27.03.2010 | Czytano: 1297

Brąz Izy

W Ostródzie odbyły się młodzieżowe mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Z brązowym medalem wraca tenisistka nowotarskich Gorców, Izabela Godlewska. Zdobyła go w grze mieszanej w parze z Mateuszem Gołębiowskim z Grudziądza.

Drogę do medalu rozpoczęli od wygranej z Aleksandrą Paszek (Tarnowskie Góry) i Łukaszem Pietraszko (Bielsko Biała) 3:1 (6, -6, 11,3), by potem rozprawić się gładko w trzech setach do 9, 10 i 8 z duetem Mateusz Moczko (Korfantów) i Wiolettą Witkowska (Nysa), a walce o wejście do czwórki stoczyć zwycięski pięciosetowy pojedynek z Michałem Dąbrowskim (Unia) i Oktawią Karkoszką (Stella Gniezno). Pierwszego i czwartego seta nowotarsko –grudziądzki duet przegrał do 6 i 9, pozostałe rozstrzygnął na swoją korzyść do 9, 5, a ostatni do 2! O wejście do finału „nasi” przegrali z Patrykiem Chojnowski (Ostródzianka) i Roksaną Złomską (Warmia Lidzbark Warmiński) 1:3 (-5, -3, 7, -2).

W singlu Iza Godlewska uplasował się na miejscach 9-12. Rozpoczęła turniej główny od zwycięstwa nad Wiktorią Kamińską (Ryki) 4:1 (5, -9, 3, 8, 3), by w kolejnym pojedynku uznać wyższość Katarzyny Grzybowskiej (Polkowice) 0:4 (-9, -7, -2, -6). W turnieju pocieszenia wygrała dwa pojedynki - z Agatą Dudą (Gdańsk) 3:0 (7, 3, 9) i Oktawią Karkoszką (Gniezno) 3:2 (-10, 9, -11, 6, 7).

W grze podwójnej Iza grała z Magdaleną Mazur z Polkowic. Po pierwszym wygranym mecz z duetem Paulina Makarewicz (Lubsko) i Pauliną Kraszewską (Kostrzyn) 3:1 (6, -10, 6, 2) uległy faworytom turnieju Natalii Partyce (Sochaczew) i Katarzynie Grzybowskiej (Polkowice) 0:3 (-1, -6, -4), plasując się na miejscach 5-8.