22.10.2023 | Czytano: 4012

Klasa Okręgowa: Trzy gole w doliczonym czasie gry! (+ zdjęcia)

Tak intensywnego przebiegu zdarzeń w doliczonym czasie gry nie ogląda się zbyt często. W Rabie Wyżnej gospodarze wymieniali się ciosami z Lubaniem do ostatniej sekundy. Coraz lepiej na własnym terenie radzi sobie Turbacz. Niestety passa zespołu z Mszany Dolnej zostaje podtrzymana kosztem Babiej Góry.

Jordan Jordanów – LKS Jodłownik 6:3 (3:1)
0:1 Bartosz 18 z rzutu wolnego
1:1 Wójciak 29
2:1 Gancarczyk 32
3:1 Porębski (Wójciak) 35 głową po rzucie rożnym
3:2 M. Piechówka 68
4:2 Porębski 70
5:2 Gancarczyk 72
6:2 K. Radoń 81
6:3 M. Piechówka 86
Jordan: Nosidlak – G. Tyrpa, Ryś (88 M. Stasik), Dziadkowiec (88 Gorczyca), Wójciak (73 Samek), Gancarczyk (82 Brzana), Jochymek (82 P. Stasik), J. Bachul, P. Bachul, Porębski (73 K. Radoń), Moskalski
Jodłownik: Wasilewski – Drożdż, K. Piechówka, M. Piechówka, Górka, Sewiło, Węgrzyn, F. Piechówka, Śliwa, Bartosz, Słowikowski

Goście ruszyli odważnie, stwarzając sytuacje bramkowe i to właśnie oni rozpoczęli strzelanie na boisku w Jordanowie. Lider szybko ocknął się i do przerwy zaaplikował przeciwnikom, aż trzy gole! W drugiej odsłonie zawodnicy Jordana podwoili dorobek strzelecki, wykorzystując wypracowane okazje sam na sam.

Momenty były:
7 – K. Piechówka z półwoleja minimalnie obok słupka!
9 – Z dystansu kropnął M. Piechówka. Futbolówka przekoziołkowała tuż obok lewego pręta bramki.
18 – GOL 0:1! Rzut wolny dla gości w okolicy 25 metra od bramki. Bartosz uderza idealnie nad murem, kierując futbolówkę w prawy górny róg bramki.
29 – GOL 1:1! Piękna bramka w wykonaniu Wójciaka! Pomocnik Jordana schodzi na lewą nogę, a jego atomowe uderzenie odbija się od poprzeczki i wpada do sieci.
32 – GOL 2:1! Gancarczyk urywa się lewą stroną boiska. Dwa proste zwody zakończone celnym uderzeniem w długi róg dają prowadzenie gospodarzom!
34 – Sam na sam Jochymka, nogą na korner wybija golkiper Jodłownika.
35 – GOL 3:1! Rzut rożny dla Jordana wykonuje Wójciak. Dośrodkowanie na bliższym słupku, mocną główką zamyka Porębski.
43 – Dośrodkowanie z najbliższej odległości uderzeniem głową zamykał Porębski. Niesamowita interwencja Wasilewskiego ratuje gości przed stratą gola.
68 – GOL 3:2! Niesygnalizowany płaski strzał M. Piechówki odbija się od prawego słupka i wtacza do bramki.
70 – GOL 4:2! Po otrzymaniu prostopadłego podania, obrońcom urywa się Porębski. Sam na sam z bramkarzem wykończone mierzonym uderzeniem.
72 – GOL 5:2! Kolejne podanie z głębi pola stawia zawodnika Jordana w klarownej sytuacji. Z zimną krwią do siatki trafia Gancarczyk.
81 – GOL 6:2! Mocnym akcentem na murawie melduje się K. Radoń. Rezerwowy po samotnym rajdzie od połowy boiska wykańcza jeden na jeden z Wasilewskim.
86 – GOL 6:3! W polu karnym, M. Piechówka precyzyjnie uderza do sieci przy lewym słupku.

Wiatr Ludźmierz – Huragan Waksmund 1:3 (1:1)
0:1 Kolasa 3
1:1 Kupka 15
1:2 R. Antolak (Kolasa) 77
1:3 Kolasa (Chowaniec) 88
Wiatr: Ciszek – Szatanik (81 Bolkowski), Stopiak (80 Ziemianek), Luberda, Siuta, Rozmus, Kupka (81 P. Hrapkowicz), Ł. Hrapkowicz, Siaśkiewicz, Karwaczka, Żółtek
Huragan: G. Antolak – Mlak, Stawicki (84 Urbaś), Mucha, Jurzec, Mroszczak (60 Chmielak), Nogueira, Wyrostek, Chowaniec, R. Antolak, Kolasa

W pierwszej odsłonie obie drużyny wymieniły się uprzejmościami, prezentując rywalowi bramkę. Po przerwie większą czujność w szeregach obronnych zachował Huragan, który po golach R. Antolaka i Kolasy, wywozi komplet punktów z Ludźmierza.

Momenty były:
3 – GOL 0:1! Nieporozumienie obrońców z Ciszkiem wykorzystuje Kolasa. Piłka mija zawodników Wiatru, a snajper Huraganu z bliska kieruje ją do pustej bramki.
10 – R. Antolak z szesnastego metra uderza na bramkę. Ciszek paruje przed siebie, a następnie kapitalnie blokuje dobitkę Kolasy.
15 – GOL 1:1! Błąd golkipera Huraganu daje remis gospodarzom. G. Antolak przy próbie dalekiego wybicia uderza w blokującego Kupkę. Futbolówka odbija się od nogi ofensora i wtacza do sieci.
28 – Na prawej stronie miejsce i czas na uderzenie miał Kupka. Próba z narożnika szesnastki mija dalszy słupek w niewielkiej odległości.
33 – Do bezpańskiej piłki na 35 metrze doskakuje Karwaczka. Soczyste uderzenie z prostego podbicia mija minimalnie prawy pręt bramki.
35 – Nogueira z wyczuciem zagrywa między obrońcami na 5 metr. Zamykający akcję Chowaniec nie trafia jednak w piłkę.
37 – Kupka wygrywa pojedynek z obrońcą blisko linii końcowej. Strzał z ostrego kąta intuicyjnie na korner paruje G. Antolak.
77 – GOL 1:2! Krzyżowe podanie Stawickiego trafia na lewą stronę pola karnego do Kolasy. Ten rozejrzał się i przytomnie wyłożył na drugą stronę do R. Antolaka. Techniczne uderzenie grającego trenera Huraganu ląduje w prawym górnym rogu bramki.
88 – GOL 1:3! Podanie od obrony na 40 metrze głową przedłuża Chowaniec. W efekcie sam na sam wychodzi Kolasa, który dokładnym strzałem w lewy dolny róg ustala wynik spotkania.

Orkan Raba Wyżna – Lubań Tylmanowa 3:4 (0:2)
0:1 Adamczyk (H. Michałczak) 22
0:2 Ziemianek 28 głową po rzucie wolnym
0:3 Kurnyta (Gołdyn) 49 głową
1:3 Sz. Możdżeń 68
2:3 Sz. Możdżeń 90+2 z rzutu wolnego
3:3 Worwa 90+3
3:4 Adamczyk (H. Michałczak) 90+4
Orkan: D. Możdżeń – R. Możdżeń, Firek (53 Sawina), Borzęcki (65 Sz. Możdżeń), Saleh, Worwa, Pałasz, Polak, Trybuła, Filipek, Woś
Lubań: Zep – Ziemianek, Lizoń, Świtecki (65 Bodziarczyk), D. Michałczak, Kurnyta, Adamczyk, H. Michałczak, Gołdyn., Kwit (55 Noworolnik), Matyszok (73 Zacher)

Lubań mógł pokusić się o bardziej okazałą zaliczkę bramkową przy zejściu do szatni. Goście nie wykorzystali w pierwszej odsłonie rzutu karnego i kilku świetnych sytuacji. Przez to w samej końcówce spotkania mieliśmy prawdziwy rollercoaster nastrojów. W doliczonym czasie gry, rabianie zdołali wyrównać, by w ostatniej akcji spotkania stracić gola, a tym samym cenny punkt.

Momenty były:
20 – NK – Faulowany w polu karnym Orkana zostaje D. Michałczak. Sam poszkodowany podchodzi do jedenastki ale uderza wysoko ponad bramką!
22 – GOL 0:1! Po prostopadłym podaniu sam na sam wychodzi Adamczyk. Napastnik Lubania mija D. Możdżenia i bez problemu pakuje futbolówkę do pustej bramki.
28 – GOL 0:2! Rzut wolny na prawej stronie wykonuje H. Michałczak. Centra w szesnastkę mija wszystkich zawodników zmierzając w lewy górny róg bramki. Po ofiarnej robinsonadzie D. Możdżenia, niepilnowany Ziemianek dobija strzałem z głowy.
33 – Gołdyn wychodzi na pozycję lewą flanką. Pomocnik gości po pokonaniu kilkunastu metrów przytomnie odgrywa na drugą stronę do Kurnyty. Ten nawija obrońcę i uderza w kierunku bramki. Po interwencji golkipera, futbolówka odbija się od poprzeczki i wychodzi poza plac gry.
49 – GOL 0:3! Po rzucie wolnym, na lewej stronie centrę w środek piątki posyła Gołdyn. Pozycję z obrońcą wygrywa Kurnyta i strzałem z głowy pokonuje D. Możdżenia.
68 – GOL 1:3! Fatalne rozegranie od własnej bramki po stronie przyjezdnych. W efekcie po wyłuskaniu futbolówki na dziesiątym metrze, Sz. Możdżeń uderza z bliska w długi róg.
74 – Adamczyk przegrywa sytuację sam na sam z D. Możdżeniem.
89 – Dobre dośrodkowanie Sz. Możdżenia z rzutu wolnego. Na dalszym słupku minimalnie obok celu główkował Polak.
90 – Kontra Lubania. Po zgraniu od Adamczyka, świetną okazję miał Zacher. Ofiarny blok Trybuły zapobiega stracie gola.
90+2 – GOL 2:3! Robi się naprawdę gorąco. Za sprawą uderzenia Sz. Możdżenia z rzutu wolnego, gospodarze łapią kontakt!
90+3 – GOL 3:3! Worwa na przedpolu wygrywa przebitkę z Zepem. Ofensor Orkana wybiega przed obrońcę i na wślizgu kieruje piłkę do sieci.
90+4 – GOL 3:4! Niesamowita końcówka tego meczu! Zagranie na prawo do Adamczyka, który z zimną krwią uderza w krótki róg!

Turbacz Mszana Dolna – Babia Góra Lipnica Wielka 4:2 (4:0)
1:0 P. Lach (Psutka) 4 głową
2:0 Dziadkowiec (Psutka) 7
3:0 Dziadkowiec (Psutka) 11
4:0 Dziadkowiec (Mizera) 33 głową po rzucie rożnym
4:1 Da Silva 88
4:2 Niverton 90
Turbacz: T. Potaczek – P. Potaczek, G. Szynalik, Majchrzak, Mizera, P. Lach, Wacławik (75 Haras), Psutka (65 Kubowicz), M. Szynalik (65 Żmuda), Zięba (55 Gniecki), Dziadkowiec (75 Kowalczyk)
Babia Góra: Rudyk – T. Lach, Winiarczyk, Śliwiński, Soares (80 Niverton), W. Szczerba, Urban, Da Silva, Kucharski, A. Szczerba, Stopiak (46 Wontorczyk), Bierówka (80 Orawiec)

Gospodarze szybko wybili z głowy lipniczanom myśli o punktach. Goście przespali początek meczu, honorowe trafienia zdobywając w ostatnich minutach pojedynku.

Jak padały bramki:
4 – GOL 1:0! Rajd Psutki prawym skrzydłem. Dośrodkowanie na raty uderzeniem z głowy zamyka Lach.
7 – GOL 2:0! Ładna wymiana podań po stronie gospodarzy. W końcowej fazie akcji, Dziadkowiec huknął idealnie w długi róg.
11 – GOL 3:0! Nokaut w Mszanie Dolnej. Kolejna ofensywna akcja Psutki z bardzo dokładnym dograniem, które kończy Dziadkowiec.
33 – GOL 4:0! Wyćwiczone rozegranie rzutu rożnego przez Turbacz. Mizera dokładnie na głowę Dziadkowca, który ściąga pajęczynę z okienka bramki.
88 – GOL 4:1! Po akcji rozprowadzonej lewą flanką, dośrodkowanie na gola zamienia Da Silva.
90 – GOL 4:2! Błąd defensywy Turbacza skutkuje drugim trafieniem dla lipniczan. W sytuacji sam na sam nie pomylił się Niverton.

Zawrat Bukowina Tatrzańska - AKS Ujanowice - spotkanie przełożone na inny termin 

Krzysztof Kościelniak 

Komentarze

Tabela - Klasa A

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Lubań Maniowy - Zapora Kluszkowce II 8 24
2. Orawa Jabłonka 7 19
3. Bór Dębno 8 18
4. AP Wisła Czarny Dunajec 8 15
5. Przełęcz Łopuszna 8 14
6. Czarni Czarny Dunajec 8 10
7. Wierchy Lasek 8 10
8. Zakopane 8 10
9. Skalni Zaskale 8 9
10. Granit Czarna Góra 8 8
11. GKS Łapsze Niżne 8 7
12. Dunajec Ostrowsko 8 6
13. Lokomotiv Chabówka 7 5
14. Jarmuta Szczawnica 8 4
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama