26.02.2009 | Czytano: 2982

Old Boys Zakopane mistrzem (+zdjecia)

Zakończyły się rozgrywki w Zakopiańskiej Halowej Lidze oldbojów. Mistrzostwo wywalczyła drużyna Old Boys Zakopane, druga była Warszawianka Zakopane a trzecie miejsce zajął Bank Bukowina Tatrzańska. Old Boys odzyskał mistrzowską koronę, którą w poprzednim sezonie stracił na rzecz nowotarskiej Ultry.

Obrońcy tytułu w tegorocznej lidze nie wystartowali. Niektórzy zawodnicy Ultry przenieśli się do Krokusa Nowy Targ i grają w profesjonalnej II lidze futsalu. Ostatnie mecze decydowały o kolorze medali. Wszyscy spodziewali się wyrównanych i zaciętych spotkań. Kibiców spotkał jednak srogi zawód. Zarówno mecze o 3 miejsce jak i o mistrzostwo były spotkaniami jednostronnymi. Bank Bukowina, aby zdobyć brązowy medal musiał zyskać punkt w spotkaniu z TESKO. Wygrał bardzo wysoko 18-6 bo rywale wręcz ułatwili bukowianom zadanie. Na kluczowe spotkanie zjawili się zaledwie w czwórkę i oczywiście grając przez 50 minut bez jednego zawodnika nie mieli szans sprostać występującym w pełnym składzie rywalom. Kończący tegoroczna ligę mecz Old Boys – Warszawianka też był mało interesujący. Po pierwszych 10 minutach względnie wyrównanej gry Oldboje w minutowych odstępach zdobyli trzy bramki. W końcówce pierwszej połowy dołożyli kolejne trzy gole, na które Warszawianka odpowiedziała tylko dwoma trafieniami. Jeszcze na początku drugiej odsłony spotkania Warszawianka rzuciła się do odrabiania straty i strzeliła bardzo ładną bramkę po zagraniach z „klepki”. Później piłkarze Warszawianki wrócili do utartego sposobu gry polegającego na indywidualnych akcjach i nieskutecznych dryblingach. Straty piłek przez Warszawiankę doświadczona drużyna Old Boys wykorzystała bezlitośnie i po kontrach zdobywała kolejne gole. Ostatecznie Old Boys pokonał rywali 9-3. W pierwszym spotkaniu między tymi zespołami był remis 5-5, a zwycięstwo Warszawianki w ostatnim meczu dawało właśnie tej drużynie pierwsze miejsce w lidze. Na takie rozstrzygnięcie trzeba będzie jednak poczekać do następnego sezonu. Nie będzie to łatwe, chyba, że w lidze pojawi się mocny personalnie zespół, jakim w ubiegłym roku była nowotarska Ultra. Inna nowotarska drużyna Qazar wygrywając ostatni mecz z Artystami uplasowała się na 4 miejscu. Tytuł króla strzelców wywalczył Sylwester Jaszewski z Old Boysa. Zdobył w lidze 39 bramek a drugi w tej klasyfikacji Marek Wojtanek z Banku Bukowina strzelił 33 gole.

Po ostatnim spotkaniu odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek. Medale i puchary uczestnikom ligi wręczył wiceburmistrz Zakopanego Jan Gąsienica Walczak, który podziękował organizatorom i przede wszystkim zawodnikom, że nadal kontynuują sportową pasję grając w piłkę nożną.

Artyści - Qazar Kantor Broda Nowy Targ 5-6 (1-3)
Bramki: Nadynus 3, Paluch, Piekarczyk – Wójtowicz 3, Placek 3.
Artyści: Szkurat - S. Piekarczyk, Paluch, Kasperczyk, Bartocha, Majerczyk, Gaj, Wiśniowski, Nadynus.
Qazar: Luberda – Wójtowicz, Wyszyński, Klocek, Placek, Dudek.

Bank Bukowina - TESKO Zakopane 18-6 (7-2)
Bramki: M. Wojtanek 6, Marcisz 4, Górnik 4, Iwanek 3, Majtyka – Nędza 4, Powrózek 2.
Bank: T. Wojtanek – Marcisz, Sołtys, M. Wojtanek, Iwanek, Majtyka, Górnik.
TESKO: Gąsienica – Krakowski, Powrózek, Nędza.

Old Boys Zakopane - Warszawianka Zakopane 9-3 (6-2)
Bramki: Jaszewski 2, Bochniarz 2, Ejsmond 2, Malczewski, J. Puchała, Hładowczak.
O.B. Zakopane: Dziadkowiec – Jaszewski, Ejsmond, Malczewski, Larkowski, Bochniarz, Hładowczak.
Warszawianka: Stoch – Tytko, Skrzak, Krajewski, Szczepaniak, Sowa, Barnowski, Kołaciak, Pękala, Borzęcki, P. Puchała, Słodyczka.