat. Cieszę się oczywiście razem z dziewczynkami z naszego sukcesu i mam nadzieję, że na specjalnym apelu szkolnym pan dyrektor Jan Głąbiński przedstawi nasze sukcesy całej szkolnej społeczności i nie tylko. Mnie dodatkowo cieszy fakt, że większość z naszych najlepszych zawodników kontynuuje swoje kariery w zakopiańskiej szkole sportowej. Najbardziej znanymi zawodnikami wywodzącymi się z naszej placówki są: Bernadeta Bednarz wicemistrzyni świata w biathlonie letnim, reprezentant kraju w biathlonie Adam Kwak i wielce obiecująca juniorka Kinga Mitoraj - powiedział po zakończeniu dekoracji zwycięzców Wojciech Kosakowski.

Dziewczęta z Cichego wygrały punktację drużynową a tuż za nimi uplasowała się szkoła z Kościeliska. Ale nie tylko dziewczęta z Kościeliska uplasowały się w czołówce 40 rywalizujących w IMS szkół. Także chłopcy zajęli drugie miejsce. To kolejny sukces rodzinnego tercetu Leśników trenerów w klubie Regle Kościelisko małżeństwa Zofii i Jerzego oraz ich syna Andrzeja, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą w kościeliskich szkołach i pobliskich miejscowości.

Jak już wspomnieliśmy w ostatnim dniu IMS rozdano medale za biegi sztafetowe. Wśród chłopców zwyciężyła sztafeta Szkoły Podstawowej z Lubatowa województwo podkarpackie, która wyprzedziła dwie podhalańskie szkoły z Kluszkowiec i z Chochołowa. Na 5 miejscu uplasowali się chłopcy z Kościeliska. Lubiatowianie wygrali zdecydowanie. Natomiast niezmiernie emocjonujący był wyścig sztafet dziewcząt. Początkowo prowadziło Ciche, po drugiej zmianie na czoło wysunęło się Kościelisko I, ale za nimi biegły rywalki z NSS Ustrzyki Dolne. Biegnąca na ostatniej zmianie w sztafecie Kościeliska I Joanna Jakieła robiła, co mogła, aby obronić pierwszą pozycję, ale nie udało się jej. Przegrała z Sandrą Pasławską na ostatnich metrach. Joasia Jakieła była wręcz załamana porażką, ale nie może się o nią obwiniać, bo wystartowała w zawodach po wcześniej przebytej chorobie. Ona, chociaż oczywiście świetnie biega na nartach to skłania się głownie ku biathlonowi a trenerem jest jej tata Adam Jakieła. Podsumowując zakopiańskie IMS jeden z głównych ich organizatorów pierwszy trener Justyny Kowalczyk Stanisław Mrowca powiedział: - To jedne z najważniejszych zawodów w narciarstwie biegowym dla tej grupy zawodników. Udział w nich jest nie tylko wielkim przeżyciem dla uczestników, ale także zachętą dla nauczycieli do rozwijania swoich zawodowych umiejętności. Nie ma, co ukrywać już w tym wieku trzeba zacząć prowadzić profesjonalne treningi, ale z wielkim wyczuciem. Może więcej czasu trzeba poświęcić na szkolenie niż na starty w zawodach, których moim zdaniem dla dzieci poprzez imprezę „Bieg na Igrzyska” jest stanowczo za dużo.

Biegi sztafetowe. Dziewczęta 4x2km: 1. Zespół Szkół Podstawowych NSS Ustrzyki Dolne (Natalia Winnicka, Natalia Kwaśnik, Justyna Chmielowska, Sandra Pasławska) 29,39,8,2. Szkoła Podstawowa Kościelisko (Emilia Nawara, Krystyna Gluc, Natalia Tomaszewska, Joanna Jakieła) 29.40,2, 3. Szkoła Podstawowa nr 1 Ciche (Magdalena Piczura, Natalia Michalczak, Kornelia Marszałek, Małgorzata Szwajnos) 30.55,2, 4. SP Ustianowa Górna 31.12,6, 5. SP Jedlicze 32.11,6, 6. SP 15 Jelenia Góra 32.39,1, 7. SP Kościelisko II (Justyna Stopka, Alina Nawara, Aleksandra Bugara, Magdalena Nędza) 32.51,2, 10. SP 1 Ciche (Dominika Michniak, Joanna Styrczula, Weronika Bieniasz, Sylwia Michalczak) 36.23,3, 12. SP 2 Rabka Zdrój (Oliwia Szlaga, Monika Florek, Anna Stefaniak, Weronika Słowińska) 38.07,8.

Chłopcy 4x2 km: 1. Szkoła Podstawowa Lubatowa (Jerzy Krzanowski, Michał Krzanowski, Patryk Jakieła, Michał Szwast) 25.21,8, 2. Szkoła Podstawowa Kluszkowce (Sylwester Krzysztoń, Rafał Sapota, Kacper Gaździak, Adam Wolski) 27.11,0, 3. Szkoła Podstawowa Chochołów (Wojciech Skorusa, Michał Michniak, Jakub Chowaniec, Marcin Krupa) 28.52,7, 4. ZSO NSS Ustrzyki Dolane 29.15,2, 5. SP Kościelisko (Dariusz Staszel, Łukasz Szczepaniak, Bartłomiej Nędza, Jan Nawara) 29.32,6, 6. SP 15 Jelenia Góra 29.50,9.

Punktacja drużynowa szkół. Dziewczęta: 1. SP 1 Ciche 72, 2. SP Kościelisko 64, 3. NSS Ustrzyki Dolne 57, 4. SP Ustianowa 44, 5. SP 2 Ptaszkowa, 6. SP 3 Tomaszów Lubelski.

Chłopcy: 1. SP Lubatowa 56, 2. SP Kościelisko 50, 3. SP 3 Tomaszów Lubelski 46, SP Wysowa Zdrój 46, 5. SP 2 Tomaszów Lubelski 44, 6. NSS Ustrzyki Dolne, 8. SP Kluszkowce 31, 9. SP Chochołów 30.

Ryb

Komentarze

reklama