22.11.2023 | Czytano: 2394

THL. Krakowiacy i górale

W piątek, 24 listopada odbędzie się 21. kolejka TAURON Hokej Ligi. W hicie GKS Katowice, który powraca do ligowej rywalizacji po świetnym starcie w półfinale Pucharu Kontynentalnego, zmierzy się z wiceliderem Re-Plast Unią Oświęcim. 
Bardzo ciekawie z punktu widzenia kibiców „Szarotek” zapowiadają się dwie konfrontacje tej drużyny. W piątek pod Wawelem z Cracovią, dwa dni później u siebie z JKH Jastrzębie.  Unia ma za sobą zaskakującą porażkę z PZU Podhalem Nowy Targ. W niedzielę „Szarotki” wygrały 6:2 i kibice liczą, że ich ulubieńcy nie zejdą z zwycięskiej ścieżki. Tym bardziej, iż „Pasy” w tym sezonie nic są tak groźne jak w ostatnich latach. Podobnie jak Podhale nie dostały się do Pucharu Polski. W tabeli dzieli ich nieznaczna różnica punktów. Nie będzie to hit na miarę dawnych lat, ale zawsze spotkania górali z krakowianami mają swoją otoczkę.
 
W piątek o godz. 18 na lodowisku w Oświęcimiu gospodarze zagrają z GKS Katowice, który w tym sezonie imponuje formą. Drużyna prowadzona przez Jacka Płachtę zdecydowanie prowadzi w tabeli, mając na koncie 17 zwycięstw z rzędu. Katowiczanie, którzy wciąż są niepokonani w lidze, mają za sobą bardzo dobry występ w turnieju półfinałowym Pucharu Kontynentalnego. W miniony weekend mistrzowie Polski wygrali grupę F w Cortina d’Ampezzo. We Włoszech katowiczanie pokonali węgierski Ferencvarosi TC 5:4, SG Cortina 8:0 oraz po dogrywce z duńskim Herning Blue Fox 2:3. 
 
Z kolei w Jastrzębiu-Zdroju gospodarze zagrają z Zagłębiem. Drużyna spod czeskiej granicy przeżywa ostatnio kryzys, bo przegrała z niżej notowanymi rywalami, z Sanokiem i KH Energa.
 
W ostatnim piątkowym  meczu Marma Ciarko STS podejmie Stalowe Pierniki, które są faworytami tej konfrontacji. We wtorek zespół z grodu Kopernika przegrał minimalnie z GKS Tychy 0:1, a wcześniej pokonał aż 8:4 JKH.
 
W niedzielę, 26 listopada odbędzie się 22. kolejka TAURON Hokej Ligi. Tyszanie podejmą Unię (17:00), GieKSa Cracovię (17:00), Zagłębie zmierzy się z Marmą Ciarko (18:00), a Podhale zagra z JKH (18:00). 
 
Mecze będą transmitowane na żywo na platformie polskihokej.tv. Aktualności, skróty oraz materiały wideo będą publikowane na oficjalnej stronie www.polskihokej.eu.
 
sles
 

Komentarzereklama