06.04.2010 | Czytano: 1280

Bieg śladami niedźwiedzia

Pomimo zapowiedzi prognostyków pogody o nagłym załamaniu aury, liczne grono sympatyków gorczańskiej przygody wybrało się na tradycyjne 46 zawody o „Puchar Polan Gorczańskich” na Polanie Walusiowej. Pogoda była na tyle łaskawa, że tylko rosiło a przecież to góralom „nie wadzi coby się w góraf spotkać”.

Organizatorzy postanowili iż 46 Zawody o Puchar Polan połączą się z II Gorczańskim „Biegiem Śladami Niedźwiedzia” ze względu na brak śniegu. Wszyscy to zaakceptowali. Trasę wytyczono na odcinku bezpiecznym dla uczestników około (1500 metrów długości) wokół Bukowiny Waksmundzkiej (1115 m. n.p.m.) Startowało ponad 50 uczestników z których ukończyło 49 w tym 13 kobiet.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów tradycyjnie czuwali sędziowie z Podhalańskiego Podokręgu Narciarskiego w Nowym Targu St. Łapsa, W. Batkiewicz i B. Dettloff oraz organizatorzy zawodów Powiatowe Centrum Kultury i „Ludzie Gór” (B. Dettloff, A. Dudek, J. Harmułowicz) wspólnie z zabezpieczeniem logistycznym, które zapewnili: Stanisław Rekrucki, Maria Rejczak – „Bodziana”, Celina Zientara, Jan Jasierski i tradycyjnie „Ludzie Gór”.

Najlepsi zawodnicy II Gorczańskiego „Biegu Śladami Niedzwiedzia” zostali uhonorowani przez władze Starostwa Nowotarskiego p. Macieja Jachymiaka oraz Rady Miejskiej Lesława Mikołajskiego w Towarzystwie pięknych sędzin.

Należy podkreślić sportowy akcent tego górskiego spotkania, bo wszyscy w tym marszobiegu wystartowali (zawodnicy, sędziowie, dziennikarze i organizatorzy).

Wyniki Techniczne
Grupa I (0 - 20) lat – nie było

Grupa II (20-30) lat
1 msc. Piotr Garbacz – Waksmund

Grupa III (30-40) lat
1 msc. Szymon Węgrzyn – N. Targ
2 msc. Arkadiusz Dudek – N. Targ
3 msc. Paweł Żmuda – N. Targ

Grupa IV (40-50) lat
1 msc. Jan Komperda – N. Targ
2 msc. Maciej Jachymiak – N. Targ
3 msc. Stanisław Rejczak – N. Targ

Grupa V (40-50) lat
1 msc. Andrzej Pyzowski – N. Targ
2 msc. Piotr Jaskierski – N. Targ
3 msc. Stanisław Cyrwus – Waksmund

Grupa VI (60 i wyżej)
1 msc. Jan Bylina – N. Targ
2 msc. Adam Dudek – N. Targ
3 msc Bronisław Bryja – Waksmund

Ponad 70 lat
1 msc. Józef Podkanowicz – N. Targ


Grupa Kobiet:
1 msc. – Celina Zientara – N. Targ
2 msc. – Jadwiga Frankiewicz – N. Targ
3 msc. – Majka Kalisz – N. Targ
4 msc. – Maria Rejczak – N. Targ
5 msc. – Celina – Siwecka – Fryźlewicz – Cisoń Nowy Targ
6 msc. – Maria Podkanowicz – Nowy Targ
7 msc. – Maria Rekucka – Nowy Targ
8 msc. – Maria Waluś – Polankowa
9 msc. – Justyna Waluś – Polankowa

Organizatorzy pragną podziękować za pomoc w organizacji zawodów B. Dettloffowi, St. Rekruckiemu, W. Batkiewiczowi, J. Harmułowiczowi, St. Łapsie i wszystkim, którzy traktują czas wolny na tradycyjny spacer.

Przygotował Adam Dudek

Reklama

Komentarze

reklama