03.12.2023 | Czytano: 1530

MHL/CLJ. Na tarczy

Przed tygodniem młode „Szarotki” pewnie pokonały gdańszczan 7:2. Wyjazd nad morze zakończył się porażką.

Pierwsza tercja wyrównana, o czym może świadczyć identyczna ilość strzałów na bramkę, po 13. Jednak skuteczniejsi byli miejscowi, którzy po 20 minutach schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką. Górale takiej straty nie odrobili, mimo iż mieli ku temu okazje. Nie wykorzystali liczebnych przewag, a po wycofaniu bramkarza w końcówce meczu stracili gola.

Tym samym podopieczni Markku Kylionen wracają z północy kraju na tarczy. Wczoraj nie sprostali toruńskim hokeistom.

Fudeko Gas Gdańsk  - MMKS Podhale Nowy Targ 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
1:0 Płastinin – Vitek – Lehmann (11:08)
1:1 Bury – Szlembarski – Bochnak (11:49)
2:1 Bondarenka – Stańczyk – Laskowski (15:12)
3:1 Stańczyk – Wala (58:53 do pustej)
Fudeko: Petrzilka – Wala, M. Tuszkowski, Stańczyk, Laskowski, Bondarenka – Lehmann, Pulver, Misiuk, Vitek, Płastinin – Żurawski, Szulga, Furman, Fruszek, A. Tuszkowski – Leśniak, Połczyński, Piwowarski, Guczek,  Krawcow. Trener Josef Vitek.
MMKS Podhale: Zając – Szlembarski, Bryniarski, Bochnak, K. Malasiński, Grebeniuk – Bury, Wikar,  J. Malasiński, Długopolski, Valtonen -  Pudzisz, Sergiienko. Trener Markku Kylionen.