22.10.2010 | Czytano: 2141

Pierwsza łopata została wbita(+zdjecia)

Rozpoczęła się budowa szatni sportowej z zapleczem sanitarnym na stadionie sportowym w Białym Dunajcu. Uroczystego wbicia pierwszej łopaty w asyście władz samorządowych i klubowych dokonał prezes Białych Biały Dunajec Stanisław Trebunia.

Obiekt powstanie w pobliży boiska piłkarskiego klubu Biali Biały Dunajec. Dokonujący tego symbolicznego „wbicia pierwszej łopaty” prezes Stanisław Trebunia powiedział: - jesteśmy już chyba ostatnim klubem na Podhalu, który dotychczas nie posiadał szatni dla zawodników i sędziów. Cieszymy się, że nasze wieloletnie starania i zabiegi zostały wreszcie uwieńczone powodzeniem. Staraliśmy się o budowę tego potrzebnego nie tylko sportowcom obiektu już za kadencji Wójta Jana Gąsienicy Walczaka. Wójt zamienił urząd na wiceburmistrza Zakopanego i ta inwestycja jakoś nie mogła się przebić w planach przestrzennego zagospodarowania gminy Biały Dunajec. Wszystko jednak dobre, co się dobrze kończy. Wielki wkład w zabezpieczenie środków na budowę tego obiektu ma działaczka naszego klubu Józefa Kolbrecka. Jako wiceprezes Podhalańskiej Grupy Lider Plus wystarała się o Unijną dotację, która w połowie pokryje koszty budowy tego obiektu, resztę dołoży Gmina. Swoje zasługi ma tu również wicestarosta powiatu tatrzańskiego Andrzej Skupień.


władze samorządowe i działacze klubu Biali Biały Dunajec na uroczystej inauguracji budowy budynku klubowego

 

Obecny na inauguracji rozpoczęcia budowy Wójt Gminy Biały Dunajec Andrzej Józef Nowak dodał: - budowa szatni sportowej z zapleczem sanitarnym jest częścią naszego szerszego plany stworzenia w tym miejscu ośrodka sportowo-kulturalnego dla mieszkańców naszej gminy i odpoczywających u nas turystów. Obok powstanie amfiteatr gdzie będą organizowane imprezy kulturalne, jakie w naszej gminie już się odbywają miedzy innymi „Dzień Pstrąga” wybory „Najśwarniyjsej Górolecki” czy „Dunajeckie Granie”. Jest to centralne miejsce w Białym Dunajcu i jak najbardziej nadaje się do stworzenia takiego centrum sportowo-kulturalnego. Wcześniej nie mogliśmy rozpocząć budowy ze względu na problemy administracyjne, na nieuregulowane kwestie własnościowe. Także budżet Gminy nie pozwalał nam na wpisanie tej inwestycji do planu zabudowy. Realizowaliśmy inne przedsięwzięcia między innymi budowę hali sportowej, z której jesteśmy dumni. To zostało przezwyciężone i cieszę się, że rozpoczęcie budowy budynku klubowego doszło do skutku. W otwartym przetargu wygrała firma budowlana Krzysztofa Guta i ona będzie realizowała ten projekt.

Projekt zakłada budowę trzykondygnacyjnego budynku, w którym na samym dole będą sanitariaty i łazienki, na parterze szatnie i pomieszczenia dla sędziów, oraz sekretariat klubu, a na kolejnej kondygnacji świetlica dostępna dla wszystkich mieszkańców gminy i wczasowiczów.

- Chcemy, aby ta trzecia część naszego budynku klubowego została sfinansowana ze środków Komitetu do zwalczania problemów alkoholowych - mówi Józefa Kolbrecka. - Sport niewątpliwie jest ważnym czynnikiem w przezwyciężaniu tego problemu i taka wspólna inicjatywa powinna być przyjęta ze zrozumieniem.

Koszt budowy budynku został oszacowany na około 540 tysięcy. Firma budująca ten obiekt chce jeszcze w tym roku doprowadzić jego budowę do stanu surowego. I oby te zmierzenia się udały, bo rzeczywiście warunki rozgrywania meczów piłkarskich w Białym Dunajcu są takie jak za czasów realnego socjalizmu.

Ryb

KomentarzeTabela - Klasa okręgowa

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Jordan Jordanów 7 18
2. Zawrat Bukowina Tatrzańska 7 16
3. AKS Ujanowice 8 16
4. Lubań Tylmanowa 7 13
5. Wiatr Ludźmierz 8 13
6. Orkan Raba Wyżna 8 13
7. Turbacz Mszana Dolna 8 13
8. Babia Góra Lipnica Wielka 8 12
9. Huragan Waksmund 7 11
10. LKS Jodłownik 7 9
11. Krokus Przyszowa 7 9
12. Płomień Limanowa 7 5
13. Gorce Kamienica 8 1
14. Słomka Siekierczyna 7 1
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama