15.06.2010 | Czytano: 1254

Spektakl jednego aktora

Trzynasty turniej drugiej edycji pucharu TKKF „Gorce” w tenisie stołowym miał najsłabszą frekwencję. Długo oczekiwana słoneczna pogoda nie zachęciła amatorów celuloidowej piłeczki do odwiedzenia hali KS Gorce. W zawodach uczestniczyło tylko piętnastu pingpongistów, stali bywalcy, żadnych nowych twarzy.

Wysoka temperatura powietrza sprawiła, iż kilku zawodników nie wytrzymało zawodów kondycyjnie. Do końca rozgrywek pozostały już tylko dwa turnieje.

Przy pingpongowych stołach nic nowego. Zwyciężył niezawodny Tomasz Wolski. Aż nudne stają się zmagania, gdy niepodzielnie rządzi i dzieli jeden zawodnik. Odkąd przyłączył się do turnieju, jesteśmy świadkiem spektaklu jednego aktora. Prezentuje urozmaicony i skuteczny tenis. Pokonał najgroźniejszego rywala Mirka Terleckiego, z którym przegrał w poprzednim turnieju. Teraz wygrał z nim do zera. Mirek prezentuje postawę godną wielkiego sportowca. Nigdy nie pęka, nie odpuszcza do końca. Mimo, iż ma pewne zwycięstwo w końcowej klasyfikacji edycji, to jednak w każdym meczu stara się pokazać z jak najlepszej strony. W rozegranych turniejach nigdy nie schodził z podium. Nigdy nie miał gorszego rezultatu niż trzecie miejsce.

Również drugi w klasyfikacji generalnej Witold Tykała ( traci do prowadzącego 22 punkty) na każdym turnieju plasuje się w pierwszej „piątce”. Tym razem był czwarty, co świadczy o wielkim zaangażowaniu zawodnika. Trzeci w „generalce” jest Bogusław Palarz, który ostatni turniej ukończył na piątym miejscu.

Na trzecim miejscu zmagania 13. turnieju ukończył Piotr Cesacz, zwycięzca pierwszej edycji turnieju. Przegrał z Terleckim w czterech setach. Od pewnego czasu bardzo dobrze prezentuje się Dawid Kolasa, który zamknął pierwszą dziesiątkę. Również Henryk Caputa wyraźnie się rozgrywa. Przy żenującej postawie Mieczysław Walczyka, dobrej dyspozycji Tadeusza Kliszcza, częstej absencji Krzysztofa Kasprzaka i stałej nieobecności Mateusza Kowalczyka, kolejność końcowa na dalszych miejscach jest nadal sprawą otwartą.

Godna pochwały była postawa Antoniego Greli. Pomimo zawansowanego wieku ( 65 lat) i duchoty na sali, rozegrał siedem spotkań, z czego pięć zwyciężył. Jeśli do tego dodamy, iż trzy spotkania kończył po pięciosetowych bojach, to trzeba pochylić przed nim głowę. Wytrzymałość godna podziwu.

Najbliższy turniej 14-tego i ostatni 21-go czerwca rozpoczyna się o godzinie 19, 00, a nie jak dotychczas o 19:30. Bardzo prosimy o punktualne przybycie.

A oto pełne wyniki dwunastego turnieju:
Tomasz Wolski / Tykała 3-0, Terlecki 3-0, Palarz 3-0,
Mirosław Terlecki / Pędzimąż 3-1, Tykała 3-1, Cesacz 3-1, Wolski 0-3,
Piotr Cesacz / Caputa 3-1, Palarz 3-0, Tykała 3-1, Terlecki 1-3,
Witold Tykała / Pędzimąż 3-2,Caputa 3-0,Dyrda 3-0,Palarz 3-1, Wolski 0-3, Terlecki 1-3, Cesacz 1-3,
Bogdan Palarz / Kliszcz 3-2, Pędzimąż walkower Cesacz 0-3,Wolski 0-3, Tykała 1-3,
Jan Pędzimąż / Grela A 3-0, Kliszcz 3-0, Terlecki 1-3, Tykała 2-3,Palarz walkower
Tadeusz Kliszcz / Caputa 3-0, Obrzut 3-0, Palarz 2-3, Pędzimąż 0-3,
Antoni Grela / Dyrda 3-1,Grela J 3-0, Obrzut 3-1,Kolasa 3-2, Caputa 3-2, Pędzimąż 0-3, Kliszcz 2-3
Henryk Caputa / Kolasa 3-0, Cesacz 1-3, Kliszcz 0-3,Grela A 2-3,Tykała 0-3,
Dawid Kolasa / Obrzut 3-2, Leśny 3-2, Dyrda 3-1, Grela A 2-3,Caputa 0-3,
Tomasz Obrzut / Leśny 3-2, Walczyk 3-0, Dyrda 3-0, Kolasa 2-3,Grela A 0-3, Kliszcz 0-3,
Bogdan Dyrda / Grela J 3-2, Grela A 1-3, Obrzut 0-3, Kolasa 1-3,Obrzut 0-3,
Jan Grela / Leśny 3-2, Dyrda 2-3, Grela J 0-3,
Paweł Leśny / Walczyk 3-1, Kolasa 2-3, Obrzut 2-3, Grela J 2-3,
Mieczysław Walczyk / Leśny 1-3, Obrzut 0-3,