28.07.2025 | Czytano: 3272

Drugoligowy remanent

Zaczęło się i od razu od wysokiego „C”. Beniaminek pokazał moc na własnym boisku. Ktoś będzie mu wypomnieć, że grał z pogrążonym w chaosie Jastrzębiem, ale przecież to nie jego wina.


 
Wynik poszedł w świat, podobnie jak gra podopiecznych Tomasza Kuźmy. Przekonywał w zapowiedziach przed sezonem, że jego zespól pokaże prawdziwe swoje DNA. I pokazał. Stłamsił rywala, który przez dwa kwadranse miał ogromne problemy w obronie. Podhale nacierało i brakowało tylko dokładniejszego dogrania. Mnożyły się stałe fragmenty gry i w końcu po jednym z nich piłka znalazła się w bramce jastrzębian. Historycznego pierwszego gola dla ekipy z Nowego Targu zdobył w 27 minucie Marcin Michota. Tenże piłkarz w 90 minucie asystował z kolei przy trafieniu Niedziałkowskiego.
 
- Ciężko pracowaliśmy, by druga liga była na Podhalu, ale niewielu w nią wierzyło.  Weszliśmy w nią z buta. Mieliśmy bardzo dużo sytuacji bramkowych. Jest radość. W ostatnim czasie skupialiśmy się na pracy nad stałymi fragmentami gry. Dzisiaj to one były kluczem do wygranej – podsumował Marcin Michota.  
 
Trener gości Maciej Tarnogrodzki przyznał, iż  pierwsze 30 minut było trudne dla jego zespołu. -  Przeciwnik grał mocnym pressingiem i zbyt często faulowaliśmy. Z nich wynikały stałe fragmenty gry, w których przeciwnik okazał się mocny – ocenił.
 
Dodał, iż zmienił taktykę na drugą cześć meczu, ale… -  Jak zaraz po przerwie traci się gola po samobójczym trafieniu, to  podcina skrzydła. Ten samobój ustawił mecz – twierdzi. - W drugiej połowie zagraliśmy znacznie lepiej, ale nie wypracowaliśmy sobie klarownych sytuacji w ofensywie. Te,  które mieliśmy powinny być lepiej wykorzystane.
 
W obozie Podhala panowała radość. I trudno się dziwić, bo wygrana w takich rozmiarach (3:0) musiała cieszyć zawodników i trenera, który powiedział: - Debiut udany. Chcieliśmy zaprezentować nas styl grania. Utrzymywaliśmy agresywny nacisk, wywieraliśmy presje, stąd też pojawiały się stałe fragmenty gry.  Chcieliśmy jak najwyżej odbierać piłkę. Stwarzaliśmy sobie dużo sytuacji. W defensywie musieliśmy grać cierpliwie i konsekwentnie, by nie dopuścić rywala do klarownych sytuacji. To się nam udało, chociaż Jakuć na skrzydle robił duże zamieszanie. Finalnie dobrze wybroniliśmy pole karne i rywal nie wypracował sobie zbyt dużo sytuacji.
 
Wyniki I kolejki: NKP Podhale – GKS Jastrzębie 3:0, Hutnik – ŁKS II 4:1, Śląsk II Wrocław – Rekord Bielsko Biała 1:2, Olimpia Grudziądz – Stal Stalowa Wola 1:1, Podbeskidzie Bielsko Biała – Sandecja 1:3, Świt Skolwin – KKS 1925 Kalisz 0:3, Sokół Kleczew  - Zagłębie Sosnowiec 1:2, Resovia – Chojniczanka 1:1, Unia Skierniewice – Warta Poznań 2:1.
 
  Drużyna M Pkt BZ BS Z R P
1 Hutnik Kraków 1 3 4 1 1 0 0
2 KKS 1925 Kalisz 1 3 3 0 1 0 0
  Podhale Nowy Targ (b) 1 3 3 0 1 0 0
4 Sandecja Nowy Sącz (b) 1 3 3 1 1 0 0
5 Rekord Bielsko -Biała 1 3 2 1 1 0 0
  Unia Skierniewice (b) 1 3 2 1 1 0 0
  Zagłębie Sosnowiec 1 3 2 1 1 0 0
8 Chojniczanka Chojnice 1 1 1 1 0 1 0
  Olimpia Grudziądz 1 1 1 1 0 1 0
  Resovia Rzeszów 1 1 1 1 0 1 0
  Stal Stalowa Wola (s) 1 1 1 1 0 1 0
12 Sokół Kleczew (b) 1 0 1 2 0 0 1
  Śląsk II Wrocław (b) 1 0 1 2 0 0 1
14 Warta Poznań (s) 1 0 1 2 0 0 1
15 Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 0 1 3 0 0 1
16 ŁKS II Łódź 1 0 1 4 0 0 1
17 GKS Jastrzębie 1 0 0 3 0 0 1
  Świt Skolwin 1 0 0 3 0 0 1
 
* M – mecze, Pkt – punkty, BZ – bramki zdobyte, BS bramki stracone, Z – zwycięstwa, R- remisy, P – porażki.
 
1-2 - awans, 3-6 - baraże o awans, 13-14 - baraże o utrzymanie, 15-18 – spadek.
 
STRZELCY
2 - Kieliś (Hutnik)
1 - Bąk (Resovia), Bracik (Hutnik), J. Ciućka (Rekord), Danielak (Kalisz), Eizenchart (Chojniczanka), Frelek (Olimpia), Klichowicz (Rekord), Michota (Podhale), Niedziałkowski (Podhale), Oko (Stal), Oure (Sandecja), Pietraszkiewicz (Sandecja), Piszczek (Sandecja), Prusiński (Hutnik),  Putno (Kalisz), Retlewski (Sokół), Ronnberg (Zagłębie), Sabiłło (Unia), Schierack (Śląsk II), Sitek (Podbeskidzie), Smoczyński (Warta), Szot (Zagłębie), Damian Wojdakowski (Unia), Zając (ŁKS II). 
Samobój - Matysek (GKS)
 
2  kolejka - 1-3 Sierpnia:  Rekord – Podhale (piątek; 17.30), Stal - Podbeskidzie, Jastrzębie - ŁKS II, Sandecja - Świt, Śląsk II - Hutnik, Unia - Olimpia, Zagłębie - Resovia, Chojniczanka - Warta, Kalisz - Sokół.
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarze







reklama