05.02.2024 | Czytano: 3312

Trzy asysty Wronki i ból głowy Kalabera

Od czwartku polscy hokeiści zagrają w turnieju prekwalifikacji olimpijskich, a dzisiaj zmierzyli się w sprawdzianie z Koreą Płd.


 
Selekcjoner biało –czerwonych Robert Kalaber ma ból głowy. Z awizowanego składu musiało dojść do korekt z powodu urazów. Nie ma w składzie Arkadiusza Kostka. Tomas Fuczik, otrzymał nominację, bo liczono, że będzie miał nasze obywatelstwo, ale nadal czeka na podpis prezydenta. W dodatku John Murray  ma uraz ręki i do Davida Zabolotnego dołączył Maciej Miarka i Mikołaj Szczepkowski. Brakuje również Alana Łyszczarczyka  i Macieja Kruczka. W ostatniej chwili wypadł ze składu Filip Starzyński.
 
Koreańczycy mieli udany początek, strzelali z każdej pozycji, jakby chcieli sprawdzić dyspozycję Miarki. Nadziali się jednak na dwójkową kontrę. Dziubiński oszukał obrońców i zagrał do Jeziorskiego, a ten w reprezentacji kraju jest niezwykle skuteczny, więc bezbłędnie wykończył akcję. Chwilę później biało –czerwoni wykorzystali liczebną przewagę. Wronka zagrał na drugi słupek, a Pasiut znalazł lukę między bramkarzem a bliższym słupkiem. Wychowanek krynickiego hokeja po raz drugi wpakował krążek do bramki, po kapitalnym dograniu na drugi słupek Wronki. Za moment Dziubiński przechwycił krążek w tercji ataku i na raty wpakował go do siatki, chociaż  sędziowie nie byli pewni i musieli to sprawdzić na wideo. Festiwal strzelecki biało -czerwonych był kontynuowany. Krężołek wpisał się na listę strzelców, dobijając strzał Horzelskiego.  
 
W drugiej tercji  nie widzieliśmy gola. Były sytuacje i to z obu stron, ale zabrakło skuteczności. W polskiej bramce  Miarkę zastąpił Zabolotny i popisał się kilkoma udanymi interwencjami. Polacy nie potrafili też wykorzystać liczebnej przewagi. Za to taką okazję zamienili na bramkę na początku trzeciej odsłony. Kolejny raz po przepięknej asyście Wronki zza bramki. Fraszko ulokował krążek     pod poprzeczką.
 
 Polska – Korea Południowa 6:0 (5:0, 0:0, 1:0)
1:0 Jeziorski – Dziubiński - Kolusz (3:45)
2:0 Pasiut – Wronka – Fraszko (9:21 w przewadze)
3:0 Pasiut – Wronka – Fraszko  (15:15)
4:0 Dziubiński (17:00)
5:0 Krężołek – Horzelski – Zieliński (17:15)
6:0 Fraszko – Wronka – Pasiut (42:40 w przewadze)
Polska: Miarka (20:00 Zabolotny) - Wajda, Górny, Fraszko, Pasiut, Wronka - Ciura, Jaśkiewicz, Paś, Wałęga, Zygmunt - Wanacki, Dronia, Kolusz, Dziubiński, Jeziorski - Zieliński, Horzelski, Krężołek, Galant, Michalski. Trener Robert Kalaber.
 
Stefan Leśniowski
Foto PZHL FB
 

Komentarze

reklama