25.09.2023 | Czytano: 1951

Polska Organizacja Turystyczna będzie promować Polskę przy okazji meczów hokejowych (+zdjęcia)

Polska Organizacja Turystyczna zawarła umowę z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie. Okazją do promocji atrakcyjności turystycznej Polski za granicą będą występy drużyny TAURON Metropolia Silesia w EWHL (European Women’s Hockey League), która w weekend udanie zainaugurowała rozgrywki.

W poniedziałek w Izbie Pamięci Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki,  Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Polskiego Związku Hokeja na Lodzie opowiedzieli o rozpoczętej współpracy.

Szeroki wachlarz możliwości promocyjnych przez sport

Wydarzenia sportowe i wizerunek sportowców to szeroki wachlarz możliwości promocyjnych, które pozwalają dotrzeć do kibiców i turystów na wiele sposobów – nie tylko podczas meczu, ale również poprzez relacje i komunikaty w mediach przed jego rozpoczęciem oraz po zakończeniu. – Promowanie turystyczne Polski poprzez zawodników i reprezentacje hokeja na lodzie to ważny element dalszego budowania popularności tej dyscypliny. Stwarza to dodatkowe możliwości wsparcia hokeja na lodzie przez następne lata, co w połączeniu z sukcesami sportowymi, działaniami środowiska i PZHL pozwoli hokejowi na lodzie na stałe pozostać w gronie ulubionych dyscyplin Polaków – mówił podczas konferencji w Nowym Targu Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Wzbudzanie silnych emocji 

Poprzez wzbudzanie niezwykle silnych emocji sport stanowi znakomity nośnik przekazu medialnego oraz narzędzie promocyjne. – Obserwowane przez tysiące widzów zmagania drużyn dają duże możliwości do tego, aby zaprezentować Polskę piękną, z bogatą historią, tradycją, dziedzictwem, rozwiniętą infrastrukturą, oferującą wysoką jakość i standardy usług w korzystnej cenie, a przede wszystkim gościnną. Wierzę, że projekt promujący nasz kraj poprzez hasło i portal „Poland.Travel” zintensyfikuje nasze dotychczasowe działania i z jednej strony przyczyni się do finalizacji trudnego procesu odbudowy turystyki przyjazdowej, a z drugiej wpłynie na wzrost pozycji oraz roli państwa na arenie międzynarodowej – zaznaczał Marcin Różycki, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Reprezentacja będzie coraz silniejsza 

Podstawą rozpoczętej współpracy POT z PZHL są występy drużyny TAURON Metropolia Silesia w EWHL. W weekend na inaugurację rozgrywek, reprezentacja Polski kobiet, która występuje w Europejskiej Lidze Hokeja Kobiet pod szyldem TAURON Metropolia Silesia, rozegrała dwumecz z włoską drużyną EVB Eagles South Tyrol. W katowickiej Satelicie podopieczne Zbigniewa Wróbla dwukrotnie pokonały rywalki - w sobotę 4:2, a w niedzielę 4:3. - W EWHL Polki rywalizują z topowymi europejskimi zespołami. W ten sposób nasza kadra narodowa nabiera doświadczenia, rozwija się i rośnie w siłę – mówiła Marta Zawadzka, wiceprezes PZHL, członek zarządu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF).

Kolejna ważna umowa polskiego hokeja

– Cieszy mnie to, że z polskim hokejem związał się kolejny bardzo ważny partner. Dyscyplina rozwija się sportowo i marketingowo. W tym roku męska reprezentacja awansowała do mistrzostw świata elity i w 2024 roku zagra z najlepszymi drużynami globu w Czechach. Hokejowe Orlice również osiągają coraz lepsze wyniki; w kwietniu w IIHF Mistrzostwach Świata Dywizji IB Kobiet zajęły drugie miejsce – podkreślał Mirosław Minkina, prezes PZHL.

Polka w drużynie gwiazd EWHL

Drużyna TAURON Metropolia Silesia zadebiutowała w rozgrywkach European Women's Hockey League w sezonie 2019/2020. Wtedy też do drużyny gwiazd ligi EWHL została wybrana Karolina Późniewska, napastniczka Metropolii.

Komentarze

reklama