21.02.2011 | Czytano: 2335

Drugie złoto dla Kozielskiej i Ligockiego

Po dniu przerwy na trasy biegowe Pod Skocznią w Zakopanem powrócili zawodnicy walczący o medale XVII OOM w biegach narciarskich. Przez ostatnie dwa dni juniorzy starsi i młodsi rywalizowali w biegach indywidualnych i sztafetach sprinterskich stylem dowolnym. Trzeci dzień XVII OOM był bardzo udany dla zawodniczki UKS Regle Kościelisko Magdaleny Kozielskiej, która bardzo przekonywająco pokonała swoje rywalki w biegu na 5 km.

To drugi złoty medal wychowanki małżeństwa Leśników z Kościeliska. Magdalena Kozielska jeszcze raz potwierdziła, że jest juniorką nr 2 w polskich biegach narciarskich. Najlepsza oczywiście jest Ewelina Marcisz, ale ona po wygraniu sprintu spakowała się i wyjechała na seniorskie MŚ do Norwegii. Tym zwycięstwem Kozielska jeszcze raz potwierdziła, że jej mocniejszą stroną jest bieganie „łyżwą”. Zwycięstwo w biegu łączonym też wywalczyła sobie głównie w łyżwie. Drugie złoto zdobył także junior starszy z Istebnej Mateusz Ligocki. Pokonał całą koalicję zawodników z Podhala, z których najlepszy był Patryk Chudoba. Medal, chociaż tylko brązowy wywalczył pochodzący z Kościeliska Andrzej Nędza Kubiniec.

W kategorii juniorów młodszych tytuły w biegach indywidualnych stylem dowolnym zdobyli Mariusz Dziadkowiec-Michoń i Urszula Łętocha. Dziadkowiec-Michoń w każdym biegu stawał na podium, ale dotychczas tylko na niższych jego stopniach. W biegu na 10 km pokonał zawodnika Porońca Andrzeja Pradziada i zdobywcę dwóch złotych medali Patrycjusza Poloka z MKS Istebna. Zwyciężczyni w kategorii juniorek młodszych Urszula Łętocha pojawiła się na zawodach OOM dopiero w dwu ostatnich dniach, wcześniej startowała w zawodach EYOF w Libercu. Przyjechała i zwyciężyła z dużą przewagą. Urszula Łętocha aczkolwiek reprezentuje klub Śnieżka Karpacz pochodzi z Osiczan miejscowości, w której urodziła się też świetna nasza biegaczka Sylwia Jaśkowiec. Z zawodniczek związanych z Podhalem brązowy medal wywalczyła uczennica zakopiańskiej SMS Paula Socha.

W ostatnim dniu biegowej OOM zawodnicy rywalizowali w sprinterskich sztafetach. Najbardziej zadowoleni po ich rozegraniu byli zawodnicy i zawodniczki Porońca Poronin. Para Tomasz Ponicki, Patryk Chudoba wygrała rywalizację juniorów starszych a ich młodsi koledzy Krzysztof Kęsek i Andrzej Pradziad wywalczyli srebrne krążki. Złoto zdobyły także zawodniczki AZS AWF Kraków Zakopane Sylwia Górnik i Anna Pradziad zwyciężczynie w kategorii juniorek starszych. Drugie miejsce w tej kategorii zajęły Anna Rucka i Monika Zarycka z Porońca. W młodszej kategorii juniorek bezkonkurencyjna była sztafeta MKS Wodzisław Śląski. Chociaż w OOM w biegach narciarskich uczestniczyli zawodnicy z 26 klubów z całej Polski to tylko w kategorii juniorów młodszych startowało więcej sztafet w juniorkach i juniorach starszych w rywalizacji udział wzięło po 5-6 drużyn. To jednak musi budzić niepokój i troskę o przyszłość polskich biegów narciarskich.

Styl dowolny. Junior starszy 10 km: 1. Mateusz Ligocki (MKS Istebna) 26.44,7, 2. Patryk Chudoba (Poroniec Poronin) 26.56,8, 3. Andrzej Nędza Kubiniec (AZS AWF Katowice) 27.05,9, 4. Tomasz Ponicki (Poroniec Poronin) 27.24,9, 5. Sławomir Szczecina (Jedność Nowy Sącz) 27.26,5, 6. Łukasz Kunc (UKS Regle Kościelisko) 27.43,6.

Junior młodszy 10 km: 1. Mariusz Dziadkowiec-Michoń (Śnieżka Karpacz) 28.17,5, 2. Andrzej Pradziad (Poroniec Poronin) 28.18,1, 3. Patrycjusz Polok (MKS Istebna) 28.22,5, 4. Tomasz Grzebień (Śnieżka Karpacz) 28.41,9, 5. Artur Ferens (UMKS Marklowice) 28.45,9, 6. Krzysztof Kęsek (Poroniec Poronin) 28.58,5, Krzysztof Wójcicki (ULKS Wzdół-Rządowy) 28.58,5.

Juniorka starsza 5 km: 1. Magdalena Kozielska (UKS Regle Kościelisko) 14.44,6, 2. Agata Mordarska (MUKN Pod Stróżą Miszkowice) 15.27,4, 3. Dominika Bril (MUKS Podkarpacie Jedlicze 15.42,9, 4. Anna Pradziad (AZS AWF Kraków Zakopane) 16.01,7, 5. Kaja Żółkiewska (MULKS Tomaszów Lubelski) 16.34,3, 6. Sylwia Górnik (AZS AWF Kraków-Zakopane) 17.01,2.

Juniorka młodsza 7,5 km: 1. Urszula Łętocha (Śnieżka Karpacz) 23.49,5, 2. Sabina Śpiewak (MKS Wodzisław Śląski) 24.36,6, 3. Paula Socha (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) 24.51,2, 4. Klaudia Gąsienica (UKS Regle Kościelisko) 24.52,0, 5. Magdalena Czusz MULKS Tomaszów Lubelski) 25.46,7, 6. Małgorzata Szczyrba (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) 26.17,9.

Sprint drużynowy. Juniorki starsze 3x1000 m: 1. AZS AWF Kraków-Zakopane (Sylwia Górnik, Anna Pradziad) 14.53,3, 2. Poroniec Poronin (Anna Rucka Monika Zarycka) +5,5, 3. MULKS Tomaszów Lubelski (Izabela Jurczak, Kaja Żółkiewska) +16,8, 4. MKS Karkonosze +2.26,1, 5. Śnieżka Karpacz +2.58,0.

Juniorki młodsze 3x1000 m: 1. MKS Wodzisław Śląski (Dominika Bielecka, Sabina Śpiewak) 14.02,5, 2. Śnieżka Karpacz (Urszula Łętocha, Karolina Mrowca) +16,5, MULKS Tomaszów Lubelski (Katarzyna Sikora, Magdalena Czusz) +27,4, 4. Halicz Ustrzyki Dolne I +40,3, 5. Halicz Ustrzyki Dolne II +1.22,9, 6. Witów Mszana Górna +1.51,4.

Juniorzy starsi 3x1000 m: 1. Poroniec Poronin (Tomasz Ponicki, Patryk Chudoba) 12.01,0, 2. Halicz Ustrzyki Dolne II (Artur Borecki, Piotr Fundanicz) +13,0, 3. Jedność Nowy Sącz (Artur Ciastoń, Sławomir Szczecina) +27,2, 4. Halicz Ustrzyki Dolne III +37,3, 5. UKS Rawa Siedlce +1.52,2, 6. Halicz Ustrzyki Dolne I +2.50,2.

Juniorzy młodsi 3x1000 m: 1. Śnieżka Karpacz (Mariusz Dziadkowiec-Michoń, Tomasz Garbień) 12.00,5, 2. Poroniec Poronin (Krzysztof Kęsek, Andrzej Pradziad) +5,1, 3. Jedność Nowy Sącz Bartosz Nowak, Tomasz Damian) +8,2, 4. UKS Regle Kościelisko (Konrad Motor, Mateusz Gładysz) +14,3, 5. UMKS Marklowice +31,3, 6. Obidowiec Obidowa (Wojciech Suchwałko, Dawid Piszczur) +36,3.