11.05.2024 | Czytano: 3094

Klasa A: Ostrowsko jedną nogą w B-klasie (+dwie galerie)

Rozpoczęła się 20 kolejka spotkań Macron A-klasy Podhale. Nie poprawi swoją pozycję w tabeli Lokomotiv Chabówka, który meczu na swoim terenie uległ piłkarzom z Zakopanego. Dunajec Ostrowsko poniósł kolejną wysoką porażkę i ma bardzo małe szanse na utrzymanie ligowego bytu.

Lokomotiv Chabówka – KS Zakopane: 2:4 (0:1)

Składy:

Lokomotiv Chabówka: Szklarz, Czyszczoń T, Łukaszka, Rapacz. Smętek, Nawara, Sularz, Czyszczoń P, Sumara, Pazdur, Wnękowicz
Rezerwowi: Polaniak, Aksamit, Pyka
KS Zakopane: Szczygieł, Piekarczyk, Gąsienica-Kaspruś, Pawlik, Fąfrowicz, Wójt, Pałka, Karpiel, Wiśniowski, Marusarz, Paszuda
Rezerwowi: Deskiewicz, Gubała, Stachura, Lipowy, Łojas, Franosz

17’ GOL! - rzut wolny z okolicy 25 metra. Wrzutka Karpiela i piłkę do bramki głową kieruje Pałka
53’ GOL! - Pazdur mija obrońców w polu karnym i zdobywa wyrównującą bramkę
58’ GOL! - piłkę z rzutu rożnego wrzuca Rapacz która trafia do Czyszczonia. Ten oddaje strzał i trafia do bramki
65’ GOL! - skuteczne wejście w pole karne Marusarza który doprowadza do wyrównania
82’ GOL! - Karpiel z bocznego sektora boiska skutecznie wrzuca i ponownie Marusarz kieruje piłkę do siatki
85’ GOL! - w polu karnym faulowany zawodnik Zakopanego. Pewnym egzekutorem jest Karpiel

Lokomotiv miał szansę odbic sie od strefy zagrozonej spadkiem mając dziś za przeciwnika druzynę znajdującą się bezpośrednio nad nimi. Sztuka ta jednak się nie udała gdyż graczom spod Giewontu udało się cztery razy pokonać bramkarza gospodarzy tracą tylko dwie. Tym samym KS Zakopane może spokojnie przygotowywać się do końcówki sezonu, natomiast Lokomotiv bedzie musiał w najbliższych spotkaniach punktować, ażeby uratować się przed spadkiem. Samo spotkanie było meczem walki z dużą ilością sytuacji. Kotłowało się pod obiema bramkami. Były słupki, poprzeczki i przestrzelone okazje. Czuć było stawkę spotkania. Zawody  trzymały w napięciu do samego końca a ilością szans bramkowych można byłoby obdzielić kilka spotkań i każda z drużyn mogła zejść do szatni z kompletem punktów.

Skalni Zaskale – Lubań II Zapora 2:5 (0:3)

Składy:
Skalni Zaskale: Sowa, Strama S, Truty, Topór, Luberda, Łęczycki, Łukaszczyk, Kasperek, Chorążak J, Sternal, Chorążak K
Rezerwowi: Gacek, Mrugała, Chrobak, Strama K
Lubań II Zapora: Sikora J, Koczór, Leśnicki, Gruszkowski, Czajkowski, Magdziarczyk, Hagowski R, Franczak, Budz Sz, Bałos, Hagowski P
Rezerwowi: Nazarenko, Jazgar, Jandura, Budz D, Sikora M, Ostachowski, Bednarczyk, Sikora Ł, Słowik

20’ GOL! - W zamieszaniu podbramkowym do piłki dopada Magdziarczyk i skutecznie umieszcza ja w bramce Zaskala
27’ GOL! - uderzenie zawodnika Lubania, piłka odbija się od słupka i poprzeczki wypadając w pole. Do futbolówki dobiega Hagowski i z 25 metrów pakuje ja do siatki
35’ – Truty uderza z 30 metrów w boczną siatkę
37’ – Topór uderza z 20 metrów i trafia w poprzeczkę
44’ GOL! - w zamieszaniu podbramkowym skuteczny jest Franczak który strzela gola do szatni
54’ – Łukaszczyk trafia piłką w poprzeczkę
55’ – Luberda uderza wprost w bramkarza
60 – Topór trafia w bramkarza
62’ GOL! - w zamieszaniu podbramkowym najsprytniejszy okazuje się Łukaszczyk i strzela bramkę dla gospodarzy
63’ – Łukaszczyk ponownie uderza piłką w poprzeczkę
70’ GOL! - w polu karnym faulowany jest Truty. Pewnym wykonawcą jedenastki jest Łukaszczyk
85’ GOL! - w zamieszaniu podbramkowym M. Sikora strzela bramkę dla przyjezdnych
90+2’ GOL! - doliczony czas gry, sam na sam wychodzi Hagowski i nie daje szans bramkarzowi.

Pewne zwycięstwo odnieśli piłkarze rezerw Lubania na terenie Skalnych w Zaskalu. Pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando gości którzy schodzili do szatni z przewagą trzech goli. Po przerwie sytuacja się odmieniła i to Zaskale miało więcej z gry doprowadzając do jednobramkowej przewagi Lubania. Goście pewnie kontrolowali sytuacje i w końcówce strzelając dwie bramki wywieźli z Zaskala 3 punkty.

Dunajec Ostrowsko –AP Wisła Czarny Dunajec  0:6  (0:3)

Składy:
Dunajec Ostrowsko: Wcisło, Sral, Budz K, Budz M, Sarna, Targosz, Czubernat, Walkosz, Ludzia, Trebunia, Bigos
Rezerwowi : Kołodziejczyk, Jurkowski, Siepak
AP Wisła Czarny Dunajec: Haberny, Majerczyk, Miętus, Kozak, Madziar M, Krupa, Kamiński A, Kamiński Ksawery, Kamiński Kamil, Zatłoka, Dias Jaramillo Brahiam
Rezerwowi: Madziar W, Kęsek, Kwaśniowski, Rypel, Bryniarski, Pazurkiewicz, Szwajnos

15’ GOL! - Miętus wypuszcza prostopadle K. Kamińskiego i ten sam na sam strzela bramkę
30’ GOL! - Miętus dośrodkowuje, Kozak uderza w poprzeczkę – piłka odbija się od obrońcy i wpada do siatki
42’ GOL! - wybita przez obrońców piłka dochodzi do A. Kamińskiego który uderza pod poprzeczkę
60’ GOL! - Dias zagrywa do Krupy a ten pewnie podwyższa wynik
70’ GOL! - Miętus uderza na bramkę, do odbitej przez bramkarza piłki dobiega Szwajnos i strzela gola
80’ GOL! - indywidualna akcja Szwajnosa który mija rywala i pewnie pokonuje bramkarza.

Dunajec Ostrowsko jest już jedną nogą w B Klasie. W dniu dzisiejszym gospodarze ponieśli kolejną wysoką porażkę i mają bardzo małe szanse na załapanie się do baraży. AP Wisła już w I połowie strzeliła trzy gole a po przerwie dołożyła kolejne bramki.
Mecz całkowicie pod naszą kontrolą – ocenia trener Łukasz Pazurkiewicz. Rywale nie stworzyli żadnej sytuacji a nasz zespół dobrze zareagował na ostatnią wpadkę pewnie zdobywając trzy punkty. Czekamy już na kolejne spotkania.

Przełęcz Łopuszna – Jarmuta Szczawnica 3:1 (1:1)
0:1   Tylniak
1:1   Maciasz J
2:1   Chowaniec W ( rzut karny )
3:1   Maciasz J

Składy:
Przełęcz Łopuszna: Śledziński, Chmielak M, Goleniowski, Chowaniec J, Chmielak A, Chowaniec W, Maciasz J, Kamoń P, Maciasz P, Ligęza, Chowaniec B
Rezerwowi: Chowaniec K, Wróbel H, Klamerus, Głowa
Jarmuta Szczawnica: Truchoń, Magda, Sobula, Buriak, Konopka, Tylniak, Mikołajczyk, Piletsky, Kącik, Kuzmenko, Hemba
Rezerwowi: Chlebek, Styrylski, Paholski

11’ GOL! - po strzale zawodnika Jarmuty obrońcy wybijają piłkę, dobiega do niej Tylniak i z 16 metrów pięknie strzela do bramki
20’ GOL! - zespołowa akcja gospodarzy, piłka trafia do J. Maciasza i ten wykańcza akcję golem
80’ GOL! - w polu karnym faulowany jest Ligęza, do jedenastki podchodzi W. Chowaniec i pewnie strzela
90+3’ GOL! - doliczony czas gry, z rzutu rożnego dośrodkowuje J. Chowaniec. Piłka trafia do J. Maciasza który ustala wynik meczu

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze z Łopusznej. Pokonali oni po wyrównanym meczu Jarmutę Szczawnica która broni się przed spadkiem. Najlepszym zawodnikiem na placu był J. Maciasz strzelec dwóch goli dla gospodarzy.

Wierchy Lasek – GKS Łapsze Niżne  1:1  (1:0)
1:0   Włodarczyk
1:1   Kubasek

Składy:
Wierchy Lasek: Nykaza J, Gał, Truty, Benedyk, Bocheński, Jaróg D, Nykaza R, Trzoniec, Żółtek D, Włodarczyk, Kołodziejczyk
Rezerwowi: Duda, Plewa M, Jaróg M, Plewa G, Krupa
GKS Łapsze Niżne: Jamróz W, Brynczka, Bogaczyk, Fąk G, Jamróz J, Kuruc, Kubasek, Jandura, Chmiel, Szewczyk, Handzel D
Rezerwowi: Dudas, Fąk M, Stanek, Handzel B, Topór

10’ – strzał z dystansu zawodnika Łapsz ale niecelny
12’ – Kubasek w sytuacji sam na sam, ale myli się
15’ – pierwsza akcja gospodarzy ale strzał Benedyka trafia w bramkarza
23’ GOL! – kontra Wierchów i niezawodny Włodarczyk daje prowadzenie gospodarzom
30’ – kolejna dogodna akcja gości ale wynik nie ulega zmianie
45’ – wrzutka z rzutu rożnego, do piłki dochodzi Bogaczyk ale strzela niecelnie głową
47’ GOL! - kiks obrońcy Wierchów i Kubasek doprowadza do remisu
54’ – strzał Plewy z dystansu ale niecelny
72’ – Bogaczyk jest sam na sam z Nykazą ale bramkarz gospodarzy fantastycznie interweniuje

W meczu Wierchów Lasek z GKS-em Łapsze Niżne padł remis. Spotkanie miało wyrównany przebieg i żadna drużyna nie powinna czuć się pokrzywdzona.
Mecz był wyrównany z niewielką przewagą gości mówi grający Prezes Robert Nykaza. Widać było zmęczenie moich zawodników meczami co trzy dni. Wynik uważam za sprawiedliwy.

Orawa Jabłonka – Bór Dębno 3:0  (1:0)
1:0   Brząkała (as. Skoczyk)
2:0   Męderak ( as. Styruła)
3:0   Skoczyk

Składy:
Orawa Jabłonka: Majkut, Szymusiak, Skoczyk, Bełciak M, Kowalik, Brząkała, Męderak, Bełciak D, Smutek, Styruła, Zahora I
Rezerwowi : Krzysiak, Joniak, Fedor S, Gjądła, Bałos, Fedor A, Zahora K, Proszek, Sikora
Bór Dębno: Kozioł, Potoczak, Klamerus, Groński, Kucharski, Iglar, Brynczka, Janeczek, Szlembarski, Guroś M, Dutkiewicz
Rezerwowi: Janczy, Guroś K

11’ – dośrodkowanie D. Bełciaka w pole karne, piłka po główce Męderaka wychodzi za bramkę
18’ – wrzutka z rzutu rożnego Styruły, Brząkała strzela ponad bramką
23’ – strzał z dystansu Styruły mija prawy słupek bramki
27’ – kontratak Orawy po rzucie rożnym, dośrodkowanie Męderaka przejmuje I. Zahora i uderza w poprzeczkę.
30’ – Indywidualna akcja I. Zahory ale jego strzał mija prawy słupek bramki
41’ GOL! - Dośrodkowanie Skoczyka w pole karne z rzutu rożnego, piłka trafia na głowę Brząkały który kieruje ja do siatki
42’ – Strzał zawodnika gości Janeczka sam na sam z bramkarzem wybity przez Majkuta
54’ – dośrodkowanie w pole karne Styruły ale Szymusiak nie dochodzi do uderzenia głową
66’ – Indywidualna akcja Męderaka, strzał mija prawy słupek bramki
74’ GOL! - Podanie prostopadłe Styruły w pole karne odbiera Męderak który umieszcza piłkę w siatce
90+3’ GOL! - Skoczyk z rzutu wolnego ładuje piłkę w prawe okienko bramki gości.

To był niezwykle ważny mecz dla górnego układu tabeli. Obydwie drużyny walczą bowiem o bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Dzisiaj odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo – mówi trener gospodarzy Adrian Ligienza. Graliśmy z drużyną dobrze zorganizowaną i powtarzalną dlatego gratulacje dla trenera Gąsiorka. Najbardziej cieszy mnie, że mieliśmy mecz pod kontrolą. Przeciwnik poza jedną sytuacją „sam na sam” nic więcej nie stworzył. Wielkie gratulacje dla mojej drużyny bo widać że dopiero się rozpędzamy.

Granit Czarna Góra – Czarni Czarny Dunajec  6:0  (3:0)

Składy:
Granit Czarna Góra: Gogola, Kiernoziak Sz, Milon, Sarna M, Gryglak, Kiernoziak K, Sarna P, Sztuczka, Gnida, Waksmański D, Waksmundzki J
Rezerwowi: Michalski, Matoniak, Maryniarczyk D, Wojeński, Maryniarczyk M
Czarni Czarny Dunajec: Marusarz, Wiśniewski, Stopka-Studencki, Madziar, Cikowski, Krzysiak, Zięba, Kulman, Wesołowski, Żuchowski, Bukowski
Rezerwowi: Krupa, Stołowski A, Pająk, Obrochta, Rocha, Toczek, Strączek

7’ GOL! - rzut wolny z lewej strony, zagranie do Milona który z 20 metrów skutecznie strzela po ziemi
14’ GOL! - rzut rożny krótko rozegrany, Sz. Kiernoziak podaje do Milona i ten strzela swojego drugiego gola
30’ – Sztuczka strzela z 30 metrów ale bramkarz broni
32’ GOL! - Milon dogrywa do Sztuczki i gospodarze prowadzą już trzema golami
56’ GOL! - Michalski wychodzi sam na sam i umieszcza piłkę w siatce
75’ GOL! - Sz. Kiernoziak zagrywa wzdłuż pola karnego do Wojeńskiego i ten z 5 metrów strzela gola
78’ GOL! - Milon zagrywa wzdłuż bramki i wynik strzałem z najbliższej odległości ustala wynik D. Maryniarczyk

Granit odniósł dziś pewne zwycięstwo z sąsiadami ligowej tabeli Czarnymi. Pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando gospodarzy którzy panowali na boisku i schodzili do szatni strzelając trzy gole. Druga połowa nie była inna, Granit nadal strzelał bramki a licznik zakończył się na sześciu golach.