18.11.2023 | Czytano: 2806

Zmarł Zenon Hajduga i Szymon Urbańczyk

Dzisiaj, w sobotę 18 listopada odeszli Zenon Hajduga oraz Szymon Urbańczyk. Łączymy się w bólu z rodzinami zmarłych i składamy najszczersze kondolencje. 
Zenon Hajduga to prawdziwa legenda polskiego hokeja. Był nie tylko trenerem, ale tez kluczowym działaczem dla rozwoju dyscypliny. W latach 2000-2008 przez dwie kadencje sprawował stanowisko prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Był również członkiem rady nadzorczej Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz członkiem zarządu Fundacji Kształcenia i Dokształcania Trenerów Polskich Związków Sportowych. Za zasługi w działalności na rzecz rozwoju kultury fizycznej i sportu został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi. Zmarł w wieku 89 lat. 
 
Szymon Urbańczyk był zawodnikiem grającym na obronie. Na przestrzeni lat grał w Unii Oświęcim, GKSie Katowice, drużynie Naprzód Janów czy Zagłębiu Sosnowiec. Jako junior dwukrotnie reprezentował kraj w mistrzostwach świata. Po zakończeniu kariery sportowej trenował innych graczy oraz stał się sędzią hokejowym. Zmarł w wieku 34 lat. 
 

Komentarzereklama