26.09.2010 | Czytano: 1025

VI liga: Rzutem na taśmę (+zdjecia)

Mimo ciągłego dopingu kibiców goście nie zdołali wywieźć punktów z Jordanowa. Różnice w poziomie zespołów było widać w pierwszej połowie kiedy to zawodnicy Gorców oddali jeden strzał na bramkę.

Jordan z kolei starał się jak mógł by wygrać. Pierwszą okazje już w siódmej minucie miał Motor, ale po jego strzale głową piłka powędrowała obok słupka bramki Celusty. Trzy minuty później piłkę w pole karne wrzuca Pietrzak w polu karnym już czeka na nią Karkula zgrywa futbolówkę w kierunku bramki lecz w porę wychodzi bramkarz blokując drogę Karkuli i jedynie co z tej akcji zostaje to piłka skierowana wysoko nad poprzeczkę. W 34 minucie role się zamieniły tym razem Karkula dośrodkowuje a strzela Pietrzak jednak i tym razem zabrakło paru centymetrów i piłka powędrowała obok słupka. Napór na bramkę gości przyniósł efekt gdy w 39 minucie po dośrodkowaniu Masteli futbolówkę do bramki Celusty pakuje Motor.

Druga część spotkania w wykonaniu piłkarzy z Kamienicy wyglądała o wiele lepiej jednak to Jordan dalej stwarzał sytuacje których nie potrafił wykorzystać. Nie moc strzelecką w tym meczu przeżywał Gromczak, który mimo starań nie mógł skierować piłki do bramki. Swoją pierwszą okazje miał w 49 minucie kiedy dostał piłkę od Jeziorskiego i do pokonania został mu jedynie bramkarz. Lecz piłka poleciała wysoko ponad bramką. Pięć minut później prezent od obrońców gości dostał Ferek lecz tego podarunku nie wykorzystał. W 57 minucie strzał z dystansu zawodnika Gorców sprawił bramkarzowi Jordana wiele trudności lecz wyszedł z tej sytuacji obronną ręką. Wspaniałą sytuację strzelecką w 60 minucie miał Gromczak, któremu piłkę przed samą bramkę wyłożył Jeziorski. Wystarczył moment zawahania napastnika Jordana i jego strzał został zablokowany. Jednak w 63 minucie nie zawahał się Kusyk Kamil, umiejętnie wykorzystał błąd w pułapce ofsajdowej i bez wahania strzelił w samo okno bramki gospodarzy. Od tej chwili Jordan ruszył do ataku mając w myślach tylko jedno zdobyć komplet punktów, ale kolejne ataki kończyły się fiaskiem przez niedokładne zagrania. Kiedy już wszyscy myśleli że Kamienica zdobędzie swój trzeci punkt w sezonie fatalny błąd popełnia obrona gości. W zamieszaniu po rzucie rożnym obrońcy starając się wybić piłkę jak najdalej niestety trafiają na Romaniaka i oto w 87 minucie mamy 2:1 dla Jordana. Po raz kolejny Jordan pokazuje że na swoim obiekcie nie odpuszcza do końca.

Jordan Jordanów - Gorce Kamienica 2:1
Bramki: Motor 39, - Kusyk 63

Sędziowie: Ogórek Marcin, Michalik Sebastian, Radzik Sławomir

Jordan: Sum, Jeziorski( 90 Ferek G.), Romaniak, Kołodziejczyk, Hodana, Pietrzak, Ferek M.( 65 Zieliński), Karkula, Mastela, Gromczak, Motor
Gorce: Celusta, Kulig, Franczyk M.( 80 Zasadni), Franczyk Z., Wąchała P., Lasyk, Więcek, Gabryś, Kusyk K.( 45 Kusyk M.), Wąchała M., Jasiński