22.02.2009 | Czytano: 2662

Całe podium dla Gorców

Równolegle w Krakowie rozgrywany był trzeci wojewódzki turniej klasyfikacyjny juniorów i juniorek. Juniorzy sprawili nam miłą niespodziankę, zajmując trzy pierwsze miejsca. Jednak do turnieju ogólnopolskiego awansował tylko zwycięzca – Jakub Czyszczoń.

Kuba w finale pokonał kolegę z klubu Mikołaja Kierskiego. Był to bardzo zacięty pojedynek, z dreszczykiem emocji. Początkowo wydawało się, że Czyszczoń gładziutko ogra kolegę. Prowadził bowiem 2:0 w setach i…coś się w jego sprawnie działającej maszynce zacięło. Mikołaj dogonił go. W piątej decydującej partii początkowo Kuba prowadził wyraźnie, ale Kierski jeszcze raz zebrał siły i zbliżył się na odległość dwóch „oczek” ( 9:7). To było jednak wszystko na co go było stać, albo na co pozwolił mu Kuba. Tym samym jedzie na OTK razem z koleżanką klubową Mają Krzewicką, która o awans nie musiała walczyć, gdyż otrzymała go z rankingu.

Adrian Bukowski

Czyszczoń w półfinale spotkał się z odwiecznym rywalem Radosławem Mleczko (Olimpia Bucze), wygrał go 3:1 i czekał jak rozstrzygnie się drugi półfinał, w którym grali dwaj nowotarżanie. Kierski pokonał, po zaciętej walce Adriana Bukowskiego. Przegrany zmierzył się o trzecie miejsce z Radosławem Mleczko i … odprawił go z kwitkiem.

Piąte miejsce wywalczył kolejny pingpongista Gorców Juta Nowy Targ, Tomasz Klocek. W walce o „czwórkę” poległ R. Mleczce, ale w turnieju pocieszenia wygrał trzy pojedynki, pokonując kolejno Daniela Skowrona (Lachowice), Sebastiana Światłonia (Zarabie Myślenice) i Bartłomieja Mleczko (Olimpia Bucze).

Jakub Czyszczoń

W turnieju uczestniczyli jeszcze kadeci nowotarskiego klubu. Na miejscach 13-16 sklasyfikowano Stanisława Antoszka i Marcina Wasika, 17- 24. Damian Magulskiego, 33-40. Filipa Subika i Dawida Kutyłę. Ponadto startował też tenisista reprezentujący zakopiańską Jedynkę - Tomasz Chyc, plasując się na miejscach 17-24.

Mikołaj Kierski

W turnieju juniorek mieliśmy tylko jedną przedstawicielkę, Aleksandrę Mozdyniewicz. W pojedynku o wejście do „ósemki” uznała wyższość Katarzynie Galus (Skrzyszów), największemu talentowi tenisowemu Małopolski. Galus jest dopiero żaczką, zawodniczką urodzoną w 1998 roku. W turnieju pocieszenia Mozdyniewicz ograła Martę Piórkową (Płomień Limanowa) i niestety przegrała kolejny pojedynek z Anetą Osiką (LUKS Sobol Sobolów). Tym samym sklasyfikowana została na miejscach 13-16. Triumfowała Dominika Drewniany (Tarnovia) i ona pojedzie na OTK.