08.01.2011 | Czytano: 3539

Marcisz potwierdza formę(+zdjęcia)

Kolejny sezon rozpoczęli młodzi alpejczycy rywalizujący w Lidze Sportów Zimowych. XXXIV edycja została zainaugurowana na stoku stacji narciarskiej Witów.

W zawodach udział wzięło około 180 młodych adeptów narciarstwa alpejskiego z klubów całej Polski. Oczywiście najwięcej było zawodników z Małopolski, ale bardzo licznie była reprezentowana także warszawa. Chociaż alpejczycy z warszawskich klubów dość często plasowali się na czołowych miejscach w każdej z kategorii to żadnemu z nich nie udało się wygrać inauguracyjnych zawodów. W kategorii dziewcząt rocznika 20003-02 zwyciężyła nowosądeczczanka Karolina Król przed Melanią Rewereli z WKN i nowotarżanka Danuta Kolasą z Firnu. W kategorii dziewcząt 2000-01 najlepsza była Ewa Toruńska z klubu Jaworzyna Krynica. Drugie miejsce zajęła Karolina Pieprzak z SPSZ Nowy Targ. Nowotarżanka brylowała w grudniowych zawodach na Harendzie, ale w Witowie została pokonana przez Ewę Toruńską córkę Marka Toruńskiego trenera z Krynicy. Formę z pierwszych zawodów na Harendzie potwierdził natomiast Miłosz Marcisz z zakopiańskiego klubu SS-R Frajda Zakopane. Wygrał wtedy „Kryterium pierwszego śniegu” a teraz okazał się najlepszy w pierwszych zawodach ligi. Marcisz pokonał narciarzy z WKN Warszawa i to zdecydowanie. Drugiego na mecie Jana Ruszela wyprzedził o ponad sekundę. W roczniku 2000-01 chłopców najlepszy był zawodnik klubu Siepraw-Ski Kajetan Jaros z Myślenic. Pokonał ubiegłorocznego zwycięzcę w tej kategorii Jakuba Toporowskiego z klubu Firn Zakopane. Trzeci miejsce w tej kategorii ze stratą zaledwie 0,05 sekundy do Toporowskiego zajął jego kolega klubowy Jan Guńka. Z zawodniczek i zawodników zakopiańskich klubów nieźle na inaugurację ligi zaprezentowali się jeszcze: Natalia Gąsienica, Julia Majerczyk, Weronika Walas i Maciej Walczuk z Frajdy, Aleksandra Grabowska, Adam Bogdanowicz ze Śmigu, chociaż od tej dwójki spodziewano się więcej, oraz Mikołaj Buoso i Liwia Zimoń z AZS Zakopane a także Katarzyna Hreśka z Firnu i Marek Zwijacz z UKS Zakopian-Ski. Wszyscy ci zawodnicy uplasowali się w pierwszych dziesiątkach swoich kategorii.

Slalom gigant. Dziewczęta rocznik 2002-03: 1. Karolina Król (Narciarnia Nowy Sącz) 43,14, 2. Melania Rewerelli (WKN Warszawa) 44,16, 3. Danuta Kolasa (Firn Zakopane) 44,254. Katarzyna Kobulska (WKN) 45,53, 5. Paulina Pacałowska (WKN) 45,62, 6. Joanna Dominiewska (WKN) 47,24, Hanna Duszyńska (WKN) 47,24, 8. Katarzyna Hreśka (Firn) 47,28, 9. Liwia Zimoń (AZS Zakopane) 47,88.

Rocznik 2000-01: 1. Ewa Turuńska (Jaworzyna Krynica) 38,33, 2. Karolina Pieprzak (SPSZ Nowy Targ) 38,94, 3. Zofia Zdort (DeSki Warszawa) 39,95, 4. Ariana Cąkała (WKN) 40,41, 5. Weronika Gazda (Magura P&P Gorlice) 40,44, 6. Natalia Gąsienica (Frajda Zakopane) 40,45, 7. Aleksandra Grabowska (Śmig-Harenda Zakopane) 40,50, 8. Julia Majerczyk (Frajda) 40,92, 10. Weronika Walas (Frajda) 41,48.

Chłopcy. Rocznik 2002-03: 1. Miłosz Marcisz (Frajda) 39,92, 2. Jan Ruszel (WKN) 40,98, 3. Rafał Figiel (WKN) 41,37, 4. Bartłomiej Santera (Skrzyczne Szczyrk) 41,88, 5. Tomasz Lewiński (WKN) 42,35, 6. Maciej Walczuk (Frajda) 43,71, 7. Marek Zwijacz (UKS Zakopian-Ski) 44,21.

Rocznik 2000-01: 1. Kajetan Jaros (Siepraw-Ski) 37,98, 2. Jakub Toporowski (Firn) 38,33, 3. Jan Guńka (Firn) 38,38, 4. Michał Strzeszewski (WKN) 38,58, 5. Franciszek Zatoński (DeSki) 38,78, 6. Mikołaj Buoso (AZS Zakopane) 38,91, 9. Adam Bogdanowicz (Śmig-Harenda) 39,41.