11.07.2024 | Czytano: 1094

Medal Mistrzostw Polski dla nowotarskiego klubu!

W Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się ​Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14-lat. W trzydniowej rywalizacji udział wzięło 752 zawodników z 193 klubów, w tym z nowotarskiego UKS Delfin.

Nowotarżanie rozpoczeli z przytupem. Szymon Tokarski zakwalifikował się do finału A na dystansie 50 m stylem klasycznym z 4 czasem eliminacji. W wyścigu finałowym od początku dystansu płynął w czołówce i ukończył go na 2 miejscu z czasem 32.00 sek.

Aleksandra Węgrzyn w eliminacjach na 200 m stylem grzbietowym wywalczyła finał B z czasem 2:35.84 sek, ostatecznie po wyścigu finałowym została sklasyfikowana na 16 miejscu.

Alex Jamrożek uzyskał na dystansie 200 m stylem grzbietowym najlepszy wynik pozafinałowy - 40 miejsce z czasem 2:33.08 sek.

Bardzo udane starty w tym dniu zaliczyli Tamara Trochimiuk na dystansie 50 m stylem dowolnym (30.43 sek - 73 miejsce) i 50 m stylem klasycznym (40.79 sek - 61 miejsce) oraz Jeremi Pastwa na dystansie 50 m stylem klasycznym (36.67 sek - 62 miejsce).

Nazajutrz w porannych eliminacjach finał A wywalczył Szymon na dystansie 100 m stylem klasycznym a finał B - Aleksandra na dystansie 200 m stylem zmiennym. Popołudniowe wyścigi finałowe dały Deflinowi kolejne wysokie miejsca Szymona Tokarskiego - 100 m klasykiem z czasem 1:13.05 sek. i Aleksandra Węgrzyn - 200 m zmiennym z czasem 2:36.63 sek.

Julia Leśniakiewicz w eliminacjach na dystansie 50 m stylem grzbietowym uzyskała drugi najlepszy wynik pozafinałowy - 41 miejsce z czasem 34.66 sek.

Na tym samym dystansie najlepszy swój występ zaliczyła Maja Szarlej - 39.95 sek (104 miejsce).

I na koniec dnia udany występ sztafety 4x100 m dziewcząt: Tamara, Julia, Maja i Ola z 2 życiówkami na 100 m stylem dowolnym (Julia i Maja) dający 18 miejsce. Chłopaki w sztafecie zajęły 27 miejsce.

Ostatniego dnia finał wywalczył Szymon Tokarski w konkurencji 100 m stylem dowolnym, którą ostatecznie ukończył na 17 miejscu (czas eliminacji 57.77 sek.) Mikołaj Molek na tym samym dystansie uzyskał swój najlepszy rezultat - 83 miejsce z czasem 1:02,51 sek.