01.03.2009 | Czytano: 1480

Dwa brązowe medale

W Krakowie odbyły się indywidualne mistrzostwa województwa małopolskiego seniorek i seniorów w tenisie stołowym, będące jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Polski. Przedstawiciele celuloidowej piłeczki z Nowego Targu wrócili z dwoma brązowymi medalami. Czy oczekiwano więcej?

- Chcieliśmy wprowadzić do mistrzostw Polski drugą zawodniczkę ( z limitu udział ma zapewniony Maja Krzewicka – przyp. SL). Niestety nie udało się. Ponadto przy większym szczęściu można było zdobyć jeden złoty krążek – mówi prezes Gorców, Józef Guzik.

Bardzo liczono na awans Izabeli Godlewskiej. Ta jednak decydujący pojedynek o drugie miejsce, premiowane awansem, przegrała 1:4 z Mileną Feliks Regulską (Bronowianka). Iza wygrała tylko drugiego seta. Krakowianka grała bardzo uważnie i asekuracyjnie. Blokowała ataki Izy. Godlewska wywalczyła brązowy medal w grze pojedynczej. Na czwartym miejscu zawody ukończyła Małgorzata Kalawa, która w pierwszym pojedynku ograła Jolantę Szatko Nowak, a w półfinale uległa 0:4 Izabeli Godlewskiej. Szóste miejsce przypadło Paulinie Kowalczyk, a na dziewiątym miejscu sklasyfikowano Aleksandrę Mozdyniewicz.

Drugi brązowy krążek wywalczył duet Paulina KowalczykMałgorzata Kalawa w grze podwójnej. W półfinale prowadziły 2:0 z późniejszymi triumfatorkami Renatą Gumulą ( wygrała grę pojedynczą) i Wiolettą Witkowską (Bronowianka), by przegrać 2:3. Tuż za podium znalazł się duet Iza Godlewska i Aleksandra Mozdyniewicz.

W grze mieszanej trzeci złoty krążek wywalczyła Gumula, tym razem wspólnie z Jakubem Perkiem (Opoka Trzebinia), który został wicemistrzem Małopolski w singlu mężczyzn ( wygrał Krzysztof Kaczmarek, jego kolega klubowy). Na czwartym miejscu turniej ukończył duet Paulina Kowalczyk Jakub Czyszczoń, a na miejscach 5-9. uplasowały się pary: Izabela GodlewskaMikołaj Kierski, Małgorzata KalawaTomasz Klocek i Aleksandra Mozdyniewicz Dawid Kutyła.

W singlu mężczyzn do „ósemki” wszedł Adrian Bukowski, który o wejście do strefy medalowej przegrał z Łukaszem Podsiadło (Płomień Limanowa). Został sklasyfikowany na miejscach 8-9. Pozostali nowotarżanie uplasowali się na miejscach: 14-17. Tomasz Klocek i Mikołaj Kierski, 18-25. Jakub Czyszczoń, 34-42. Dawid Kutyła i Stanisław Antoszek.

W deblu mistrzowski tytuł wywalczył duet Opoki Trzebinia – Jakub Perek i Krzysztof Kaczmarek. Miejsca nowotarskich par: 5. Adrian Bukowski i Tomasz Klocek, 9. Jakub Czyszczoń i Mikołaj Kierski, 17. Stanisław Antoszek i Dawid Kutyła.