12.09.2010 | Czytano: 1203

Klasa B:Mecz na szczycie dla Granitu(+zdjecia)

Interesujący mecz na szczycie podhalańskiej klasy B - wschód rozegrany został w Czarnej Górze. Tamtejszy Granit pokonuje Dunajec. Na zachódzie lider Janosik daje lekcję piłkarzom Wierchów.

KLASA B – WSCHÓD

Granit Czarna Góra-Dunajec Ostrowsko 4-1 (1-0)
Bramki: Sarna K. 43,72, Lichacz 87, Twardosz 89 – Waksmundzki 57

Żółte Kartki: P. Gogola A. Gogola- T.Żegleń, Gucwa.
Czerwone Kartki: T.Żegleń 36 (2 żółta)
Sędziował A. Kostrzewa z Białki Tatrzańskiej.

Granit: Gogola P.- Milon J. Pawlica, Maryniarczyk W (82 Lichacz). Janusz Hełdak, Sarna M 89 Budz), Gogola A, Sarna J, Zygmuntowicz, Sarna K.,Milon Z. (70 Twardosz)
Dunajec: Ludzia M.- Leśnicki Żegleń K, Sral,Jankowski,Gucwa,Dudek (75Apostoł) Ludzia D.(46 Gucwa) ,Żegleń T. Szczypka,Waksmundzki.

W początkowej fazie przewagę osiągnęli gospodarze, ale nie przyniosło to efektów bramkowych. W 36 minucie spotkania drugą żółtą kartkę otrzymał Tomasz Żegleń i do końca pierwszej połowy dominowali gospodarze, którzy w końcówce zdobyli prowadzenie. Znakomite dośrodkowanie z lewej flanki wykonał Janusz Hełdak, a efektownym szczupakiem z 10 m zakończył Krzysztof Sarna. Wydawało się, że grający z przewagą jednego zawodnika Granit pójdzie w drugiej odsłownie za ciosem, ale nic z tych rzeczy grający z determinacją piłkarze Dunajca doprowadzili w 57 minucie do wyrównania. Bramkę zdobył Waksundzkiegi, który ograł grającą w eksperymentalnym składzie obronę Granitu ( brak W. Hełdaka i Czajkowskiego) i strzałem po ziemi z 15 m w długi róg pokonał Gogolę.

Goście mogli wykorzystać chwilową "zapaść" gospodarzy bo w 65 min po nieporozumieniu obrońców z bramkarzem i faulu tego ostatniego na Waksmundzkim sędzia wskazał na "wapno". Od utraty gola uratował gospodarzy bramkarz P.Gogola, który znakomicie zrehabilitował się za wcześniejszy błąd, fenomenalnie broniąc jedenastkę wykonywaną przez Gucwę. W 72 minucie K. Sarna bezpośrednio z rzutu wolnego mocnym strzałem po ziemi z 22 m zaskoczył Ludzię i Granit odzyskał prowadzenie. Dużą przewagę Granitu w końcówce meczu wykorzystali dwaj rezerwowi Lichacz (87) podawał J. Sarna oraz Twardosz kończąc efektownym 4-1.

Tekst Eugeniusz Gogola

W pozostałych meczach:
Gorc Ochotnica - Trzy Korony Sromowce Niżne 6-0 (3-0)
Łęgi Nowa Biała - Przełęcz Łopuszna 2-1 (0-0)
Lepietnica Klikuszowa/ Obidowa – Spisz Krempachy 3-1 (2-0)
Krokus 2000 Łapsze Niżne - Błyskawica Kacwin 2-7 (1-2)
Grom Morawczyna - Spływ Sromowce Wyżne 4-3 (2-0)

1-19

Chcesz aby na naszej stronie ukazywało się więcej informacji o Twoje drużynie?
Chodzisz na mecze swojej drużyny? Może robisz zdjęcia?
Dołącz do naszej redakcji i pomóż zaistnieć swojej drużynie w mediach!
Napisz
redakcja@sportowepodhale.pl

KLASA B - ZACHÓD

Janosik Sieniawa - Wierchy Lasek 4-1 (2-0)
Bramki: R.Dydziak 30, W.Bochnak 45 (rzut karny), Margosiak 90,70 - Nykaza 60

Żółte kartki: Nykaza Tomasz,Nykaza Łukasz
Czerwona Kartka: Nykaza Jakub 45min

Wierchy: J.Nykaza - A.Nykaza - T.Nykaza - M.broźny - R.Nykaza - Ł.Nykaza - W.Gał - K.Fiedor - M.Gał - M.Sojka - M.Plewa

Gościom przyszło mierzyć się z liderem tegorocznych rozgrywek Janosikiem Sieniawa. Początek spotkania to okres zdecydowanej przewagi zespołu z Lasku, niestety piłkarze razili nieskutecznością. Stu procentowych sytuacjach niewykorzystani Nykaza i Sojka. Stare porzekadło mówi, że nie wykorzystane sytuację się mszczą i tak tym razem się stało. Gospodarze w 30 minucie wyprowadzają pierwsza kontrę w tym spotkaniu, która skutecznie wykorzystuje R.Dydziak. W końcówce pierwszej połowy Jakub Nykaza brutalnie fauluję zawodnika z Sieniawy za co zostaje wyrzucony z placu gry sędzia wskazuje na 11 metr i mamy 2-0.

Druga połowa zaczyna się znowu od niesamowitych ataków piłkarzy Wierchow czego efektem jest bramka kontaktowa Roberta Nykazy z rzutu karnego. Przyjezdni coraz śmielej i częściej atakowali bramkę lidera jednak nadal nieskutecznie. Natomiast Janosik wyprowadza kolejną skuteczną kontrę i odskakuje Wierchom o kolejną bramkę. W ostatnich minutach spotkania Marcin Plewa miedzy 88 a 89 minutą meczu miał 3 stuprocentowe sytuacje jednak jedną za drugą marnuje. Skuteczność gości była aż tak przerażająca, że nawet w 91 minucie Sojka z rzutu karnego nie zdołał umieścić piłki w bramce. Końcowy wynik spotkania po kolejnej kontrze ustala Margosiak. Trzeba powiedzieć iż piłkarze z Sieniawy pokazali przyjezdnej drużynie jak strzela się bramki. Ostatecznie mecz kończy się wygraną Janosika, mimo iż przez cały mecz to goście mieli zdecydowaną przewagę jednak w końcowym rozrachunku nikt nie będzie patrzył na sytuację lecz na wynik. Być może będzie to lekcja dla piłkarzy Wierchów iż liczą się strzelone bramki a nie piękno gry i liczba niewykorzystanych sytuacji.