12.10.2010 | Czytano: 1193

V liga: Watra gromi Olimpa(+zdjecia)

AKTUALIZACJA ZDJĘĆ: Górale z Białki Tatrzańskiej udzielili srogiej lekcji futbolu piłkarzom Olimpii Pisarzowa gromiąc swoich rywali w wyścigu do IV ligi 5-0. Piłkarze Watry nareszcie zagrali skutecznie, co było dotychczas ich „piętą achillesową”. Wszystko zaczęło się już w 13 minucie, gdy grający prezes Watry Andrzej Rabiański po dynamicznym rajdzie strzelił na bramkę gości.

Bramkarz Olimpii odbił piłkę przed siebie, która ponownie trafiła do A. Rabiańskiego. Lider Watry podał tym razem piłkę do Maciasia a ten dopełnił formalności. Po kolejnych 5 minutach gospodarze prowadzili już 2-0. Po wrzutce Stramy Oleksy wybił piłkę na róg. Właśnie z tego stałego fragmentu gry miejscowi zdobyli drugiego gola a konkretnie Janasik. Niezbyt rosły pomocnik Watry wyskoczył wysoko i precyzyjnym strzałem głową umieścił futbolówkę w górnym rogu bramki. W kolejnej akcji po strzał głową Stramy w dobrej sytuacji piłkę pewnie złapał Oleksy. Nie minęło kilka minut, gdy A Rabiański znowu wyłożył futbolówkę Maciasiowi, ale napastnik Watry tym razem zmarnował znakomitą okazję. Grający prezes Watry kontynuował swój wyśmienity występ, bo w 36 minucie po akcji w polu karnym został sfaulowany a podyktowaną „jedenastkę” zamienił na gola. Tuż przed zejściem piłkarzy na przerwę goście byli bliscy uzyskania gola, ale na wysokości zadania stanął Truty wybijając piłkę końcami palców na róg. Druga połowa spotkania zaczęła się dla gospodarzy wręcz wyśmienicie. Z doskonałego crossowego podania Stramy skorzystał Remiasz umieszczając piłkę w dalszym rogu bramki Olimpii. W 58 minucie A. Rabiański zagrał prostopadłą piłkę do Maciasia, który w sytuacji sam na sam ograł bramkarza, ale z 5 metrów nie trafił do pustej bramki. W odpowiedzi po szybkiej akcji drużyny gości świetną interwencją popisał się Truty wygrywając pojedynek sam na sam z Babroniem. Chwile potniej atomowe uderzenie napastnika Olimpii odbiło się od poprzeczki, dobitka Kociołka poszybowała tuż nad poprzeczką. W 82 min Kowalczyk ładnym strzałem z dystansu przypieczętował efektowną wygraną gospodarzy.

Kotelnica-Watra Białka Tatrzańska – Olimpia Pisarzowa 5-0 (3-0)
1-0 Maciaś 13,
2-0 Janasik 18,
3-0 A. Rabiański karny,
4-0 Remiasz 46,
5-0 Kowalczyk 82.

Sędziował: Paweł Kupczak z Nowego Sącza.
Żółte kartki: Handzel, Janasik, Kowalczyk – Krawczyk.
Widzów 100.

Kotelnica-Watra: Truty – Kuchta (55 Nowobilski), Strama, Iglar (73 P. Rabiański), Handzel, Kowalczyk, A. Rabiański (71 Bogaczyk), Janasik, Łojek, Remiasz (65 Zubek), Maciaś.
Olimpia: Oleksy – D. Dudek, Krawczyk, Schreiner, M. Dudek, Kamiński (63 Szabla), D. Augustyn (82 Ulucki), Pajda (71 Kulis), Babroń, R. Augustyn, Kociołek.