12.09.2010 | Czytano: 1090

I liga JS: Liderzy wygrywają

Liderzy podhalańskiej I ligi juniorów wygrali swoje mecze i tabela prawie się nie zmieniła. Jedno spotkania pomiędzy Jordanem Jordanów a Lepietnicą zostało odwołane ze względu na stan boiska. Takich problemów nie mają w Zakopanem, bowiem czynne jest już boisko ze sztuczną trawą na COS-ie i tam też zostały rozegrane mecze trampkarzy i juniorów. Już w najbliższą środę zostanie rozegrana zaległa II kolejka z 1 września.

Wiatr Ludźmierz – Lubań Tylmanowa 1-2 (1-1)
Bramki: Stopiak 23 karny – Podgórski 13 karny, Zabrzeski 65.

Sędziował: Bogusław Babicz z Załucznego.

Wiatr: Mikoś – J. Zubek, S. Zubek, Cebulski, Radecki, Ścisłowicz (55 D. Targosz), Karwaczka, Stopiak, M. Targosz, Gacek, Truty.
Lubań T: H. Gołdyn – Ligas, Kluska, Kozielec, Pierzchała, Paluch (60 Noworolnik), Kołodziej, P. Ziemianek, S. Ziemianek, Podgórski, Ligas (80 Zabrzeski).

Dwa pierwsze gole zostały zdobyte z rzutów karnych podyktowanych za faule. Pierwszą „jedenastkę” wykorzystał faulowany Podgórski, natomiast rzut karny dla Wiatru pewnie wykonał Stopiak. Do przerwy był remis, chociaż okazji do zmiany rezultatu oba zespoły miały wystarczająco dużo, jednak obaj bramkarze Mikoś i Gołdyn spisywali się bez zarzutu. Rozstrzygnięcie zapadło w 65 minucie, gdy goście przeprowadzili składną akcję, w której przed pustą bramką znalazł się Zabrzeski i szansy nie zaprzepaścił. W końcówce spotkania atakowali gospodarze i mieli kilka szans na doprowadzenie do remisu, ale żadnej z nich nie potrafili zamienić na bramkę. Najbliższy tego celu był Stopiak, ale przestrzelił z najbliższej odległości.

Turbacz Mszana Dolna - Orkan Raba Wyżna 2–5 (2-2)
Bramki: Kozioł 2, Świerk 5, Rzeszótko 9, 11, Filipek 61, 69.

Sędziował: Adam Ślusarek z Nowego Targu.

Turbacz: Górniak – Skwarczek, Antosz, Piekarczyk, P. Grzesiak Klimek, Koral, Świerk, Kozioł, Żak, Potaczek.
Orkan: P. Chorąży – M. Chorąży, Zięba, Chrobak, Rapacz, Kasiniak, Wierzba, Rzeszutko, Filipek, Januszek, Chudy.

Kolejny mecz i kolejna porażka juniorów Turbacza, chociaż gospodarze już po 5 minutach prowadzili 2-0. Juniorzy Orkana szybko otrząsnęli się z szoku i po kolejnych 5 minutach już remisowali za sprawą dwu goli strzelonych przez Rzeszótkę. W drugiej połowie pozyskany z Jordana Filipek dorzucił kolejne dwie bramki dla Orkana a wynik z rzutu karnego ustalił Wierzba. Turbacz w tym sezonie występuję bez 6 podstawowych piłkarzy, którzy, mimo iż mogą grać w drużynie juniorów występują w ekipie seniorskiej.

LKS Szaflary - Poroniec Poronin 0-3 (0-0)
Bramki: Michał Stasik 60, Chrobak 70, 72.

Sędziował: Czesław Żądło z Rokicin Podhalańskich.
Żółte karki: Cudzich, Strama.

Szaflary: Cisoń – Kułach, Szulc (46 Strama), Maciej Rusnak, Marcin Rusnak, Kwak, Hajnos, Czajkowski (46 Gałdyn), Cudzich, Szczęch, Jarząbek.
Poroniec: Bużek – Tylka, Galica, P. Gutt, J. Gutt, Strzęp, Chrobak, Michał Stasik, M. Grela, Dudzik, Lańda.

Pewne zwycięstwo Porońca, chociaż na początku spotkania Kwak zmarnował okazję sam na sam z Bużkiem. W miarę upływu czasu przewaga drużyny z Poronina stawała się coraz wyraźniejsza, ale golami została udokumentowana dopiero w drugiej połowie spotkani. Pierwszą bramkę dla drużyny gości zdobył Michał Stasik a jej strzelenie poprzedziła bardzo dobra akcja, w której juniorzy Porońca wymienili kilka podań bez przyjęcia piłki. Podobnie było przy dwu następnych bramkach Chrobaka gdy pomocnik Porońca wychodził na pozycję sam na sam po „rozklepaniu” obrony Szaflar.

KS Zakopane - Przełęcz Łopuszna 3-2 (2-1)
Bramki: Palka 5, B. Galica 13, Podosek 80 – D. Chmielak 16, Bienias 65.

Sędziował: Stanisław Tworek z Tylmanowej.
Żółte kartki: Pałka - Montsko.

Zakopane: Paszuda – D. Galica (85 Sawina), Piguła, Floryn, Kozicki, K. Walczak-Wójciak, Kowalski (76 Bukowski), Pałka (90 Frączysty), B. Galica (46 Podosek), Urbaś (46 Gąsienica Kaspruś), Berbeka 46 Długosz).
Przełęcz: Gał – Zajączkowski, Hornik, Klamerus, Montsko, Łęczycki (46 S. Chowaniec, 70 Szlembarski), Chmielak, P. Chowaniec (65 Kamoń), Wincek, Bienias, Drożdż.

Mecz został rozegrany na sztucznej trawie zakopiańskiego COS-u. Takie warunki mimo dżdżystej aury pozwalały zawodnikom na czystą i techniczną grę. Fajerwerków nie było, ale niektóre akcje mogły się podobać. Szczególnie dwa pierwsze gole zakopiańczyków zasługują na uwagę. W 5 minucie Urbaś podciągnął piłkę lewym skrzydłem do końcowej linii i dograł do Kowalskiego ten z kolei odegrał do tyłu do Pałki. Kapitan Zakopanego precyzyjnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce. Druga akcja była jeszcze lepsza, bo, po bo trójkowym rozegraniu piłki na czystą pozycję został „wypromowany” Bartłomiej Galica i szansy nie zmarnował. Goście kontaktowego gola zdobyli z dalekiego strzału Piotra Chowańca. Ta bramka obciąża konto bramkarza zakopiańczyków. Niezbyt pewnie Daniel Paszuda zachował się też, gdy goście doprowadzili do wyrównania. Ten gol zdobyty przez Bieniasa strzałem głową obciąża w równej mierze bramkarza jak i obronę gospodarzy. Juniorzy Zakopanego w ostatnim kwadransie zyskali przewagę i bramka „wisiała w powietrzu”. Świetnie spisywał się jednak bramkarz Przełęczy. Wygrał między innymi pojedynek sam na sam z Kowalskim. Popełnił jednak błąd przy obronie strzału Podoska i gospodarze wygrali na inaugurację swoich występów na sztucznej trawie.

Czarni Czarny Dunajec - Lubań Maniowy 0-2 (0-1)
Bramki: Słodyczka 37, 0-2 Klimczak 47.

Sędziował Bartłomiej Bachleda z Zakopanego.

Czarni: Piczura – J. Palarz, Strączek, Rawicki, Łowisz, P. Palarz, Obrochta, B. Stopka-Studencki, M. Stopka-Studencki, Głowacz, Miętus.
Lubań M.: Sikora – Gorlicki, Klimczak, Ostachowski, Budz, Jarząbek, Słodyczka, Bednarczyk, Rusin, D. Firek, Babiak.

Jordan Jordanów – Lepietnica Klikuszowa/Obidowa mecz odwołany ze względu na stan boiska.