19.11.2023 | Czytano: 1940

THLK. Bez serca (+zdjęcia)

AKTUALIZACJA (zdjęcia) Hokeistki Podhala w kolejnym ligowym meczu podejmowały Kojotki Naprzód Janów.

Janowianki to w tej chwili główny kandydat do mistrzostwa Polski. Chcą przełamać hegemonię bytomskiej Polonii. Jak na razie idą w lidze jak burza. Nikogo nie oszczędzają.   Po wzmocnieniach  jeszcze nie przegrały meczu. Wszystkie rywalki odprawiały z potężnym bagażem bramek. Nie miały też litości dla nowotarżanek. Te  przez 9 minut nie pozwoliły się trafić. W pierwszej tercji tylko dwa razy przyjezdne lokowały krążek w bramce strzeżonej przez Furtak. Po przerwie pretendentki do tytułu już się rozhulały i aż sześć razy zmusiły golkiperkę Podhala do wyjęcia krążka z bramki.  Były  bez serca, chociaż… pozwoliły rywalkom na dwa trafienia. Tak to rozeźliło liderki, że w końcówce zdobyły dwa gole grając w osłabieniu.

MMKS Podhale Nowy Targ – Kojotki Naprzód Janów 2:11  (0:2, 0:6, 2:3)
0:1 Zakrzewska – Jankowska (8:31)
0:2 Jankowska – Zakrzewska (12:54)
0:3 Wieczorek (24:40)
0:4 Wieczorek (28:31)
0:5 Zakrzewska – Huchel (29:25 w przewadze)
0:6 Pawlok –Palion (35:00)
0:7 Wieczorek (35:30)
0:8 Wieczorek – Churas (37:57 w przewadze)
0:9 Jankowska – Bulas (52:31)
1:9 Węgrzyniak – Leśnicka (56:59)
2:9 Rokicka (58:17)
2:10 Wieczorek – Churas (58:38 w osłabieniu)
2:11 Zakrzewska – Bulas (59:48 w osłabieniu)
Podhale: Furtak  – Jaszczyk, M. Nosal, Mroszczak, Szopińska, Węgrzyniak -  Maciaś Paprocka, Sienka, Leśniowska, Leśnicka, Pierwoła – Rokicka, Kondraszowa, Dzięciołowska. Trener Jacek Szopiński.
Kojotki: Koszyk  (29:25 Panol) – Piątek, Wieczorek, Churas, Kobelis Szostakowska, Wencel – Bulas, Jankowska, Zakrzewska, Huchel, Palion – Pawlok, Wesołek, Malinowska, Figiel, Maciołek – Wróbel.