20.02.2011 | Czytano: 2845

Drugie złoto Poloka

W drugim dniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach narciarskich juniorzy i juniorki starsze rywalizowali w biegach łączonych natomiast juniorzy młodsi w biegach indywidualnych stylem klasycznym. Drugi złotym medal na tych igrzyskach wywalczył Partycjusz Polok z MKS Istebna. W sprincie Polok pokonał Mariusza Dziadkowca-Michonia i Wojciecha Suchwałkę z klubu Obidowiec Obidowa w biegu indywidualnym Piotra Skowrona i Ponownie Dzidkowca-Michoniaa.

Z naszych podhalańskich biegaczy na 5 miejscu uplasował się zawodnik Porońca Poronin Krzysztof Kęsek. Pełny rewanż za przegraną w sprincie wzięła natomiast Sabina Śpiewak. Pokonała zdecydowanie zwyciężczynię sprintu koleżankę klubową Dominikę Bielecką, która zajęła 3 miejsce i srebrną medalistkę Magdaleną Czusz z Tomaszowa Lubelskiego. Czusz już od dwu lat uczy się i trenuje w zakopiańskiej SMS.

Mateusz Ligocki zdobył złoty i srebrny medal na XVII OOM w biegach narciarskich

Rewanże udały się też zawodnikom przegranym w sprincie. Biegaczka UKS Regle Kościelisko Magdalena Kozielska zwyciężyła w biegu łączonym juniorek starszych pokonując Patrycje Wąchałę z Mszany Górnej i Agatę Mordarską z MUKN Pod Stróżą Miszkowice. To właśnie Wąchałą wyeliminowała Kozielską w półfinale sprintu. Po pierwszej części dystansu na prowadzeniu była Wąchałą, ale bieganie „łyżwą” dla drobniutkiej Kozielskiej jest jej atutem i zdystansowała swoje rywalki na tym odcinku o prawie 30 sekund. Kozielska wprawdzie zrewanżowała się rywalkom, ale nie zwyciężczyni sprintu Ewelinie Marcisz. Nasza najlepsza juniorka po zwycięstwie w sprincie spakowała się i wyjechała do Norwegii na seniorskie MŚ. Ma tam wystartować w składzie polskiej sztafety. Pełny rewanż udał się natomiast triumfatorowi biegu łączonego juniorów starszych. Paweł Klisz miał w półfinałowym biegu sprintu upadek i nie wszedł do finału A. Wygrał tylko tzw. bieg pocieszenia finał B. Miał rację zwycięzca sprintu Mateusz Ligocki, który właśnie w Pawle Kliszu upatrywał swego najgroźniejszego konkurenta. Ligocki przegrał bieg łączony o ponad 10 sekund. Pierwsza część dystansu biegu łączonego stylem klasycznym przebiegała pod dyktando trójki medalistów. Do strefy zmiany nart przybiegli razem. Na drugiej części walka o zwycięstwo toczyła się już tylko między Kliszem a Ligockim. Z naszych podhalańskich biegaczy dobrze zaprezentował się, ale tylko w stylu dowolnym Andrzej Nędza Kubiniec – uzyskał trzeci czas na tym odcinku i ostatecznie zajął 4 miejsce podobnie jak w sprincie. Odwrotnie piaty Patryk Chudoba. On z kolei po stylu klasycznym zajmował 4 miejsce z niewielką stratą do liderów. Bieg ukończył na 5 miejscu. Tomasz Ponicki zajął lokatę niżej. W kolejnych dniach biegacze będą rywalizowali w biegach indywidualnych stylem dowolnym i w sztafetach.

Magdalena Kozielska wygrała zawody PP a teraz była najlepsza w OOM

Juniorki starze. Bieg łączony 5 km klasyczny + 5 km wolny.: 1. Magdalena Kozielska (UKS Regle Kościelisko) 32.40,1, 2. Partycja Wąchała (Witów Mszana Górna/SMS Szczyrk) 33.01,8, 3. Agata Mordarska (MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk) 34.09,1, 4. Dominika Bril (MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk) 34.21,2, 5. Karolina Gazurek MKS Istebna/SMS Szczyrk) 35.38,4, 6. Anna Pradziad 36,26,7 (AZS AWF Kraków Zakopane/AMS Zakopane).

Juniorzy starsi. Bieg łączony 10 km klasyczny +10 km wolny: 1. Paweł Klisz (Klimczok Bystra/SMS Szczyrk) 58.14,2, 2. Mateusz Ligocki (MKS Istebna/SMS Szczyrk) 58.25,9, 3. Rafał Matuszny MKS Istebna/SMS Szczyrk) 59.24,6, 4. Andrzej Nędza Kubiniec AZS AWF Katowice/Regle Kościelikso) 59.24,6, 5. Patryk Chudoba (Poroniec Poronin/SMS Zakopane) 59.59,5, 6. Tomasz Ponicki (Poroniec Poronin/SMS Zakopane) 1.00.51,9.

Juniorzy młodsi. 5 km styl klasyczny: 1. Patrycjusz Polok (MKS Istebna/SMS Szczyrk) 14.27,2, 2. Piotr Skowron (MKS Karkonosze/SMS Szczyrk) 14.49,6, 3. Mariusz Dziadkowiec-Michoń (Śnieżka Karpacz/SMS Karpacz) 14.50,7, 4. Patryk Sitek (UMKS Marklowice/SMS Szczyrk) 15.04,3, 5. Krzysztof Kęsek (Poroniec Poronin/SMS Zakopane) 15.04,8, 6. Sven Rakoszek (UKS Karlik Przechlebie/SMS Szczyrk) (15.08,1.

Juniorki młodsze 5 km styl klasyczny: 1. Sabina Śpiewak (MKS Wodzisław Śląski/SMS Szczyrk) 17.50,8, 2. Magdalena Czusz (MULKS Tomaszów Lubelski/SMS Zakopane) 18.13,6, 3. Dominika Bielecka (MKS Wodzisław Śląski) 18.25,2, 4. Paula Socha (Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane) 18.38,1, 5. Klaudia Gąsienica (UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane) 18.44,3, 6. Małgorzata Szczyrba (UKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane) 18.49,5.