24.09.2023 | Czytano: 1466

MHL/CLJ. Poprawić skuteczność

W Młodzieżowej Hokej Lidze wystartowało piętnaście zespołów. Ilość może cieszyć, ale już do jakości trzeba mieć dużo zastrzeżeń.


 
Za nami większość zespołów jest po sześciu rozegranych spotkaniach i już wiemy, że rozgrywki będą to specyficzne. Oprócz zespołów posiadających w miarę wyrównane składy i spore aspiracje, grają takie, które powinny rywalizować w swoich kategoriach wiekowych. Rezultaty dwucyfrowe są na porządku, ale jakie! Fabrykanci, którzy swoje mecze rozgrywają w Zgierzu na inaugurację przegrali z Polonią 0:17.
 
Do rozgrywek zgłoszono SMS Bytom, drużynę złożona z licealistów. Chłopacy ci na inaugurację przegrali 1:18 z Cracovią i 0:24 z Oświęcimiem. Jakie korzyści z punktu widzenia szkoleniowego odnieśli młodzi chłopcy? Uważam, że żadnych! Co najwyżej mogą nabawić się kompleksów i z meczu na  mecz ich frustracja się powiększała. Jeśli ktoś myślał, że nowotarżanie również tych chłopaków rozjadą, to się pomylił. Górale wygrali pewnie, ale bez fajerwerków, a zdobywanie goli wcale nie przychodziło im łatwo. Skuteczność to jest to nad czym fiński szkoleniowiec musi z chłopakami popracować. Oddali na bramkę rywala 79 strzałów, a tylko osiem znalazło drogę do siatki. Dodajmy, że Zając został zmuszony tylko do 9 interwencji. Pracować też należy nad grą w przewadze.
 
SMS Bytom -  MMKS Podhale Nowy Targ 0:8 (0:4, 0:2, 0:2)
0:1 Jarczyk – Grebeniuk – Worwa (10:13)
0:2 K. Malasiński (11:11)
0:3 Długopolski – K. Malasiński (13:02 w przewadze)
0:4 Sergiienko – Valtonen (17:26)
0:5 Bryniarski – Valtonen – Bury (31:19)
0:6 Bryniarski – K. Malasiński – Jarczyk (34:56 w osłabieniu)
0:7 Valtonen – K. Malasiński – Worwa (44:28)
0:8 Bury – Sergiienko (55:17)
SMS Bytom: Kuźniacow (40:00 Kowalczyk) – Zarański, Kołodziejczak, Kukiziuk, Lemieszko, Zavadski – Szamenko, Lisowski, Łozicki, Spurgiasz, Koszel – Ludwinek, Bartaszewicz, Ptaszkin, Jaworski, Witek.
MMKS Podhale: Zając – Wikar, Nykaza,  Jarczyk, K. Malasiński, Długopolski – Worwa, Pudzisz, Sergiienko, Żółtek, Grebeniuk – Bryniarski, Bury,  T. Kapica, Valtonen. Trener Markku Kylionen.
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama