24.09.2023 | Czytano: 2441

IV liga: Trzecia wygrana Wierchów. Odkupienie Watry (dwie galerie)

Rabczanie na własnym boisku podejmowali przedostatnią drużynę w ligowej tabeli. Emocji w tym starciu nie zabrakło do końcowego gwizdka arbitra. Po ostatniej bolesnej porażce, szybko otrząsnęła się Watra.

Watra Białka Tatrzańska – Dalin Myślenice 1:0 (1:0)
1:0 Zębala 45
Watra: Kudła – Gruszecki, Sławecki, Kociołek, Łukaszczyk (60 Styrenczak), Ł. Młynarski, Zębala, M. Młynarski (70 Masłowski), Lutsenko, Konieczny, Płonka (81 Drozd)
Dalin: Krzyżanowski – Chochliński, Ładyga, Rachfał, Kowalski, Kęska (65 Biel), Dara (83 Przetocki), Ponomarenko, Cienkosz (54 Czarnecki), Sobala, Supel (65 Sziper)

Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w ostatnich sekundach pierwszej odsłony. Zespołową akcję białczan, bezbłędnie wykończył Zębala. Pomocnik Watry również w drugiej połowie znalazł się w najlepszej sytuacji podbramkowej, jednak po jego strzale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Plama na honorze po ostatniej bolesnej porażce z Popradem została zmyta. Białczanie zagrali dziś spotkanie, do których przyzwyczaili w tym sezonie.

Wierchy Rabka – Zdrój – Unia Oświęcim 3:2 (1:0)
1:0 Styrczula 41
2:0 Porębski (Sobek) 57 głową
2:1 Matysek 70
3:1 Czech 81
3:2 Wilczak 83 po rzucie rożnym
Wierchy: Żuk – Pragnący, Porębski, J. Szczepański I, Burnat, Florek (42 Czech), Styrczula, Motłoch, Sobek, Pająk, Wydra
Unia: Gniełka – Kabara, Zieliński, Kaleta, Wilczak, Matysek, Czarnik, Kot (86 Czapla), Kamiński (57 Kateusz), Burda (70 Kowalski), Ryszka

Wierchy szybko otrząsnęły się po środowej porażce z Limanovią, odnosząc dziś na własnym terenie trzecie zwycięstwo w sezonie. Do szatni, rabczanie schodzili ze skromną zaliczką po uderzeniu Styrczuli z dystansu. Wynik po przerwie podwyższył Porębski, jednak dwubramkowa zaliczka stopniała po trafieniu Matyska. Kiedy wydawało się, że sytuację uspokoi gol Czecha z dystansu, goście natychmiast złapali kontakt. Od 88 minuty, gospodarze musieli radzić sobie dodatkowo w liczebnym osłabieniu, jednak korzystny wynik udało się utrzymać do końcowego gwizdka sędziego.

Jak padały bramki:
43 – GOL 1:0! Futbolówkę w okolicach szesnastego metra dostaje Styrczula. Piękny strzał z dystansu wyprowadza Wierchy na prowadzenie!
57 – GOL 2:0! Zespołowa akcja rabczan przynosi efekt w postaci bramki. Wykończenie Porębskiego z głowy nie dało szans Gniełce.
70 – GOL 2:1! Przyjezdni łapią kontakt. Po uderzeniu Matyska, piłkę z siatki musiał wyciągać Żuk
81 – GOL 3:1! Kapitalną zmianę w obozie gospodarzy dał Czech. Próba z dystansu daje dwubramkowe prowadzenie jego drużynie.
82 – GOL 3:2! Natychmiastowa odpowiedź zawodników z Oświęcimia. Po rzucie rożnym, Wilczak daje kontakt Unii.