16.11.2010 | Czytano: 1319

Judocy Yamabushi w turniejach...

Judocy z Zakopiańskiego Klubu Judo Yamabushi uczcili obchody 92 rocznicy odzyskania niepodległości startami w dwu turniejach. Jeden z nich w kategorii juniorów i młodzików odbył się w Jedliczach koło Krosna drugi dla dzieci został zorganizowany w Kętach.

O międzynarodowym turnieju w Jedliczach pisaliśmy a warto przypomnieć, że 2 miejsce wywalczył w nim Mateusz Kuczyński. Młodsi koledzy Kuczyńskiego startowali w Kętach w obsadzie krajowej z udziałem zawodników klubów śląskich i małopolskich. Sukces Kuczyńskiego powtórzył Krzysztof Kluś, który w wadze do 45 kg zajął 2 miejsce. Poza podium znaleźli się Krzysztof Dziadoń w wadze do 46 kg – 5 miejsce, oraz Kamil Gąsienica-Groń w kategorii do 36 kg – 7 miejsce i Adam Pawlica także 7 miejsce w wadze do 42 kg. W tym roku judocy ZKJ Yamabushi mają zamiar wystartować jeszcze w turniejach w Jaśle i w czeskich Mohelnicach.