07.04.2010 | Czytano: 1256

Specjalista pięciu setów

W Łomży (młodzicy) i Brzegu Dolnym (juniorzy) odbyły się trzecie ogólnopolskie turnieje kwalifikacyjne w tenisie stołowym. W młodzikach udany występ należy odnotować Damianowi Magulskiemu, reprezentantowi Gorców Nowy Targ.

Nowotarżanin rozpoczął grę w kategorii pierwszej i w grupie eliminacyjnej zajął drugie miejsce. Można o nim powiedzieć, iż był specjalistą od pięciu setów. Trzy pojedynki rozstrzygnął w ten sposób, odprawiając Sebastiana Barana (Mysłowice), Macieja Łuczyka (AZS Wrocław) i Igora Misztala (Rawa Mazowiecka). Uległ 0:3 Aleksandrowi Wereckiemu z Piaseczna. W turnieju głównym trafił na Macieja Kleinschmidta (Sierakowice) i również pokonał go po pięciosetowym boju. Niezwykle ekscytujące i dramatyczne były dwa ostatnie sety. Nowotarżanin prowadził 2:1, lecz w czwartą partię przegrał do jedenastu. Decydujący set również zakończył się na przewagi. Tym razem do jedenastu wygrał nowotarżanin. Kolejnej rundy Damian już nie przeszedł. Zbyt wysoko zawiesił mu poprzeczkę Adrian Dugiel (Śnieżnik Stronie Śląskie), późniejszy triumfator turnieju. Nowotarżanin klasyfikowany został na miejscach 5-8, ale awansował w rankingu PZTS na siódmą pozycję.

Mniej powodów do radości dostarczyli juniorzy. Ich zadaniem było zakwalifikowanie się do szesnastki. Niestety nie udało się to zrealizować. Dwóch startowało w Brzegu Dolnym. Mikołaj Kierski rozpoczął gry w pierwszej kategorii i w grupie eliminacyjnej nie wygrał meczu. Zajął ostatnie miejsce. Za mocny dla niego był Jakub Dorociński (Odra Głoska) przegrywając 1:3, Artur Białek (Białystok) 0:3, Przemysław Sałaciński (Spójnia Warszawa) 1:3 i Dariusz Burger (Strzelin) 2:3.

W kategorii drugiej występował Jakub Czyszczoń i w grupie uplasował się na drugiej pozycji. Trzy pojedynki rozstrzygnął na swoją korzyść, w tym dwa do zera, z Piotrem Chrostowskim (Kleszczów) i Damianem Królem (Kielce). W czterech setach rozprawił się z Bartoszem Jermilianowiczem (Werzbęcin) i w tyluż partiach uległ Kamilowi Puchalskiemu (Białystok). W turnieju dodatkowym nie sprostał Rafałowi Dworakowskiemu (Odra Głoska) w pięciu setach, a grając od tyłu drabinki zwyciężył Bartłomieja Boreta (Pogoń Siedlce) 3:1 i sklasyfikowany został na 22. miejscu.

Dwie pozycje wyżej znalazł się Mikołaj Kierski, który turniej dodatkowy rozpoczął od zwycięstwa nad Tomaszem Gałązką (Nysa) 3:0, lecz w kolejnej potyczce uznał wyższość Bartosza Kustro (Wysokie Maz.) 0:3.