05.11.2010 | Czytano: 1192

I liga TS: Tylmanowa mistrzem jesieni

Trampkarze Lubania Tylmanowa zostali mistrzami jesieni w podhalańskiej I lidze. Do wywalczenia tego tytułu potrzebne było im zwycięstwo w Poroninie i porażka ich najgroźniejszego rywala Jordana Jordanów w Mszanie Dolnej. Oba warunki zostały spełnione.

Trampkarze Lubania Tylmanowa zagrali tylko 28 minut w Poroninie i zainkasowali komplet punktów, bo po tym czasie sędzia był zmuszony przerwać mecz na skutek zdekompletowania drużyny gospodarzy. Drugi warunek, czyli przegrana Jordana w Mszanie Dolnej też zaistniał, bowiem miejscowy Turbacz pokonał Jordan 3-1. Teraz nawet wygrana trampkarzy Jordana z Porońcem w zaległym meczu już nic nie zmieni w kwestii mistrzostwa jesieni. Jordan, co najwyżej po ewentualnej wygranej może awansować na 2 miejsce w tabeli. Z innych spotkań ostatniej kolejki na szczególną uwagę zasługuje mecz Przełęczy z Lubaniem Maniowy. Gospodarze - Przełęcz rozpoczęli spotkanie w siódemkę. Po 35 minutach przegrywali tylko 3-2 aktualnym mistrzem PPPN i kandydatem do mistrzostwa w nowym sezonie. Ten wynik w drugiej połowie już się nie zmienił. W pozostałych meczach niespodzianek nie było. W rozgrywkach trampkarzy podobnie jak w rozgrywkach juniorów o tytuł na wiosnę będą walczyły drużyny zajmujące cztery pierwsze miejsca w tabeli.

LKS Poroniec - Lubań Tylmanowa 0-4 (0-4) mecz przerwany w 28 minucie z powodu zdekompletowania drużyny gospodarzy.
Bramki: Stapkowicz 5, 15, J. Hebda 22, Gołdyn 25.