28.08.2023 | Czytano: 576

Jak powinien wyglądać trening piłkarski dla dzieci? (art. sponsorowany)

Niejeden rodzic w Polsce marzy o tym, aby jego dziecko zostało sportowcem. Najlepiej piłkarzem. Jednak taka kariera nigdy sama z siebie nie wypłynie – trzeba o to zadbać na dość wczesnym etapie. Warto zatem poznać kilka pomysłów na trening piłkarski dla dzieci. A jak ma się do tego Football Mat? O tym poniżej.

Co to jest Football Mat?

Najprościej mówiąc, Football Mat to mata treningowa dla piłkarzy. Została zaprojektowana w taki sposób, aby mógł na niej ćwiczyć przyszły kapitan reprezentacji zarówno na samym początku drogi, jak i w jej trakcie. Trening piłkarski dla dzieci z użyciem Football Mat to rozwiązanie problemu, jak ćwiczyć drybling w domu, czy szlifować koordynację ruchową poza boiskiem. Mata pozwala także polepszyć czucie piłki, co z kolei przekłada się na jej kontrolę.
 
Mata do dryblingu Football Mat

Techniki prowadzenia piłki nożnej wymagają bowiem precyzji. Aby ją osiągnąć, każde dziecko musi ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Dobrze jest to robić pod okiem trenera, ale równie dobrze jest kontynuować pracę w domu. Z pewnością niejeden trener pochwali takie zaangażowanie, które w końcu przyniesie owoce podczas gry na boisku. I o to chodzi.

Skuteczny trening piłkarski dla dzieci

Ważne jest to, aby myśleć kompleksowo. Ćwiczenia piłkarskie dla dzieci muszą być częścią systemu, który obejmuje także grę zespołową. W końcu mecze wygrywa cała drużyna, czyż nie? Rzecz w tym, aby korzystać z różnych bodźców. Muszą być jednak ze sobą skoordynowane w postaci jakiegoś planu. No i właśnie po to jest trener.

Jego zadaniem jest organizacja planu z uwzględnieniem wszystkich aspektów treningu piłkarskiego dla dzieciaków. To musi być robione z głową. Nie należy też z czymś przesadzać kosztem innych aktywności, ponieważ równowaga w sporcie ma kluczowe znaczenie. W związku z tym opisana wcześniej mata powinna stanowić jedynie uzupełnienie treningu w domu, być jego przedłużeniem.

Ball Mastery dla dzieci i zajęcia piłkarskie z Football Mat

Fakt: każdy trening piłki nożnej powinien uwzględnić Ball Mastery dla dzieci. Fakt drugi: do tego celu można, a nawet powinno się wykorzystać Football Mat w domu. To połączenie to wręcz idealny środek treningowy, który pozwoli wynieść pracę z piłką do nowego poziomu. Częste i konsekwentne Ball Mastery w domu – powinny być skonsultowane z trenerem – to w gruncie rzeczy gotowy przepis na lepszą grę.

Regularny trening piłki nożnej dla dzieci z użyciem maty to także dobra zabawa. Bez dwóch zdań, gra w piłkę powinna w znacznym stopniu opierać się na zabawie. Zwłaszcza jeśli chodzi o najmłodszych. Domowy trening piłkarski dla dzieci nie może być zbyt trudny. Ball Mastery na Football Mat to całkiem niezłe rozwiązanie tego problemu, ponieważ precyzyjne nadruki znacząco ułatwiają ćwiczenie i pomagają zwiększyć skupienie na piłce.

Domowe ćwiczenia piłkarskie dla dzieci

Jeśli chodzi o trening piłkarski dla dzieci w domu, dobrym pomysłem jest również wykorzystanie pachołków. Można o to zadbać nawet na podwórku. Prowadząc piłkę między pachołkami, ćwiczy się podstawowe manewry piłkarskie. Dzieciom z osiedla można także zorganizować tzw. małe gry. To takie mikroskopijne mecze z ograniczoną ilością zawodników, jak i czasu. Świetna rozrywka, a przy okazji test sztuczek, których dziecko nauczyło się z pomocą Football Mat. Dodajmy do tego lekcję z wyspecjalizowanym trenerem i mamy realną szansę na to, że nasz mały piłkarz trafi do profesjonalnej drużyny. Jednak bez ćwiczeń i konsekwencji w ich prowadzeniu to marzenie nigdy się nie spełni. O tym trzeba pamiętać przede wszystkim.

Komentarze

reklama